Tıkanıklık açma yöntemleri

Tıkanıklık açma yöntemleri
5 (100%) 2 Puan[lar]

Su tesisatında veya bağlantılı yerlerde meydana gelen tıkanıklıkları açma yöntemleri yerine göre değişiklik arz etmektedir. Bu yüzden tek bir çalışma prensibinden bahsetmek doğru bir yaklaşım olarak gözükmemektedir. Fakat aralarında en iyisi teknolojinin sunduğu imkânlarla çözüme kavuşturandır.  Bu yöntem ev veya işyerinde herhangi bir zarara yol açmazken hem para tasarrufu hem de zaman tasarrufunu sağlamaktadır.

Öncelikle kısaca  yöntemlerin bunların artı ve eksi yönlerini sayalım. Örneğin demir çubukla tıkanıklık açma yöntemi genel olarak tuvalet, banyo ve lavabolarda uygulanmaktadır. Bu yöntem mülk sahipleri tarafından masrafsız olduğu düşüncesiyle çokça uygulanan bir yöntem olarak bilinmektedir. Fakat bu yöntem büyük tıkanıklıklarda işe yaramamakla birlikte, soruna neden olan cisimlerin daha da tıkanıklığı artırmasına yol açabilmektedir. Bu da işi daha da zorlaştırmaktadır. Bunun dışında bir de kimyasal maddelerle lavaboları açma yöntemi vardır. Bu yöntem lavabolarda uygulana gelen bir yöntem olup işe yaradığı durumlar olduğu ifade edilmektedir. Televizyon reklamları nedeniyle popüler olan bu yöntem için kullanılan kimyasalların içinde yer alan zehirli maddeler insan sağlığına son derece zarar arz etmektedir. Bu yöntem sıcak suyla birlikte kullanıldığından solunum yoluyla kimyasalların insan vücuduna tesir edebilmesine neden olmaktadır. Bu yüzden kesinlikle bu yöntemi tavsiye etmiyoruz. Bir diğer yöntem ise su tesisatı ustalarının klasik yöntemidir. Ne midir bu? El yordamıyla ya da basit aletlerle tıkanıklığın olduğu bölümde yer alan su tesisatını açmak, kırmak ve değiştirmek. Mahalle aralarında yer alan tesisatçılar genelde bu yöntemi tercih etmektedirler. Bu şekilde müşterilerine hem masrafa yol açmakta bununla birlikte yüksek işçilik ücreti talep etmektedirler. Tüm bu saydığımız yöntemleri ve saymadıklarımız tarihe karıştıran bu yöntemi ise teknolojik araçlarla tıkanıklık açma yöntemidir. Bu çalışma Avrupa’da ve gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Türkiye’de de Ersoylar Tesisat tarafından kullanılan bu yöntemle robot adlı cihaz sayesinde kırmadan kameralı sistemle tıkanıklığın yeri bulunarak burası yine robotun kesici, parçalayıcı aparatlarıyla 50’lik çaptan, 300 çapa bütün gider boruları içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Bu yöntem sayesinde eve zarar verilmediği gibi işlem kısa sürede kesin şekilde sonuçlanarak, sorun yaşanan evde günlük yaşam rutinine kısa sürede geri dönülmesi avantajına sahip bulunmaktadır. Firmamız bu yöntemle binlerce İstanbullunun sorununu kısa sürede halletme başarısı göstererek sektörün, aranan lider firması olarak kendini kanıtlamıştır. Sizin de su kaçağı probleminiz var ise ve kaliteli, hızlı ve kesin bir çözüm istiyorsanız, bir telefon numarası kadar yakın firmamızı 7 gün 24 saat arayarak sorununuzun çözümü için randevu kaydı oluşturabilirsiniz. En kısa sürede sizinle irtibata geçilerek sorun çözüme kavuşturulacaktır. Referansımız hizmet verdiğimiz tüm müşterilerimizdir.

 

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir