Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Tesisat Yıkama Nasıl Yapılır ?

İçeriği Puanla

Tesisat yıkama, vakit içinde peteklerde biriken kireç, toz ve tortu şeklinde maddelerden tesisatı arındırmak için uygulanan bir hizmettir. Tesisat yıkama işlemi yardımıyla peteklerdeki su daha sıhhatli hale getirilmektedir. Bunun haricinde döşem yıkama işlemi yardımıyla suyu daha tasarruflu kullanabilmek mümkündür. Tesisat yıkama işleminde ilk önce makine havlupan veya müsait görülen bir peteğe bağlanır. Daha sonrasında dairede bulunan petek sayısına nazaran peteklerin yarısı kapatılır yarısı aleni kalır. Makineye kimyasal deva dökülmesi niteliğinde ise döşem yıkama işlemine başlanır. Açıkta bulunan petekler 40 dakika da yıkanır. Bu yıkama işleminden sonrasında kapalı petekler aleni, aleni petekler kapalı duruma getirilerek öteki petekler yıkanır. Yıkama işlemi bittikten sonrasında kimyasal ayrıştırıcı ilaçlar ile döşem topyekün yeniden yıkanır. Reglaj ayarı da yapıldıktan sonrasında kombi ve petekler çalışır duruma getirilir. Peki, döşem yıkama işlemini hangi çoğunlukla ve niçin yaptırmak gerekmektedir?Tesisat yıkama işlemi peteklerdeki suyun oldukça daha basit ve iyi ısınabilmesi için ne olursa olsun yapılması ihtiyaç duyulan bir işlemdir.

Ev ve iş yeri sahipleri ısınmada sorun yaşamamak ve en iyi biçimde ısınabilmek için, su ve ısınma giderlerinden tutum yapabilmek için, döşem ömrünü uzatabilmek için döşem yıkama işlemi yaptırmalıdır. Tesisat yıkama işlemi çoğu zaman kış aylarına girmeden ilkin yapılmaktadır. Ancak döşem yıkama işleminin kış aylarında da yapılmasında herhangi bir sakın bulunmamaktadır. 2-3 yılda bir kere döşem yıkama işlemi yaptırmak petekleriniz ve tesisatınız için ehil olacaktır. Peki, tesisatı yıkama uygulamaları yapılmazsa ne olur?işleminden ve yapılmaması niteliğinde karşılaşılabilecek negatif olaylardan bahsettik. Bu nedenle peteklerinizde ve tesisatınızda herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için ustalaşmış bir biçimde döşem yıkama hizmeti veren şirketler ile iletişime geçmelisiniz. Tıkanıklık Merkezi olarak kurulduğumuz günden bugüne dek İstanbul ve etrafında kaliteli ve ustalaşmış döşem hizmetleri vermekteyiz. Bu doğrultuda firmamız ile iletişime geçerek döşem yıkama hizmetimiz ile alakalı malumat alabilir ve tesisatlarınız da bir sorun yaşamadan döşem temizliğini yaptırabilirsiniz.

Tesisat Yıkama Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizde ki tesisatınız bir müddet kullandıktan sonrasında hayatınız da ki her ürün de olduğu benzer biçimde bakım yapmalısınız. Eğer tesisatınıza bakım yapmaz iseniz ilk günkü benzer biçimde yada ilk zamanlar olduğu benzer biçimde tesisatınızdan aynı aşama de verim alamazsınız. Tesisatınızın bakımı ise iki halde olur. Birinci olarak tesisatınızın teknik bakımlarını yaptırıp teknik olarak herhangi bir sıkıntı olup olmadığını test ettirirsiniz. İkinci olarak ise bu tesisatınızın yıkanması gerekir. İşte burada döşem iyi mi yıkanır benzer biçimde bir sual aklınıza geliyor olabilir. Tesisat Nasıl Yıkanır? Petek temizliğinizi öncelikli olarak emin bir firmaya veya peteklerinizi aldığınız yere yaptırabilirsiniz. Fakat ya garantisi sonlanmış ise ve ya uzun seneler sonrasında petek temizliğini kendinizin yapmanız gerekirse iyi mi yapabilirsiniz. Öncelikle şayet kendiniz döşem yıkama işlemi yapacaksanız bu iş için lüzumlu olan araçlar ve kimyasalları bulundurmalısınız. Aksi takdir de döşem yıkama işleminiz müspet bir netice vermez ve siz ancak uğraştığınız ile kalırsınız. Kalorifer peteklerinizi temizleye ise mutlaka banyodan başlamalısınız ki şayet yanlış bir vaziyet yada yanlış bir hareket yapmış olursanız evinizin içini su basabilir. Öncelikle banyonuzda ki havlupanı sökerek işe başlamalısınız. Banyoda ki havluluk radyatörünü söktükten sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan ise petek temizleme hortumunun bir ucunu söktüğünüz radyatörün vanasına takacaksınız. Bu işlemi yaptıktan sonrasında ise hortumun öteki ucunu petek temizleme cihazına takacaksınız. Petek temizleme cihazı derken ise günümüzde suya çekim meydana getiren ev süpürgelerini kullanabilirsiniz. Bunları kullanırken ise kullanacağınız süpürgenin çekim gücünün oldukça güçlü olamayacağını bilmelisiniz. Eğer çekim gücü düşük bir makine kullanırsanız döşem yıkama işleminiz yeniden negatif bir netice verecektir. Hortumun öteki ucunu makinenize taktıktan sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan ise oldukça ilginçtir ki hortumun öteki ucunu tahliye için herhangi bir gidere koymalısınız. Tesisatınızdan çıkanlar inanın görmek istemeyeceksiniz zira yılların biriktiği bir pislik olacaktır. Sonrasında ise tesisatınıza su verebilmek için banyonuz da ki en yakın musluğu kullanın ki tazyikli ve basınçlı bir su verebilesiniz. Basınçlı suyu verdikten sonrasında tahliye işleminiz tamamlanacaktır. Bu işlemi bitirdikten sonrasında kombinizi minimum bir saat kadar benzer biçimde bir müddet çalıştırmalısınız. Bundan sonrasında tesisatınız kullanıma hazır gelecektir.

Tesisat Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır? Petek-kalorifer temizliği olarak da malum döşem yıkama işlemi iyi mi uygulanır? İşlem kimyasal deva olmadan yapılabilir mi? İlla kimyasal deva mı kullanılması gerekir? Kimyasal deva döşem yıkama işleminde tesisata yada kombiye zarar vermez mi? Tesisat yıkama işlemi ne kadar sürer? İşlemin ayrıntılı uygulaması ve yapılması ihtiyaç duyulan bütün uygulamalar adım adım uzman teknisyenimiz tarafınca videomuzda anlatılmıştır. Uygulama mevzusunda aklınıza takılan soruların cevabını videomuzu izleyerek alabilirsiniz.Petekleri kirlenen, ısınamayan kişilerden petek yıkama iyi mi yapılır mevzusu ile alakalı pek oldukça sual gelmektedir. Petek temizleme nedir, petek temizliğini kendimiz iyi mi yaparız, kombi döşem bakımı ve kalorifer peteğinin iç temizliği benzer biçimde sorular yanıt bulmalıdır. Petek yıkama, düşünüldüğü benzer biçimde petekler yerinden sökülerek yapılmaz. Profesyonel tatbik ile petekler yerlerinden sökülmeden yapılır. Kalorifer temizliği iyi mi yapılır ile evde petek temizliği iyi mi yapılır sorusunun cevabı aynı değildir.Kombi petek temizliği, kat kaloriferi petek temizleme işinde evde meydana getirilen şey pis suyun boşaltılıp pak suyun doldurulmasından öte bir iş yapılmaz. Oysa ustalaşmış petek temizliği ilaçlı makineli bütün sistemdeki korozyon ve çamurlaşmanın temizliğidir. Eski tip petek temizleme de aynı yeni tip petek temizlemede de sistem aynıdır. Kalorifer petek temizleme, petek yıkama ve kombi bakımı işleri evde petek temizliği dediğimiz pis suyu boşaltıp yine kalorifer tesisatına su doldurmak ile olmaz. Kombi petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasalı kullanılarak yapılması ihtiyaç duyulan bu uygulamayı ustalaşmış tesisatçılar yapar.Petek yıkama hususi bir makine ve kimyasalla yapılmaktadır.

İstanbul Doğalgaz Tesisatı

Tesisat Neden Yıkanır ?

