Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

İçeriği Puanla

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen sorunların hiç kuşkusuz tamamı oldukça can sıkıcı problemlerdir ancak özellikle yaptığınız hatalı işlemlerden dolayı ortaya çıkan sorunlar özellikle canınızı sıkmaktadır. Bu yüzden tuvalet tıkanıklığı açma hizmetine ihtiyaç duyarsınız. Gün içerisinde çeşitli ihtiyaçlarımızı karşıladığımız ve hayatımızda önemli bir yere sahip olan su tesisatı sistemindeki arızaların tamamı hiç kuşkusuz hayatımızın olağan akışını olumsuz yönde etkilemektedir. Yaptığınız hatalı işlemlerden dolayı meydana gelen sorunların başında tıkanıklık problemi yer almaktadır. Çöpe atılması gereken katı ya da su da çözülmeyen cisimlerin lavabo ya da tuvalete atılması kısa süre içerisinde yapınızda tıkanıklık sorununa yer açacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığı Sorununun Nedenleri

Gün içerisinde sık sık kullandığımız tuvaletlerin yanlış kullanılması sonucu ortaya çıkan bu problem herkesi zor durumda bırakmaktadır. Özellikle umumi tuvaletler gibi halka açık alanlarda meydana gelen tıkanıklıklar kısa süre içerisinde etrafa bakteri ve mikrop yayacağından ortaya salgın hastalıklar da çıkmaktadır. Bu nedenle diğer su tesisatı sorunlarında olduğu gibi bu problem karşısında da firmamızı arayıp tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti talebinde bulunmanız gerekmektedir. Çöpe atılması gereken, peçete, havlu, ıslak mendil, bebek bezi, tuvalet kâğıdı gibi suda çözülmeyen cisimlerin tamamı bu probleme neden olmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı açma sizden kaynaklanan hatalı işlemlerden dolayı ortaya çıktığı için bu sorunun önüne geçilmesi kolaydır ancak sorun ortaya çıkar çıkmaz, tamirinde uzmanlık gerektirdiğinden tek başınıza bu sorun ile başa çıkamaz ve uzman destek almanız gerekmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Eskiden teknolojideki kısıtlı imkanlardan dolayı bu sorun karşısında genel olarak yapılan hatalı işlemlerden biri kırarak ve dökerek yapılan işlemlerdi. Bu işlem uzun ve zor bir iş olduğu için pek tercih edilmeyen bir yöntemdir. Genel olarak tuvalet tıkanıklığı sorunlarında yapılan hatalı işlemlerden biri lavabo açıcı denilen kimyasal maddelerin kullanılmasıdır. Bu maddeler özellikle plastik boruya temas ettiğinde plastik olan su borusuna zarar vermektedir, bu sebeple bu tekniği de firmamız tercih etmemektedir. Ersoylar tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti sağlayan firmamız, teknolojinin son harikası olan kamera ve robot yardımıyla kırmadan dökmeden tıkanıklığınızı açmaktadır. Ataköy, İncirli ve Zuhuratbaba gibi semtlere aynı gün içerisinde servis olanağı sağlayan firmamızı arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Tıkanıklık Çeşitleri

Firmamız sadece tuvalet tıkanıklıklarında değil, diğer bütün alanlarda meydana gelen tıkanıklık sorunlarını kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaktadır. Firmamız kurulduğu yıldan bu yana, logar tıkanıklığı açma, kanalizasyon açma, pimaş tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı giderme gibi hizmetleri vermektedir.

Cihazla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Alanında bilgi ve deneyim sahibi su tesisatçı ustalarımız evvela arızalı olan yerdeki katı cismi tespit etmek için kamerayı borunun içerisine yollar. Kamera ile tıkanıklığa neden olan cismi görüntüleyen ustalarımız ardından ucu sivri bıçaklı robot ile katı cismi parçalayarak su akışını normale çevirir. Son olarak borunun içini yıkayan ustalarımız, kirli suyu dışarıya akıtarak sizlere garantili hizmet vermektedir. Gün içerisinde ev, işyeri, okul, hastane, avm gibi yapıların tamamında kullanılan tuvaletlerde meydana gelen tıkanıklıklar insan yaşamını zora sokmaktadır. Çeşitli nedenlerle meydana gelebilen bu tıkanıklığın ana nedeni yapılan bilinçsizce işlemlerdir. Çöpe atılması gereken katı maddelerin tuvalete atılması, tıkanıklığa neden olmaktadır.

Tıkanık Tuvalet Nasıl Açılır

Özellikle umumi tuvalet gibi halka açık yerlerde daha sık görülen bu problem ile baş etmenin en etkili yöntemi vatandaşları bilinçlendirmektir. Hijyen açısından da önemli bir yere sahip olan tuvaletlerde meydana gelen bu arıza sizleri sağlık yönünden de olumsuz etkilemektedir. Tıkalı tuvaletlerdeki kötü kokular, mikrop, bakteri, virüs kısa süre içerisinde müdahale edilmediği durumlarda salgın hastalıklara da yol açmaktadır. Bu nedenle bu problem ile karşılaşır karşılaşmaz, alanında bilgi ve deneyim sahibi su tesisatçı firmamızı arayarak yardım talep etmeniz gerekmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi uzmanlık gerektiren bir işlem olduğundan, her su tesisatçı ustası bu işlemi başarıyla sonuçlandıramaz.

Eskiden teknolojik donanımların kısıtlı olduğu, günümüzde olduğu kadar hız kazanmadığı dönemlerde tuvalet tıkanıklığı açma işlemi oldukça zahmetli ve masraflı işlemlerin ardından açılmaktaydı. Kırarak, dökerek yapılan bu işlemler hem uzun süre zamanınızı hem de oldukça ciddi bir miktarda da paranızı almaktaydı, bu nedenle günümüzde bu yöntem hiç kimse tarafından tercih edilmemektedir ancak işi bilmeyen, teknolojideki gelişmelerden haberi olmayan su tesisatçı firmaları hâlâ bu tekniği kullanarak sizleri oldukça zor durumda bırakmaktadır. Bu nedenle yardım alacağınız firmayı iyi belirlemenizde sizler için yarar olacaktır.

Lavabo Açıcı İle Tıkalı Tuvalet Açma

Genelde ilk herkesin aklına gelen bir yöntemdir. Yapı marketlerde satılan kimyasal lavabo açıcılar kısa vadede çözüm olsa da uzun vadede plastik olan su borularına zarar verdiğinden uzmanlarımız tarafından önerilmeyen bir tekniktir. Ayrıca, bu yöntem dışında bilim insanları tarafından özel olarak geliştirilen kamera ve robot sayesinde, eskiden uzun süren tıkanıklık açma işlemi kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Ersoylar tesisat evvela tıkanıklığa neden olan yabancı cismi kamera ile tespit eder ardından, ucu sivri bıçaklı robot ile katı cismi parçalayarak su akışını normale çevirir.

Firmamız, öncelikle vermiş olduğunuz adrese zamanında gelerek, tıkanıklığa neden olan yeri kamera yardımı ile tespit eder ardından tespit edilen katı cismi ortadan kaldırmak için, robot adı verilen ucu sivri bıçaklı cihaz ile arızaya neden olan katı cisim parçalanır. Son olarak basınçlı su ile tuvaletinizi yıkayan ustalarımız sizlere çok kısa bir süre içerisinde maksimum kaliteli hizmet vermektedir. Hizmet kalitesi ile İstanbul’da bilindik bir firma olan Ersoylar tesisat sizlere bir telefon kadar yakındır. İletişim numaralarından ulaşabileceğiniz firmamız, sizlere aynı gün içerisinde servis imkanı sağlar.

Gider Borusu Tıkanıklığı

Gider borularınızı temiz tutmak ve sağlıklı bir drenaj sistemi sağlamak istiyorsanız, en iyi yöntem önlem almaktır. Bu, gider borusuna ne döktüğünüze dikkat etmeyi, yağ ve tortu birikmesini önlemek için drenajlarınızı düzenli olarak drenaj temizleyicileriyle yıkadığınızdan emin olmak ile başlar. Vereceğimiz ipuçlarını normal temizleme rutinlerinize entegre ederek, tıkalı bir tahliye ile uğraşma riskinizi büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Drenajlarınızı tıkanmalardan uzak tutmak için, şunlara ihtiyacınız olabilir; koruyucu gözlük, lastik eldivenler (mümkünse dirsek uzunluğunda), kabartma tozu veya soda bikarbonatı, soda kristalleri, beyaz sirke, bir su ısıtıcısı ve yağları toplamak için bir kap.

İşe kendinizi hazırlayarak başlayın. Kimyasal veya bakteri içeren herhangi bir temizlik işinde olduğu gibi, hazırlanmak her zaman en iyisidir. Lastik eldivenler, ellerinizi korumanıza yardımcı olacak ve saç ve diğer kötü şeylerin toplanmasını kolaylaştıracaktır. Koruyucu camlar, ağartıcı veya bakteri dolu su gibi kimyasalların gözlerinize girmesini önlemek için de gereklidir. Tüm tahliyeler eşit değildir.

Evinizdeki bazı tahliye kanallarını diğerlerinden daha düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir, örneğin banyo, lavabo, duş ve küvet gibi. Bunlar, traş ile birlikte özellikle sabun köpüğü, yağ ve diş macunu ile kullanıldığında gider tıkanıklığına sebep olacak yerlerdir. En yaygın sebep ise sabun köpüğü, kir ve saçın bir araya gelmesi ile bu kullanım alanlarındaki boruların tıkanmasıdır.

Haftada bir drenajlarda kaynar su kullanın. Kaynar su, basit ama etkili bir doğal tahliye temizleyicidir ve borularınızda yağ, gres ve yağ birikimini azaltmanın harika bir yoludur.  Gider borusuna biyolojik bir temizleyici ile işlem yapın. Enzimler içeren biyolojik bir temizleyici saçlar için en iyi drenaj temizleyicidir ve yağ, bakteri, küf ve diğer organik maddelerin birikmesini önlemenin mükemmel bir yoludur. Ayrıca çevreyi korumak için de ağartıcı veya kostik soda gibi daha sert kimyasalları kullanmaktan iyidir. Enzimatik bir drenaj temizleyiciyi kullanırken her zaman paketin arkasındaki talimatları izlediğinizden emin olun.

Tercih ederseniz, kabartma tozu ve beyaz sirke biyolojik bir temizleyiciye alternatif olarak kullanılabilir. Kabartma tozu yerine bikarbonatlı soda kullanabilirsiniz. Bunlar, evinizde kolaylıkla bulunabilen malzemelerdir. Yapmanız gereken tek şey birkaç çorba kaşığı kabartma tozunu bir bardak beyaz sirke içerisine doldurun. Karışımı gider borusuna döküp beş dakika ovaladıktan sonra üzerine sıcak su boşaltın.

Kanalizasyonlarınızı temiz tutmak için soda kristalleri kullanabilirsiniz. Soda kristalleri yağların drenajlarınızda birikmesini engellemenin bir başka harika yoludur. Bir bardak soda kristalini kaynar suya ekleyin ve soda kristalleri eriyene kadar karışımı dikkatlice karıştırın. Şimdi, karışımı yavaşça kanalizasyona dökün. Önleme en iyi tedavi yöntemidir, bu nedenle daima fazla yağı gider borusuna boşaltmak yerine başka bir kaba doldurun ve daha sonra bu kabı atın. Tıkanan mutfak gider borularının en yaygın sebeplerinden biri, yağ ve fritözlerden elde edilen kondanse yağın, yiyecek ve plastik gibi diğer döküntülerle karışmasıdır.

Bir diğer önlem ise banyodan veya duştan önce saçınızı fırçalamaktır. Saçınızı banyodan veya duştan önce fırçalamak, gevşek tüylerin çoğunu tapa deliğinden çıkarmadan önce almanıza yardımcı olur ve potansiyel olarak kanalizasyonunuzu tıkanıklıktan kurtarır. Bütün bunları gider borularınızın tıkanmasını önlemek için yapabilirsiniz, bu önlemler yetersiz kaldığında ve yine de tıkanıklıkla karşı karşıya geldiğinizde sizi düşünen uygun fiyatlı profesyonel tesisat hizmetimizden faydanalabilirsiniz.

porno
casino siteleri