Tavandaki rutubetin sebepleri

Tavandaki rutubetin sebepleri
5 (100%) 2 Puan[lar]

Ev ya da işyerindeki tavanlarda görülen rutubetler neredeyse herkesin korkulu rüyası haline gelmiştir. Sağlık açısından da ciddi bir tehlike olarak görülen rutubet çeşitli nedenlerle evin herhangi bir bölümünde kendini göstermektedir.

Tavanda ya da herhangi bir yerde görülen rutubet, eşyalarınızın da çürümesine vesile olmaktadır.

Daha çok ıslak yerlerde ya da güneş görmeyen evlerde görülen bu problem, bazen doğal nedenlerle ortaya çıksa da çoğu kez ıslanan yerlerde görüldüğünden sonradan oluşan sebeplerle meydana gelmektedir.

Bilindiği üzere bilim insanları evlerde görülmesi gereken nem oranının % 40 ile % 50 arası olması gerektiğini söylemişlerdir, bunun altı veya üstünde genel olarak romatizma ya da alerji gibi pek çok istenmeyen hastalıklar ortaya çıkmaktadır.

Tavandaki rutubet neden oluşur?

Ev ya da iş yerinizin tavanının iyi yalıtılmamış olması nedeni ile en ufak bir ıslaklıkta dahi görülen bu problem, daha çok yaşadığınız su tesisatı sorunundan sonra ortaya çıkmaktadır.

Tavanda ya da evin herhangi bir yerinde görülen rutubet sorunu, su kaçağının habercisidir. Gözle görünmeyen yerlerde olan su borularında çatlama olduğunda, sızan sular duvar diplerinden ve beton içinden evin farklı bölümlerine giderek rutubete neden olurlar.

duvar diplerinde ıslaklık, tavanda ıslaklık rutubet her zaman sizden kaynaklanan sorun nedeniyle ortaya çıkmayabilir. Tavanda görülen bu arızanın temel nedeni üst kat komşunuzdur.

Üst katta meydana gelen su kaçağı problemi duvar diplerinden sızarak sizin evi de ıslatacağından bu sorunu ortaya çıkarır. Kısaca toparlayacak olursak, tavanda rutubet görmeniz durumunda hiç vakit kaybetmeden üst katınızda oturan komşunuzu uyarak su tesisatına baktırması gerektiğini anlatın. Sorun duvar diplerinde ya da farklı yerlerde ise, sizin zaman kaybetmeden firmamızı arayarak yardım talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Peki tavandaki rutubetten nasıl kurtulurum?

Böyle bir tablo karşınıza çıktığında sakın paniğe kapılıp önünüze ilk çıkan sokak aralarında hizmet veren amatör su tesisatçılarından yardım talep etmeyin.

İstanbul’un en çok tercih edilen ve yaptığı işlerle göz dolduran firmamızı arayarak 

randevu talebinizi oluşturun. Firmamız sizlere aynı gün içerisinde servis olanağı sağlayarak, yaptığı bütün işlemler içinde garanti vermektedir.

Olası su kaçağı problemi nedeniyle ortaya çıkmış olan rutubet problemini kökünden çözmek için öncelikle alanında uzman ekip arkadaşlarımız randevu oluşturduğunuz adrese aynı gün içerisinde ulaşım sağlayarak teknolojinin son model cihazları ile gelip en zahmetli işlem olan su kaçağı bulma hizmetini kırmadan dökmeden noktasal olarak gerçekleştirmektedir.

Eskiden günlerce süren ve evdeki bütün fayansların kırılması ile sonuçlanan işlemi firmamız tek bir seramiğinizi dahi kırmadan tamamlamaktadır.

Sorunu tespit eden ustalarımız sizlere yapılacak olan işlemler ile alakalı bilgi verdikten sonra onay vermeniz durumunda titiz bir çalışma sonucu rutubet sorununa neden olan su sızıntısını tamir ederek sizlere rahat bir nefes aldırmaktadır.

 

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir