Tesisat Problemlerine Kesin Çözüm

Tesisat Problemlerine Kesin Çözüm
Yazıya puan ver !

Su, evlerimizin olmazsa olmazıdır ve bir evin inşa aşamasında belirlenen noktaları su temini için özel olarak şekillendirilir. Bu şekillendirme sürecinde, binanın komple su tesisatı çizilir ve çizime bağlı olarak yapının kurulum sürecinde boru hattı yaratılır. Ardından boru uygulaması tamamlanır ve beton ile kapatılan bu tesisat yapısı, dairelerde su temininin sağlanmasına olanak tanır.

Su tesisatı yapı içerisinde kurulduktan sonra ve aktif olarak su temini sağlanmaya başladıktan sonra kimi zaman çeşitli problemlerin ortaya çıkabilmesi mümkün. Örneğin; hatalı bir uygulama veya darbe nedeniyle tesisatta su kaçağı meydana gelebilir ve kaçak nedeniyle sızan su hem bina yapısında hasara yol açabilir hem de beklenmedik tutarlarda faturaların yansımasına yol açabilir.

Nedeni ve sonucu ne olursa olsun su kaçağı sorunu ile karşı karşıya kalındığı fark edildiği anda müdahale gerekir. Bu müdahalenin gerekliliği su kaçağı ile ilişkili maddi hasarın engellenmesinin yanında geleceğe yönelik ciddi problemlerin de önlenebilmesi adına önem taşır. Pek tabii sorunun giderilmesi için uygulanacak olan prosedürlerin de olumsuz bir etki yaratmaması beklenir.

Su tesisatı tamirinde modern teknikler

Su tesisatında bahsettiğimiz sorunların ve sonuçların ortaya çıkmasını engelleyebilmenin ilkel yöntemlerini hepimiz iyi biliriz. Ev içerisinde kaçak bulunana kadar sürdürülen kırma çalışması bir yana hane halkı bu çalışma sürecinde evde kalamayabilir. Böyle bir durumda yaşanan maddi ve manevi güçlük ise oldukça yorucu olabilir.

İşte bu nedenlerle modern dönemde su tesisatı tamiri için geliştirilmiş modern teknikler var. Bu teknikler aracılığı ile su kaçağı tespiti dakikalar içerisinde gerçekleştirilirken, tamirat işlemi de çok kısa bir süre içerisinde noktasal olarak tamamlanabilmektedir. Haliyle kaçağa bağlı su sızıntısının yaratacağı hasar erkenden engellenerek, hiç kimse rahatsızlık duymadan sorun kalıcı olarak ortadan kaldırılmaktadır. Peki bu teknikler neler?

Akustik dinleme cihazı ile kaçaklar olduğu noktada incelenebilir

Duvarlarınızda rutubet, fayans derzlerinizde sararma, duvar kağıtlarınızda çürüme, ahşap dekorasyonlarınızda küflenme gibi birçok sorunu ortaya çıkarabilecek olan su kaçağının hangi noktada meydana geldiğini bulana kadar evi kazmak yerine, sadece birkaç dakika içerisinde sorununuz giderilebilir.

Bilim adamları tarafından tesisat tamirinde kullanılmak üzere geliştirilen akustik dinleme cihazı günün kahramanı olmayı başarıyor.

Evinizde bir su kaçağı söz konusu olduğunda, bu kaçağın tam noktasında bulunmasına olanak tanıyan akustik dinleme cihazı iki temel parçadan meydana gelir. Bu parçalardan birisi sesin beton zemin üzerinde dinlenmesini sağlarken, diğer parça ise kulaklıklar olup sesin takip edilmesine olanak tanır. Bu sayede su kaçağının merkezine götüren bir takip süreci başlar ve birkaç dakika içerisinde kaynak bulunur.

Kırma çalışması olmadan tesisat tamiri yapılabilir

Evinizin herhangi bir noktasında meydana gelebilecek olan su tesisatı sorunu, dinleme tekniği ile tespit edildikten sonra kapsamlı bir kırma çalışmasına gerek kalmaz. Yalnızca ilgili sorunun ortaya çıktığı noktaya tamirat uygulaması yapılabilmesi için bölgesel bir müdahale gerçekleştirilir.

Bu müdahalede eğer bir fayans karosu ile karşılaşılıyorsa, karo kırma olmadan yerinden sökülür ve tamir işlemi için tesisat ile temas kurulur. Tesisatın ilgili kaçağa neden olan parçası değiştirilmesi gerekiyorsa değiştirilir ya da akış parçaları onarılır. Ardından bu bölgeye ulaşmak için sökülen fayans karosu aynı şekilde yerine oturtulur ve hiçbir iz bırakılmaksızın sorununuz kalıcı olarak ortadan kaldırılır.

Kırık, çatlak ve bozuk tesisat parçalarının değişiminde orijinal ve tesisat sistemine uygun parça kullanılır ve orijinallik göz önünde bulundurularak uygulama yapılır. Sonuç olarak da sorununuz kalıcı olarak ortadan kalkar.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir