Su Tesisatı Sorunlarında Kesin Çözümler

Su Tesisatı Sorunlarında Kesin Çözümler
5 (100%) 19 Puan[lar]

Binaların beton yapılarının içinde saklı olan canlı oluşumlar olarak tanımladığımız su tesisatı kimi zaman beklenmedik sorunlar ile karşılaşmamıza neden olabilir. Çeşitli nedenlerle hasar gören ve çoğu zaman bu hasarlara bağlı olarak su sızıntısı veren su tesisatları en kısa süre içerisinde tamir edilmediği hallerde kalıcı ve büyük sorunların oluşmasına sebep olabilirler.

Su tesisatından sızan su, beton yapı arasında hareket ederek çeşitli noktalarda biriktirme yapabilir ve bu birikme noktalarında meydana gelen çürümeler yapıda hasara neden olur. Bunun da ötesinde kaçaktan meydana gelen sızıntı duvarlara ve zeminlere yayıldığında ise ev dekorasyonunda geri dönüşü mümkün olmayan hasarlara sebep olabilir.

Gider tıkanıklığı sorunu ciddidir

Su tesisatı sorunlarında dikkate alınacak tek mesela su kaçakları değildir, ayrıca gider tıkanıklığı da bir tesisat problemidir ve yine kısa sürede giderilmediğinde kalıcı hasarların oluşmasına sebep olabilir. Gider tıkanıklığı sorununda ek olarak hijyen sorunlarının da oluşabileceği göz ardı edilmemeli ve profesyonel hizmet talep edilerek tesisattaki bu sorunun ortadan kaldırılması sağlanmalı.

Su tesisatı sorunları nasıl tespit edilir

Su tesisatı bildiğimiz üzere beton yapı içerisinde gizli ve haliyle borularda bir sorun oluştuğunda gözle görülür bir veriye sahip olamayız. Sadece belirtilerle karşılaşırız. Bu nedenle eskiden bu sorunların tespit edilmesi için kazma ve kırma çalışmaları yapılırdı ancak artık modern tekniklerle bu uygulamalar tarihe karıştı.

Su kaçağı tespitinde akustik dinleme cihazı kullanılmaktadır. Bu sayede evin herhangi bir noktasında, su tesisatında bir kaçak söz konusu olduğunda, kazı çalışması olmadan noktasal olarak kaçağın tespiti mümkün olur.

Dinleme cihazı aracılığıyla hane içerisinde yapılan dinleme çalışması sonucunda, kaçağın merkezi ses takibi ile bulunur. İlgili noktada küçük bir açma yapılır, tamirat gerçekleştirilir ve açılan bölge aynı şekilde kapatılmak suretiyle sorun ortadan kaldırılır.

Gider tıkanıklığı için termal kamera tekniği

Keza benzer şekilde gider tıkanıklığı için de sorununuzun çözümü modern yöntemlerle mümkün. Bunun için de termal kamera kullanılarak, giderdeki tıkanıklığın bulunmasında borular duvarlar üzerinden görüntülenir. Tıpkı insan vücudunda organların görüntülenmesi gibi röntgenleme imkanı veren termal kamera, hem giderdeki tıkanıklığın merkezini hem de tıkanıklığa neden olan faktörü görüntülemeye yarar.

Termal kamera aracılığı ile borularda meydana gelen tıkanıklık görüntülendikten sonra, ilgili tıkanıklığa sebep olan unsurun bu noktadan kaldırılması için çalışmalara başlanır. Eski yöntemlerde olduğu gibi bir kırma, kazma, sökme yapılmadan yapılacak olan uygulama uzman tesisatçınız tarafından belirlenerek, dakikalar içinde gerçekleştirilir. Sorunun giderilmesiyle beraber, tesisattaki basınç düşürülür ve kalıcı hasarların oluşması engellenir.

Gider tıkanıklığında karşılaşılabilecek sorunlardan en risklisi boru patlaması olabileceğinden sorunun tespitinden hemen sonra bir kimyasal işlem uygulamadan profesyonel destek talep etmeniz önerilir. Tıkanıklığa bağlı boru patlamaları ciddi hijyen sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur.

Su tesisatı tamiri için her an destek

Su tesisatında meydana gelebilecek arızaların günün hangi anında karşımıza çıkacağını bilemeyiz. Bu nedenle de sorunumuzun acil olarak giderilmesi gerektiği anlarda her an bulabileceğimiz bir tesisat uzmanı var mıdır bilemeyiz.

Ersoylar Tesisat olarak Türkiye’de Avrupa’da geliştirilen modern tesisat tamiri ve su kaçağı tespiti tekniklerinden faydalanarak hizmet veriyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Üstelik günün her anı profesyonel hizmet alabileceğiniz Ersoylar Tesisat ile iletişim geçtiğiniz andan kısa bir süre sonra ekip arkadaşlarımız olay yerine intikal ederek, sorununuza göre en uygun çözüm yöntemi prosedürlerini başlatırlar.

Hem sorununuz kalıcı olarak çözülür hem de ilkel yöntemlerle evinizin duvarları ve döşemeleri hasar görmeden sorununuz ortadan kalkar.

 

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

1 Yorum yapılmış

  1. Evin tesisatında su kaçağı var, kırmadan kamera yardımıyla su kaçağını tespit edebilir misiniz. Tespit sonrası tadilat için hizmet veriyor musunuz eğer veriyorsanız benimle hemen iletişime geçebilir misiniz.

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir