Tıkalı lavabo nasıl açılır?

Tıkalı lavabo nasıl açılır?
5 (100%) 1 Puan[lar]

Günümüzdeki yapılarda meydana gelen su tesisatı sorunları her geçen gün daha da artmaktadır. Yapı sistemi içerisinde meydana gelen su tesisatı sorunlarının iki nedeni vardır. Bunlardan ilki elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan arızalar olurken bir diğeri de yapılan bilinçsizce işlemlerden dolayı ortaya çıkan sorunlardır. Elde olmayan nedenlerle meydana gelen sorunlara en büyük örnek olarak, su kaçağını verebiliriz. Su kaçağı problemi, kullanım yılına bağlı olarak ortaya çıkan bir problem olduğundan dolayı, önüne geçilmesi pek mümkün olmayan bir arızadır. Bilinçsizce işlemler sonucu ortaya çıkan sorunların başında ise, tıkanıklık sorunu yer almaktadır. Özellikle banyo, mutfak ve tuvalet gibi bölümlerde yer alan lavabo tıkanıklığı gün içerisinde sizleri oldukça zor duruma düşürmektedir. 

Gün içerisinde çeşitli nedenlerle sık sık kullanılan ve hijyen açısından da önemli bir yere sahip olan lavabolarda oluşan sorunlar sizleri oldukça güç duruma sokmaktadır.

Lavabo tıkanıklığının önüne geçmek oldukça basittir. Çöpe atılması gereken katı ve yabancı maddeleri lavabolara atmamanız bu sorunu önleyecektir çünkü lavabo tıkanıklığının en büyük nedeni aslında çöpe atılması gereken katı cisimlerin bilinçsizce mutfak, banyo ve tuvalet lavabolarına atılmasıdır.

Örneğin, mutfak lavabosuna atılan yemek artıkları ya da katı yağlar, banyo lavabosuna atılan; kıl, tüy, peçete, kağıt, havlu vb. Tuvalet lavabosuna atılan, kağıt, peçete, bebek bezi, havlu vb. katı ve yabancı cisimler bu sorunun ortaya çıkılmasına neden olmaktadır.

Peki tıkanık lavabo nasıl açılır?

Çeşitli nedenlerle tıkanan lavaboların açılması bir kaç farklı yöntemle gerçekleşmektedir ancak bunların en sağlıklısı Ersoylar Tesisat’ında kullandığı kamera ve robotla tıkanık lavabo açma tekniğidir.

Eskiden tıkanan lavabolar, pompa adı verilen el aleti ile açılmaya çalışılırdı, anlık işe yarasa da uzun vadede pek bir etkisini göremez ve adeta hayatınız kâbusa dönerdi.

Pompa ile lavabo açma dışında kullanılan diğer bir teknik ise kırarak lavabo tıkanıklığı açma yöntemidir. Eskiden teknolojik gelişmeler kısıtlı olduğu dönemlerde herkesin kullandığı bu teknik günümüzde her ne kadar tarihe karışmış olsa da merdiven altlarında hizmet veren sözde su tesisatçıları tarafından hâlâ bu yöntem kullanılmakta ve sizleri oldukça zor duruma sokmaktadır.

Gelişigüzel borunun geçtiği her yerin kırılarak tıkanıklığın açıldığı bu yöntem oldukça ilkel olması ile beraber zahmetli ve masraflıdır da.

Tıkanıklık Lavabo nasıl açılır? ya da nasıl açılmalı diyorsanız, Ersoylar Tesisat size bu konuda en iyi hizmeti sunacaktır.

Firmamız, teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederek ve bu gelişmelere hızla ayak uydurarak en zahmetli tıkanıklığı bile kısa süre içerisinde açarak, sizlere garantili hizmet sağlar. Firmamız, bilim insanlarının ürettiği kamera ve robot sayesinde, eskiden sizleri yoran işlemleri dakikalara indirmiştir. Tıkanık olan lavabo açılırken, evvela kamera ile tıkanıklığa neden olan cismi ve yerini tespit eden alanında uzman su tesisatçı ustalarımız, bu sorunu sizlere göstererek, yapılacak olan işlemler hakkında sizlere bilgi vermektedir.

Sizlere gereken açıklamayı yapan ustalarımız ardından işlemin devam edip edilmeyeceğini sizlere sunmakta ve onay vermeniz durumunda her biri alanında sertifikalı olan su tesisatçı ustalarımız kısa süre içerisinde ucu sivri bıçaklı robot adı verilen cihaz ile tıkanıklığa neden olan katı cismi borunun içerisinde parçalayarak, su akışını normale çevirir ardından basınçı su ile borunuzu yıkayarak katı cisimden akalan parçaları da dışarıya akıtır ve sizlere tertemiz boru sunar. Firmamız yaptığı her işlem sonucu sizlere garanti vermektedir. Sizlere bir telefon kadar yakın olan firmamızı iletişim kategorisinde yer alan telefon numaralarından arayabilir randevu talebinde bulunabilirsiniz.

 

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

1 Yorum yapılmış

  1. Günün her saati hizmet veriyorlar 🙂 özellikle çalışanlar için çok önemli bir avantaj bu. Akşam 20.00’de aradım o saatte bile gelip tıkanıklığı açtılar, cihazları sessiz çalışıyor, ne sizi ne de komşularınızı rahatsız etmez.

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir