Su tesisatçısından Su Kaçağı Tespiti

Su tesisatçısından Su Kaçağı Tespiti
Yazıya puan ver !

Doğru bir su kaçağı tespiti yapılması neden önemlidir? Sorunu çözerken nasıl profesyonel olunur? Bu iki soruya, yaşadığım bir olayı anlatarak değineceğim.

Çalıştığım işyerinde hastalarımıza hizmet vermek için iki yıllık ihale yapılmıştı. İhaleye göre gelecek cihazların yerleşmesi için yüz metrekarelik alan yetmemişti. Yan odanın dâhil edilmesi için ortadaki duvarın kaldırılması gerekti. İnşaat fakültesinden yardım talep edildi. Mühendis arkadaşlar geldi ve durumu değerlendirmeye aldılar. Üst kattaki ortamı değerlendirdiler. Kalkacak duvarın taşıyıcı duvar olmadığını ve kaldırılması yönünde rapor hazırladılar. İçerideki mevcut cihazlara zarar vermeyecek şekilde önlem alarak kendi ekipleriyle duvarı indirdiler. Ortamın bütün tadilatını yaptıktan sonra boya badana yapılarak işi teslim ettiler. Ekip çalışması örneği gösterip işi sonlandırdılar. Profesyonellik bu olsa gerek.

Yeni cihazlar bayram tatilinde geldi. Dokuz günlük bayram tatilini tercih ettik ki, firma rahat çalışsın ve bayram sonra hizmete sorunsuz başlayalı diye. Düşündüğümüz gibi oldu ve hastalarımızı mağdur etmeden hizmet vermeye başladık. Aradan bir ay bile geçmeden yeni boyattığımız tavandan su damladığını fark ettik. Hemen kurumun tesisat atölyesini aradık. Sağ olsun arkadaşlarımız bir hafta sonra gelebildiler. Su kaçağı tespiti yapmak üzere üst kata çıktık. Yapılan incelemelerde bir şey bulamadılar. Çatıyı da incelediler ve kapanmaya delikler olduğunu söylediler. Silikonla doldurarak su girişini engellediklerini belirtiler. Beklemeye başladık. Aradan yirmi gün geçti bizim tavan kurumadığı gibi daha da büyüdü.

Tekrar tesisat atölyesindeki arkadaşlarla üst kata çıktık. Sorun çatıdan olmadığına göre atlanan bir durum daha vardı. Girdiğimiz odada iki klima vardı. Birinin atık su borusu kesilerek iptal edildiğini söylediler. Fakat iki atık borusu kesilmiş birinden atık geldiğini gördük. Klimacı arkadaşlarımız her iki boruyu da keserek olduğu gibi bırakmışlar. Akan su duvardan akarak çalıştığımız odanın tavanından damlamaya başlamıştı. Klimacı arkadaşlar tekrar tadilat yaparak sorunu çözdü. Bizim tavanda kurudu.

Burada yapılan su kaçağı tespiti gözle yapılmış ve atölyedeki arkadaşların profesyonellikten uzak oluşu hatalara neden olmuştu. Klimacı arkadaşların işlerinde gösterdiği profesyonellik böylece sınıfta kalmış oldu. Başının ağrımasını istemiyorsan profesyonellikten vazgeçmeyin.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir