Tesisatı Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur                                         

Tesisatı Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur                                         
Yazıya puan ver !

Genellikle su kaçağı işlemlerinde tesisat kırılmakta ve ev berbat bir hale gelmektedir. Bunun sonucunda ev sahibi gerek maddi gerekse de manevi zarara girmektedir. Dolayısıyla yeni tekniklerin ve teknolojilerin gelişmesiyle birlikte artık farklı su kaçağı tespiti yöntemleri bulunmuştur. Yakın dönemden bu yana artık su kaçaklarında kırma dökme faaliyetleri bitmiştir. Şirketler frekanslı dinleme ve termal görüntüleme ile kaçağı anında tespit etmekte, gereken tadilatı yapmaktadırlar. Bu arada tesisatı kırmadan su kaçağı nasıl bulunur dendiği zaman da bu yanıtı vermek esastır. Sonuç olarak yeni görüntüleme ve dinleme teknikleri sayesinde kaçak probleminin çözülebileceğini aktarabiliriz.

Su Kaçağı Bulunduktan Sonra Ne Yapılır

Su kaçağı evin bir yerinde olabileceği gibi birden fazla yerinde de ortaya çıkabilmektedir. Tabii ki ev sahiplerinin bu durumda derhal su kaçağı tespit ekibi çağırmaları gerekmektedir. Ekip termal görüntüleme, akustik dinleme ya da diğer metotlar ile kaçağın nerede olacağını çözecek ve maliyet hesabı çıkaracaktır. Tespit için ödeme yapıldıktan sonra tadilat işlemleri başlayacak, su kaçağının bulunduğu noktadan girilerek gereken tamir halledilecektir. Sonuç olarak su kaçağı bulunduktan sonra direkt olarak tadilatın başladığını söylemek mümkündür. Bu arada su kaçağı tespitinin ardından bir süre suyu kullanmamak da öneriler arasında yer almaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçaklarında tespit fiyatının değişkenlik göstereceği unutulmamalıdır. Çünkü belirli noktalarda şüpheler varsa ve ev küçük ise tespit fiyatı da ona göre düşük kalacaktır. Ancak büyük evlerde, meskenlerde ya da fabrikalarda fiyatlar duruma göre artış gösterebilmektedir. Sonuç olarak meskenin metrekaresi bu noktada kritik bir sınır kabul edilmektedir. Aynı zamanda şirketin kendi fiyat politikası da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanı sıra su kaçağı tespitinde kullanılan metotların fazlalığı da fiyatları etkileyebilmektedir. Yine de su kaçağı tespit fiyatı çok fazla olduğunu iddia etmek mümkün değildir. Ucuz bir şekilde bu tespiti gerçekleştiren, hatta tadilat yapma sözü ile tespitten para almayan şirketler bile bulunmakta ve Türkiye’nin birçok bölgesinde hizmet vermektedirler.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir