Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Tesisat Petek Temizliği

İçeriği Puanla

Biliyorsunuz daha ilkin ancak basınçlı su verilerek ilk başta toz ve öteki pisliklerin çıkması için verilen basınçlı sudur. Asıl temizlik daha ondan sonra başlıyor. İlaçlı ve basınçlı su verilen herhalde bu kontrollü bir halde ayarlandıktan sonrasında ilaçlı basınçlı su verilir. Ve kireç dahil olmak suretiyle tüm kirleri çıkaran bu ilaçlı su kombinizi temizleyecek ve daha iyi sıcaklık vermesinin sağlayacaktır. Ve en önemlisi ise petek ve kombi temizlikleri ne vakit yapılır. sorusuna yanıt olarak sizlere şunu söylemek istiyorum ki yaz ayların nihayetinde kış ayının başlangıcında olmak suretiyle bu temizliği yapmanız mümkündür. Bunun nedeni ise hem sizler daha azca maddi açıdan yansıyacak hem de temizlik işlemini tamamen ter pak bir halde hallede bileceksiniz ve kışa yeni bir kombi ve ya petek almış şeklinde başlayacaksınız bu da hem faturanızın azca gelmesi hem de ev ve ya iş yerinizin daha iyi ısınmasını sağlayacaktır.

Kombi temizlikleri ne kadar önemliyse radyatör temizliğinin de bir o denli mühim bulunduğunu söyleye biliriz bunun nedeni yaşamış olduğunuz en küçük bir radyatör sorununda topyekün peteklerin ve kombinin değişmesi nedenlerinden biri olabil bundan dolayı petek temizliği yaptırırken kesinlikle radyatör temizliğini de yaptırmanızda yarar vardır bunun nedeni dediğimiz benzer biçimde bir makinanın beyni benzer biçimde düşünün şayet o beyin eğer olmazsa hiçbir halde sıcaklık veremeyeceği içn hiçbir halde eviniz ve ya iş yeriniz hiçbir halde ısınmayacaktır. Ve bir de üzerine petekleriniz iç bölümü pis ise hiçbir halde verim alamayacağınızı söyleye biliriz bundan dolayı petek temizliklerinde dikkatsizlik etmeyin bu fazlaca mühim bir kısım siz değerli üyelerimizin daha iyi bir ısıyı alabilmeniz ve güzel bir halde evi ısıtabilmek için bu tarz şeyleri sırası ile yapmanız lüzumlu ve ihmal etmeyin her vakit söylediğimiz benzer biçimde hiçbir halde kendi başınıza evde petek ve ya öteki kombi benzer biçimde cihazları tek başına temizlemeye kalkmayın içlerinde basınçlı sıcak su olduğundan sizlere hayatınız süresince kalıcı zarar verebilecek sıcaklıkta su ve tazyik bulunduğunu ihmal etmeyin bundan dolayı her vakit ustalaşmış bir takım ile çalışmaya itina gösterin bu hem sizin için nemde sıcaklık mevzusunda daha bereketli ve daha güzel bir sıcaklık ile ısınacağınızı söyleye biliriz ve baktığımız vakit petek temizlemek sandığınız kadar basit değil harbiden bu işi bilen kişiler tarafınca yapılmasına itina göstermenizde yarar vardır. Aksi şekilde evinizde ki tüm kombilerin ve peteklerin değişmesi laf mevzusu olabilir buna dikkat etmenizde yarar vardır.

Ucuz Tesisat Petek Temizliği

Petek temizliği verimli ısı elde etmeniz için yapılması gereken önemli bir iştir. Radyatörler sayesinde soğuk havalarda, sıcak ortamlara sahip oluruz. Ancak zamanla radyatörlerin ısınmasında verim kaybı yaşanmaya başlar ve yeteri kadar ısınmadığını fark ederiz.Petek temizliği ile kombi bakımını birbirine karıştırmamak gerekir. Kombi bakımı, kombi yetkili servisleri tarafından sadece kombinin düzenli olarak çalış çalışmadığının kontrolü ve gerektiği durumlarda kombi parçalarının temizlenmesi işlemidir.Petek temizliği ise; petek temizliği konusunda profesyonel firmalar tarafından ısıtma sisteminin bütün borularını ve peteği de içine alan kapsamla bir iştir. Ayrıca petek temizliği kabataslak olarak yapılmaz. Özel kimyasallar ile özen gösterilerek yapılan bir iştir.Kombiyi düşük dereceye getirerek ideal ısı elde edersiniz.
Bütün kalorifer peteklerinde yüksek ısı verimi sağlarsınız.
Kombiye en uzak olan radyatörünüz bile daha iyi ısınır.
Kombide doğalgaz sarfiyatı azaltmış olursunuz.
Kombinin pompası daha az çalışarak, kombinin ömrü uzamış olur.
Temizlik sırasında kullanılan petek koruyucu ilaç sayesinde peteklerin içinin paslanması engellenmiş olur.
Kalorifer petek temizlemenin faydalarından biride petek içindeki tıkanıkların açılmasını sağlar. Bazen peteklerin üstü ısınıyor altı ısınmıyor şikâyetlerinin nedeni petek tıkanmasıdır. Petek tıkanmasının nedeni, petek içinde tortuların birikmesinden kaynaklanmaktadır. Firmamız, petek temizleme kimyasalı sayesinde petek tıkanıklıklarının rahatlıkla açılmasını sağlar.Evde kendi imkânlarınızla petek temizliği yapmak çok zahmetli bir iştir. Bu zahmetler göz önüne alınarak yapılabilir.Yapmanız gereken ilk iş kombinizi kapatmak.
Tesisat içindeki suyu boşaltmanız gerekir. Bunun için banyolarda tahliye vanaları bulunur. Eğer tahliye vanası yoksa radyatörlerde bulunan purjör vanasından kalorifer peteklerindeki suyu boşaltabilirsiniz.
Sistem içindeki su tamamen boşaltıldıktan sonra, kombi peteklerinin rekorlarını açarak boru ile olan bağlantısını ayırın.
Radyatörleri duvardan sökerek yıkama işini yapacağınız yere taşıyın.
Bir hortum yardımı ile kalorifer peteklerinin içine tazyikli su gönderin
Temiz su akıncaya kadar bu işlemi yapmaya devam edin.
Temiz su aktıktan sonra peteği tekrar yerine monte edin.
Bu işlemi bütün radyatörler için tek tek yapmalısınız.
İşlem bittikten sonra kombinin altında bulunan su takviye vanasını açarak kombiye su verin.
Bütün kalorifer peteklerini tek tek dolaşarak peteklerin havasını alın.
Artık kombinizi çalıştırabilirsiniz.Evde petek temizliğini yapmak kısa süreli geçici bir çözüm yoludur. Firmamız petek temizliği konusunda, petek temizleme kimyasalı kullanarak kalıcı çözüm üretmektedir. Kendi başınıza yapacağınız petek temizleme işleminde, petek temizleme kimyasalı ve koruyucu kimyasal kullanmanız mümkün değildir. Petek temizleme kimyasalı ve petek koruyucu kimyasal kullanabilmeniz için petek temizleme makinesi şarttır. Petek temizleme makinesi sayesinde kullanılan kimyasal, gerektiği kadar ve eşit miktarda peteklere gönderilir.Firmamız petek temizliğini yaparken aynı zamanda sistemin bakımını da yapmış olur. Böylece tesisat borularında meydana gelen çatlaklar, bakteri oluşumu gibi sorunları da çözüyor.Öncelikle kombi kapatılır.
Kombiye su giriş vanaları kapatılır. Amaç kombiye zarar vermemektir.
Tüm radyatörlerin giriş ve çıkış vanaları kapatılır.
Kalorifer petek temizliği tek tek yapılacağı için, temizlenecek peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır.
Banyonun havlupan radyatörü sökülür.
Petek temizleme cihazının bir hortumu, havlupan giriş vanasına bağlanır.
Hortumun diğer ucu cihaza bağlanır.
Havlupan çıkış vanasına başka bir hortum bağlanır.
Çıkış vanasına bağlanan hortumun diğer ucu tuvalete veya klozete koyulur.
En yakın çeşmeden radyatör temizleme makinesine su verilir.
Kombi petek temizleme makinesi çalıştırılır.
Kalorifer petek temizleme makinesi, temizliği yapılacak olan peteğe tazyikli su gönderir.
Tazyikli su gönderirken aynı zamanda hava yardımı ile basınçta elde edilir.
Buradaki amaç; hava ile birlikte peteklere giren tazyikli su, radyatörlerin iç cephesindeki pislikleri sökmesidir.
Klozete veya tuvalete akan su berrak oluncaya kadar işleme devam edilir.
Böylece petek temizliği tamamlanmış olur ve işlem sırayla diğer petekler içinde tek tek uygulanır.
Petek temizliği bittikten sonra petek temizleme kimyasalı ısıtma sistemine gönderilir.
Petek temizleme ilacı, iki yıl boyunca petekleri koruyan baz özellikli bir kimyasaldır.
Aynı zamanda kombinin eşanjöründe kireçlenmeyi engellediği için, kombi daha az doğal gaz harcayarak petekleri ısıtmış olur.Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?
Petek temizliği tamirat işi değildir. Bir bakım olayıdır. Firmamız petek temizliği yaparken kombi filtresini de temizlenir ve böylece ısınmadan tasarruf sağlamanıza katkıda bulunur.

BEYLİKDÜZÜ SU KAÇAĞI BULMA VE TESPİTİ

Petek Ve Kombi Nasıl Temizlenir ?

Firmamızın yıllardır yaptığı bu işte edindiği deneyime dayanara, 2 yılda bir düzenli olarak petek temizliği yapmanızı önerir. Firmamızın kullandığı petek koruyucu kimyasal, kombi çalıştığı süre boyunca tesisatın içinde dolaşarak, ufak tortuların birleşip petek tıkanıklığına sebep olmasını önler. Bu sayede daha uzun süre kaliteli bir ısınma elde edersiniz.Peteklerin bazıları ısınıyor bazıları ısınmıyorsa,
Peteklerin üstü sıcak altı soğuksa,
Peteklerden ses geliyorsa,
Kombinin derecesini yüksek seviyeye getirmenize rağmen yeteri kadar ısınamıyorsanız,
Kombi bakımı yaptırmanıza rağmen kirlenme nedeniyle sık sık arıza veriyorsa,
Uzun süre petek temizliği yaptırmamışsanız,
Kombi filtresi çok sık kirleniyorsa
Bu belirtilerin hepsi petek temizliği yaptırmanız gerektiği anlamına geliyor.Yukarıdaki belirtiler mevcutsa, Protesisat firması olarak biz, mutlaka petek temizliği yaptırmanızı öneririz. Petek temizliği yaptırdıktan sonra hissedilir derecede ısı farkını anlayacaksınız. Ayrıca, firmamız petek temizliği yaptığı sırada hiçbir şekilde peteklerinizi sökmez (Alüminyum yani alurad petekler dışında). Tadilat olayı, kırıp dökme olayı söz konusu değildir. Petek temizliği için gelen uzman ekiplerimiz sadece banyonuzda çalışırlar.Petek Temizleme Fiyatları
Petek temizleme fiyatları, petek sayısına göre farklılık gösterir. Aynı zamanda petek modeli ve ısıtma sistemine göre farklılıklar gösterir. Petek modeline göre yapılan fiyatlandırmada en pahalı petek temizliği alüminyum petekler içindir. Nedeni ise, kalorifer peteği temizleme işlemi sırasında en fazla işçilik alüminyum peteklerde yapılır. Sırasıyla döküm petekler ve panel petekler gelir. Petek temizliği fiyatları için firmamızı arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.Metrekareye Göre Petek Temizliği Fiyatları
Dairenin metrekaresi arttıkça tesisat borusunun uzunluğu artmaktadır. Bu durumda tesisat borularının temizlenmesi için daha fazla zaman gereklidir. Harcanan zamanla doğru orantılı olarak daha fazla iş gücü gerektirmektedir ve bu durum petek temizliği fiyatlarını etkilemektedir. İlk defa petek temizliği yaptıracaksanız, petek temizliği ile ilgili sayfamıza göz atabilirsiniz.

Evde Nasıl Petek Temizlerim ?

Petek Sayısına Göre Petek Temizleme Fiyatları
Petek sayısı, temizlenecek olan petek miktarından dolayı daha fazla işgücü ve zaman harcanması anlamına gelmektedir. Bu durumda kombi petek temizleme fiyatlarını etkileyen önemli bir faktördür. Her petek tek tek temizlenir. Temizlik işleminden sonra her peteğin havası ayrı olarak alınır. Peteğin kirlilik oranına bağlı olarak petek temizleme makinası daha uzun süre çalışmak zorundadır.Petek Modeline Göre Petek Temizleme Fiyatı
Petek modeli, kombi ve petek temizliği fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bunun nedeni, petek modeline göre uygulanan işlemin farklı olmasıdır. Döküm ve panel radyatörler petek temizleme kimyasalı ile temizlenebilir. Ancak alüminyum(alurad) petekler petek temizleme kimyasalı ile temizlenememektedir.Döküm ve panel radyatörler, radyatör temizleme makinesi ile kimyasal ilaçla temizlenebilmektedir. Ancak alüminyum petekler, kimyasal ilacın alüminyuma zarar vermesi nedeniyle kimyasal ilaçla temizlenmesi mümkün değildir.Ayrıca alüminyum(alurad) peteklerin içinde zamanla taş benzeri ufak yapılar oluşmaktadır. Bu ufak taşlar peteğin borularını tıkayarak peteğin ısınmasına engel olur. Alüminyum(alurad) petek temizliği yapıldığı sırada, petekler tek tek sökülerek bu taşların çıkarılması gerekir. Petek temizleme makinesi ile bu taşların temizlenmesi mümkün değildir. Bütün bu yapılanlar dikkate alındığında; kalorifer peteği temizleme fiyatlarında alüminyum petek olması fiyatı etkilemektedir.Petek Temizliğinin Faydaları
Tesisat sisteminizdeki boruların, peteklerin ve kombinin ömrünün uzaması sağlanır.
Boru ve petek içindeki kireç ve tortular temizlenerek, kombi pompasının zorlanarak yıpranması engellenmiş olur.
Kombi pompasının zorlanması engellendiği için, kombinin daha fazla enerji harcamasının önüne geçilmiş olur.
Petek temizliği işleminden sonra kullanılan kimyasal koruyucu ilaç sayesinde, tesisat boruları, petekler ve kombi yaklaşık 2 yıl boyunca korunur.
Yine kimyasal koruyucu ilaç sayesinde, tesisat borularında ve peteklerde meydana gelmiş olan kılcal çatlaklar onarılmış olur. Böylece olabilecek kalorifer tesisatındaki su kaçaklarının önüne geçilmiş olur.
Kimyasal koruyucu ilaç sayesinde, kombi eşanjörü kireçten arınmış olur. Böylece eşanjörün ömrü uzar ve daha az enerji ile suyu ısıtmış olur.
Peteklerde meydana gelen tıkanıklıklar temizlenmiş olur. Petek tıkanıklıkları temizlendiği için daha verimli ısı elde edilir.

Petek tıkanıklıklarının yanı sıra tesisat borularındaki kireç ve tıkanıklıklarda temizlenmiş olur.
Peteklerin içinde hiçbir yabancı cisim kalmadığı için, ısı değişikliklerine çabuk tepki verir.
Petek temizliği uzmanlık isteyen bir iştir ve mutlaka petek temizleme makinesi ile yapılmalıdır. Diğer türlü yapılan petek temizlikleri beklenilen faydaları vermemektedir. Firmamız yaptığı işlemlerden sonra mutlaka fatura kesmektedir. Ayrıca yapılan işlemlere garanti vermektedir. Referanslar sayfamızda bulunan referanslarımızı dikkate alarak petek temizliği yaptırmanızı öneririz. Kombi petek temizleme fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi için firmamızla iletişime geçip servis kaydı oluşturabilirsiniz.
petek temizleme işlemleri, profesyonel firmaların kontrolünde gerçekleşen bir bakım çalışmasından ibarettir. Su tesisatı firmaları petek temizliği işlerinizde çok önemli bir rol oynamakta ve sektörün birçok ihtiyacına cevap verebilecek seviyededir. Bu sebeple petek temizliği ya da kombi tesisatı temizliği yaptıracağınızda bu işi yapmaya çalışan kombi bakım firmalarından daha çok tesisat firmalarını tercih etmeniz gerekecektir. Kombi bağlantılarından sonra ısıtma sistemini ilgilendiren tesisat, boru ve bağlantı elemanlarında uzmanlık gerektiren bölüm tesisat ustalarını ilgilendirmektedir. Isınmada yaşadığınız sorunlar petek temizleme işlemleriyle çözülmediğinde sorunun ana kaynağına inilmesi gerekir. Bu konuda bilgi birikimi olmayan firmaların, bu tarz işlere soyunmaları sektörün büyümesinde olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno - istanbul escort
casino siteleri