Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Yerden Isıtma Temizliği

İçeriği Puanla

Erden ısıtma sistemleri, radyatör sistemlerine nazaran oldukça farklıdır. Radyatörlü sistemlerde radyatör sıcaklı 70 °C dereceye kadar çıkmaktadır. Yerde ısıtma sisteminde ısı 50°C’nin üzerine çıkamaz bundan dolayı sistem buna elverişli değildir. Alttan ısıtma sistemi 50°C’nin üzerine çıkamadığı için bakteri oluşumu için elverişli bir ortam meydana gelmiş olur. Meydana gelen bakteri kolonisi(balçık benzer biçimde görünür) zeminden ısıtma sisteminin borularını tıkamaya başlar. Tıkanmanın meydana geldiği bölgeye nazaran yerin bir bölümü yada hepsi ısınmamaya başlar. Tıkanma meydana gelmesine karşın yerden ısıtma temizliği yapılmazsa, zaman içinde bu bakteriler boruların iç çeperine yapışır ve ilerde alttan ısıtma sistemi temizliği yapılırsa bile işe faydası olmaz. Bu durumda sistemin borularının değişmesinden başka seçenek kalmaz.Yerden ısıtma sistemi, günümüz koşullarında en konforlu ısıtma sistemlerinden biridir. Alttan ısıtma sistemi sayesinde, ev eşyalarını gönlümüze nazaran düzenleyebiliriz.

Petekler olmadığı için peteklerin önünün kapanması benzer biçimde bir sıkıntı yaşamayız. İlerleyen dönemlerde, yerin birtakım bölgelerinin ısınmadığını ayrım ederiz yada birtakım odaların asla ısınmadığını ayrım ederiz. Meydana gelen bu vaka zeminden ısıtma sisteminin problemlerinden biridir ve yerden ısıtma sistemi temizliği yapılması gerektiği anlamına gelir.Firmamız petek temizliği ve yerden ısıtma sistemi temizliği işlemlerini ustalaşmış olarak yapmaktadır. Kullandığımız cihazlar ve kimyasallar ile petek temizliği ve yerden ısıtma sistemi temizliğini büyük bir titizlikle yapmaktayız.Yerden ısıtma sistemi temizliği bakım çalışmasıdır. İhmal edilmemesi ihtiyaç duyulan bu bakım çalışmasını 2-3 yılda bir yaptırmanız gerekir. Aksi durumda sistemde kalıcı sorunlara niçin olabilir. Firmamızı arayarak mevzu hakkındaki ayrıntılı malumat edinerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Yerden Isıtmanın Faydaları

Yerden Isıtma döşem temizliği petek temizliğine oranla daha kırılgan bir iştir. Çoğu ısıtma sistemlerinde borular ya yüzeyden geçiyordur yahut mobil sistemse içerisindeki borular kılıflı boru olduğundan içerisindeki boruda olup biten boru değiştirilebilmektedir. Yerden ısıtma sisteminde ise alt kısma döşenen borular üstüne kalıcı bir döşeme yapıldığı için sistem bakımı büyük ehemmiyet arz etmektedir. Yerden Isıtma Tesisat Temizliği, uzman kişilerce yapılması ihtiyaç duyulan bir iştir. Sistem içerisindeki kireç çamurlaşma ve tortu zaman içinde sistemi verimsiz hale getirmektedir. Doğalgaz tesisatları çoğu zaman en çok 55 derecede kullanıldığından sistem arasında oluşabilecek bakteriler bu sıcaklıkta yaşayabilmektedir. Ancak 70 dereceye kadar ulaşan sıcaklıklarda kullanılan kalorifer kazanında daha azca bakteri oluşumuna rastlanabilir. Yerden Isıtma Tesisat temizlenmesi yapılmayan alanlarda fena bir koku oluşmaktadır. Bunun sebeplerinde birisi sitemde oluşan bakteri ve mantar oluşumu faaliyetleridir. Zamanla görülen tortu oluşumları kombi parçalarında ve motorunda muhtelif tıkanmalara yola açar. Tortuların ve tıkanmaların önüne geçmek için sistem içerisine muhtelif kimyasal maddeler konulmaktadır. Sistem içerisine konulmuş olan hususi bir kimyasal yardımıyla sistemde bakteri oluşumu önlenebilmektedir. Yerden Isıtma Tesisat temizlenmesi için kullanılan teknik petek temizliğinden farklıdır. Yerden ısıtma sisteminde kullanılan yöntemde hem hava hem su sistem içerisine enjekte edilmiş olduğu için tesisatlarda 0 e varan temizlik sağlanmış olur. Sisteminizin bereketli çalışabilmesi için her sene temizlik yaptırmalısınız. Düzenli bakım meydana getirilen tesisatlarda ye varan yakıt tasarrufu sağlanmaktadır.

Sisteminizden yüksek ısıl güç ede etmek için bakımları tertipli yaptırmalısınız.Yerden ısıtma tesisatı yeni kurulmuş alanlarda en geç 2-3 sene sonrasında döşem temizliği yapılması zorunludur. Kombinin naturel sirkülasyonu cevabında sistemde çamur biriktirmeye başlar. Boru çeperine tamamen yapıştığı takdirde sistemin tamamen temizliği zorlaşmaktadır. Tıkanmış bir odanın zeminindeki sıcaklıkla öteki odalar arasındaki ısı farkı belirgin biçimde görülebilir. Panel ve döküm tip radyatörlerde iki yılda bir, alüminyum ve yerden ısıtma sistemlerinde her sene yapılması önerilmektedir.Yerden ısıtma sistemlerinde (sulu sistem) petekli ısıtmadaki benzer biçimde rahat bir sistem kullanılmaktadır. Her oda için bir giriş çıkış hortumu bulunur ve bu hortumlar tüm sistemin birleştiği kollektörde toplanır, kolektördeki vanalardan ısınmasını vazgeçtiğiniz odaların vanalarını kapatarak daha bereketli bir ısınma veya tutum sağlayabilirsiniz. Kollektöre bağlı bu hortumlar içerisinden geçen sıcak su ilkin zemini ısıtıp sonrasında ısıyı yukarı vermeye başlar. Isınma verimi peteklere gore daha fazladır. Aşağıdaki şekillerde yerden ısıtma ve petekli ısıtma sistemi arasındaki farkı görebilirsiniz.Yerden ısıtma sistemlerinde genel hatlarıyla ısınma sorunlarını meydana getiren sebep sistemde oluşan balçık, çamur ve kireçlenmedir.Yerden ısıtma sistemlerinde vakit içinde balçık benzer biçimde gördüğümüz fakat aslanda bakteriden meydana gelen bir çamur birikimidir.

Robotla Tıkalı Tuvalet Borusu Açan Usta

Her Eve Ve İş Yerine Yerden Isıtma Olur Mu ?

Bakteriler 70 derecenin üstünde ölürler sadece yerden ısıtma sistemlerinde genel hatlarıyla ısı 55 derecedir buda bakterilere müsait bir üreme zemini hazırlar. Bu oluşan çamur, balçık ve kireç zaman içinde sistemde birikerek veya bir katman oluşturarak sıcaklık iletimini düşürebilir, birtakım bölgelerde tamamen tıkayarak yöresel ısınma sorunlarına yol açabilir, kombi veya pompa parçalarının tıkanmasına ve veriminin düşmesine veya arızalara sebep olabilir.Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları bir bir temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içinde balçık tabakasından yaratı kalmıyor. Bu işlemi ek olarak kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimiz için hususi kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder. İstanbul döşem radyatör ve yerden ısıtma temizlik fiyatımız şuan kampanyalı olduğundan kaçırmayın. 120 metre kareye kadar temizlik fiyatımız sabittir. Tesisatınızı temizletmenin bir oldukca yararı vardır. Başlıca yararları içinde sıcak su borular arasında huzurlu bir biçimde döndüğü için yakıttan tutum sağlar. İyi bir ısıtma şekli olan alttan ısıtma temizliği insanı ayak tarafınca ısıtmaya başlar.Yerden ısıtma sistemlerinde zaman içinde oluşan çamur sizin gözünüze balçık benzer biçimde görünebilir ama ilmi bir seka içinde bakmış olduğunuzda oluşan bu çamurun canlı bir bakteri bulunduğunu görürsünüz. Mobil sistem hortumlu sulu zemin ısıtma sistemlerinde ısıyı 55 derecenin üzerine çıkaramadığınız için bu bakteriler borunun muayyen noktalarında üreyerek o bölgenin fazla ısınmasını engeller. Bir koloni benzer biçimde çoğalan bu bakteriler zaman içinde sistemin tamamına yayılır. Kombinizin parçalarını ve motorunda tıkanmalara yol açar. Bu bakteriler 70 aşama ısıda kaybolurlar. Radyatör peteği bulunan evlerde sıcaklık 70 dereceye çıkmış olduğu için bu bakterilere rastlamanız olası değildir.

Yerden ısıtma X700 koruma kimyasalı sistemde bulunmuş olduğu sürece ısıtma sisteminiz emin ellerdedir. Aşağıda gördüğünüz yerden ısıtma temizliği makinesi ancak yerden ısıtmada kullanılmakla birlikte peteklerde kullanılmasında öneri edilebilir. Ama yerden ısıtma sistemini temizlerken hem hava hemde suyu birbirine karışmasını sağlayarak temizliği için alttan ısıtma tesisatlarda 0 bir temizlik sağlar. Zaman içinde radyatör tıkanır bu konum ehil derecede ısınmamanıza niçin olur. Yüksek sıcaklık elde etmek için her yıl radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombinizden yüksek verim alır yaklaşık yakıt tasarrufu sağlarsınız.Yerden ısıtma temizliği hava ve suyu birbirine karıştıran Rothenberger Ropuls makinesi kullanarak temizliyoruz. Borular arasında biriken kireç, su taşı benzer biçimde maddeleri yok eden kimyasal deva kullanıyoruz. Böylece sıcaklık iletimi daha kuvvetli müessir olmaya başlar. Alttan ısıtma tesisatının bakımını kombi içine dökülen koruma ilacı ile bakterilerin tekrar oluşmamasını sağlıyoruz.Yerden ısıtma sistemlerini temizlemek ve korumak için dizayn edilmiştir. Tesisatlardaki bakteri ve mantar oluşumu kombi ve tesisatlarda sorunlara niçin olabilir, örneğin boru tıkanıklıkları kombide blokajlar, vanalar da problemler eşanjör sorunları benzer biçimde. Tesisatlarda istenmeyen kokular oluşabilir veya eşanjör yada öteki parçalardaki korozyondan ötürü tesisatta problemler çıkabilir. Bu problemler tesisatın bereketli ve muntazam çalışmasını engelleyebilir. Sentinel X700 yerden ısıtma tesisatlarında yaşanmış olan bu biçim sorunları bitirmek için özellikle.Kapalı dönem ısıtma borularında yaklaşık 3 ile 5 sene içinde yerden ısıtma döşem temizliği yapılması zorunludur. Boruların içinde biriken çamurlaşmayı yok etmek için makine kullanmak gerekir. Kolektör sistemine bağlı hortum borularda vakit içinde dolaşan su sirkülasyon cevabında çamur biriktirmeye başlar. Biriken balçık boru çeperine tamamen yapışmadan sisteminizi temizlettirin. Alttan ısınan borular tamamen tıkandığında odanın zemini soğuk olur. Diğer odaların altı ile aynı ısı derecesine ulaşamaz.Kalorifer Tesisat yıkama açık oturum ve döküm sistemlerinde 3-4 yılda bir alüminyum(alurad) petek ve yerden ısıtma sistemlerinde ise 2-3 yılda bir yapılmalıdır. Isınma problemi yaşayan müşterilerimiz ne olursa olsun bizimle irtibata geçmelidir. Telefon uzman dostlar lüzumlu bilgiyi aldıktan sonrasında ekibimiz makinelerimiz ile beraber gelmiş olarak gerekirse kimyasal kullanarak tesisatınızda yıkama işlemi gerçekleştirir. Yerden ısıtma döşem yıkama işlemleri radyatör ve peteklerinizde ’ye varan yakıt tasarrufu sağlar.Alttan ısınma sistemleri veya zeminden ısınma (sulu sistem) oldukca rahat bir yapıya haiz bir giriş ve bir çıkış hortumundan meydana gelmektedir. Kolektöre bağlı bu hortumlar içerisinden geçen sıcak su ilkin zemini ısıtıp sonrasında ısıyı yukarı vermeye başlar. Kombi tarafınca ısınan su kombi pompası sayeinde döşem ana borularından geçerek kolektöre iletilir. Kolektörün rolü her odaya eşit biçimde ısıyı dağıtmaktır. Hatta kolektör üstünde her odanın ayrı ayrı vanaları bulunmaktadır. Bu vanalar yardımıyla çalışmasını vazgeçtiğiniz odanın vanasını kapattıktan sonrasında öteki odalarda daha bereketli ısınma sağlayabilirsiniz.Yukarıdaki yazımızda yerden ısıtma sisteminin iyi mi çalmış olduğu ile alakalı kısa bir malumat verdik. O kadar kompleks boru içinde kısacası su bir yandan girip öteki yandan geri dönüş yapar. Bölgesel ısınmamanın 3 nedeni olabilir. Birincisi kombinizin muhtelif arızaları nedeniyle su sirkülasyonu huzurlu çalışmayabilir. Bunlardan en önemlisi pompanın çalışıyor benzer biçimde görünüp vazifesinin tam anlamıyla yapmayabilir. Ayrıca tesisata bağlı ek pompanın test edilmesinde fayda var. Pompaların çarkları kırılmış olabilir yada kireç tortu dönüşü zorluyor olabilir. Diğer bir sorun boru ve kolektör sistemindeki kirlilik suyun kolektör vanalarından yavaş geçmesini sağlar ve su dönüşü yavaşlar. Kolektör geçişlerinde daralmalar meydana gelirse su en huzurlu yerden dönüş yapacağı için tıkalı olan yerlerden daha yavaş geçer. Tıkalı vananın bağlı olduğu odanın ısısında düşüş meydana gelir. Bunu anlamanız için en önce temizlik yaptırmanız gerekir. Sonrasında sistemi temizlik yaparak kurtarabilirsiniz yada en kötüsü kolektörlerin her ikisini de değiştirmeniz gerekir. Neden Yerden Isıtma Hortumları Yıkanmalıdır? Zamanla kalorifer tesisatı içinde devir daim meydana getiren su kireçlenmelere yol açar. Kalorifer borularında tıkanmalara ve boru çapında düşüşlere yol açar. Yerden ısıtma sistemlerinde adeta çamura benzer pisliklere yol açar. Temizlik yerden ısıtma sistemlerinde kimyasal kullanmadan yapılır. Peki deva kullanmadan oluşan kireci iyi mi yok ediyorsunuz? sorusuna cevap olarak yıkama işlemi nihayetinde içeriye sistemin ihtiyacı kadar hem temizleme bununla beraber koruma elde eden ilaçlardan atıyoruz. İnanın bunu yürekten söylüyorum bu meydana getirilen işlemler ihtiyacınız olandan size fazlasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno - istanbul escort
casino siteleri