Petek kirliliği içeride biriken balçık, tortu, kireç benzer biçimde atıkları tamamen temizlenir. Bunların peteklerin içerisinden temizlenmesi için aygıt ve ilaçlı yöntemin kullanılması gerekir. Petek yıkama esnasında peteklere zarar vermeyen bir kimyasalın kullanması önemlidir. Kimyasal deva peteklerin içerisindeki pas ve kireci ve çamurlaşmış tabakayı söker atar. Petek yıkama makinesi ise petek içlerinde biriken balçık ve tortu kalıntılarını dışarıya tahliye eder. Durumu toparlayıp kalorifer petekleri iyi mi temizleniri özetlemek gerekirse;Peteklerde kirlenme var ise ne olursa olsun petek yıkama yapılması gerekir. Kalorifer petek tesisatının sıhhatli halde işlevini yerine getirmesi için pak olması gerekir. Ancak kapalı sistem olarak çalışan tesisatta zaman içinde kirlenme oluşması kaçınılmazdır. Peteklerin alt kısımlarının soğuk olması, ılık olması kirlenmenin başlıca belirtileridir. Petek yıkama niçin yapılır, petek yıkama ısınmadan tam randıman alabilmek amacıyla yapılır. Peteklerin ısınmasına mani olan kirlenmenin temizlenmesi ve sıcaklık verimliliğinin düşmemesi için yapılmalıdır.Ev ortamında peteklerin bakımı için elimizdeki imkanları kullanmaktan başka çaremiz olmaz. Bu da kalorifer peteklerinde bulunan kirli suyun boşaltılıp yeni pak su ilave etmektir. Bir adım ötesi tıkanan petekleri yerlerinden söküp banyoya götürerek temizlemektir. Bu halde yapılacak temizlikte, petekleri sökerken oksitlenen parçalar kırılabilir, yerine takarken sıkıntı çıkarabilir. Bu meydana getirilen petek temizleme şekli sıradan meşakkatli bir temizlik olup kalıcı çözüm de sunmaz. Sökülen petekleri söküp temizleyip kazasız belasız da yerine taktınız, radyatör ve petek temizliği yaptınız diyelim. Peki, kalorifer döşem borularının temizliğini iyi mi yapacaksınız. Emin olun yorulduğunuza değmeyecek, çözüm olmayacak bu metot ile petekler temizlenmez. Kış ortasında soğukta kalır sıkıntı yaşarsınız. Evde petek yıkama iyi mi yapılır sorusunun cevabı çokta müspet yanıtlanmaz. Evde petek temizliği için aygıt varsa bu işi bilen biri varsa olur. Aksi biçimde petek yıkama evde yapılamaz ve sıcaklık tasarrufu sağlayacak bir muamele olmaz.Tesisat temizliği denilince akla genel anlamda merkezi sisteme bağlı veya bağımsız kat kaloriferlerinin olduğu tesisatların temizliği geliyor. Soğuk su tesisatlarının temizliği de döşem temizliği kapsamında değerlendirilse de, oldukça sık olarak yapılmıyor.Düzenli olarak yapıldığında uzun seneler randıman alabileceğiniz kalorifer petekleri, kat kaloriferine bağlı olarak veya merkezi sisteme bağlı olarak çalışıyor. Günümüzde merkezi sistem pek yaygın olmasa da site seçimi yapılarda çoğunlukla kullanılabiliyor. Kat kalorifer sistemine bağlı olarak çalışan petekler ise bilhassa kış aylarında oldukça acele pisleniyor ve bu durumun bir kararı olarak, temizlenmesi gerekebiliyor. Tesisat içinde biriken pas ve bakteri benzer biçimde pislikler zaman içinde tıkanıklığa yol açıyor ve performansı negatif olarak etkileyebiliyor. Tesisat içinde ısının eşit bir halde dağılabilmesi için en önce döşem temizleme makinesi ile temizlik yapılıyor. Tesisat içine uygulanan kimyasallar ile de temizlik yapılabiliyor. Bazı kimyasallar, temizliğin daha uzun ömürlü olabilmesi için döşem içinde kullanılabiliyor. Petek tesisatında ender de olsa tıkanma durumları yaşanabiliyor. Bu durumda, döşem temizleme makineleri desteğiyle tıkanıklık giderilebiliyor. Düzenli olarak iki senede bir kez meydana getirilen temizlik sonucunda, yüksek miktarda yakıt tasarrufu sağlanabiliyor.Temiz su tesisatlarında tıkanıklık durumu ender olarak görülüyor. Ancak kent şebekesinden gelen suda bir miktar kireç bulunuyor ve kireç tabakalar halinde döşem çeperlerine yapışıyor. Düzenli olarak temizlik yapıldığında suyun debi miktarı artıyor. Su saatinden başlayarak temizlik işlemi borular içinde kısa bir müddette tamamlanabiliyor. Tesisat temizliği, soğuk su tesisatlarında petek tesisatına oranla oldukça fazla uygulanmasa da en azından yılda bir sefer yapılması gerekebiliyor.

Aslında bu mevzu çok önemli… Nedeni ise günümüzde birçok tesisatçının, petek temizleme makinesi desteğiyle temizlik işlemini yerine getirmeleri. Makineler ile meydana getirilen temizlik daha kısa sürüyor ve etrafa zarar verme olasılığı ise hemen hemen yok denecek kadar. Her ne kadar makineler insanların işlerini kolaylaştırsa da, bu makineleri kullanmasını bilen ve edinim sahibi kişilerin iş yapması daha iyi oluyor diyebiliriz. Yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında tertipli olarak döşem temizliği yaptırmanız çok önemlidir. Zamanla kirlenen kalorifer tesisatları, yakıt faturalarınızın da oldukça gelmesine niçin olabilir. Günümüzde piyasada döşem temizliği makinesi üreten birçok şirket var. Ancak KAMMAK Makina benzer biçimde işini iyi bilen, edinim sahibi ve işinde başarı göstermiş firmaları bulmak ise tam bilakis çok zor. Bu durumu göz önünde bulundurarak, makine alım tercihinde en iyi firmayı tercih etmeniz, ikinci bir kez makine almamanız için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno - istanbul escort
casino siteleri