Su Tesisatçı Ustası

Su Tesisatçı Ustası
5 (100%) 6 Puan[lar]

 Su tesisatçı ustası, binalarda veya işyerlerinde temiz ve atık su giderini kuran, onaran ve bakımını yapan kişi olarak bilinir. Hemen herkesin mutlaka bir şekilde işi düşmüştür. Evlerde meydana gelen su ile ilgili arızalarda aklımıza ilk gelen su tesisatçı ustasıdır. Bulunduğumuz ilde veya başka şehre taşındığımız zaman tanıştığımız ilk kişilerden birisidir. Eski binalarda çok sık meydana gelen su arızalarında, yeni yapılan binalarda su tesisatını yapan su tesisatçısı olmak çokta kolay bir meslek değildir. Özellikle son zamanlarda doğalgazın kullanımı yaygınlaşması ile birlikte gerekli hattın çekilmesi için daha da ihtiyaç haline gelmektedir. Yaptığı bu işte verimli sonuçlar almak isteyen su tesisatçı ustası önceden projeleri inceleyerek, gerekli tesisatı kurduktan sonra test ederek çalışmasını titizlikle yürütmektedir.

Su Tesisatçı Ustası Nasıl Olunur?

Su tesisatçı ustası denilince akıllara ilk gelen elinde bir anahtar ile çeşmeyi söken, boruları tamir eden kişi olarak gelmektedir. Oysa su ve ısıtma sistemini en iyi bilen, kuracağı sistem için binalarda delik açan, borulara şekil veren, boruları birbirine birleştirmek için diş açan, su ihtiyacı için hidrofor sistemini kuran, oluşacak arızaları tespit ederek çözüm üreten ve onaran kişidir. Kullanılan malzemelerin kaliteli olması gerektiği gibi işi yapacak olan su tesisatçısının da işinde uzman olması çok önemlidir. İşinde uzman olmayan tesisatçıların yaptığı işler belli bir süre sonra mutlaka sorun çıkartmaktadır. Bunun için su tesisatçısı olmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Alaylı olarak tabir edilen su tesisat ustaları, meslek liselerinden yetişmektedir. 4 yıl süren eğitimleri boyunca eğitimlerinin ilk yıllarında teorik bilgilere sahip olurlar. Bunun yanında pratik olarak boru kesme, diş açma, boru montajı gibi işleri yapmaktadırlar. Eğitimin sonlarına doğru firmalarda staj yaparak aynı zamanda hidrofor bağlantıları, doğalgaz tesisatçılığı, sıhhi tesisat işlerinde beceri kazanmaya çalışırlar.

Çekirdekten yetişme tabir edilen su tesisatçı ustası ise küçük yaşta başladığı işyerinde her işi yaparak usta olmak için uğraşır. Burada önemli olan en önemli konu elini ustalıkla kullanabilmesi ve arızayı en çabuk halde tespit etmesidir. İşini temiz ve özenle yapan su tesisatçısı her zaman tercih edilen kişiler olmuşlardır. Su tesisatı ile ilgili sorunların bazıları bakımlarının yapılmamasından kaynaklansa da, usta hatasından da kaynaklandığı görülmektedir. Bundan ustanın işini en doğru şekilde yapması gerekmektedir. Çevrenizde baktığınızda bir çok su tesisat işi ile uğraşan kişiyi görmeniz mümkündür. Ancak eviniz veya işyerinizdeki küçük bir sızıntı uzman kişiler tarafından yapılmadığında daha büyük sorunlara yol açmaktadır. Bu durum hem vakit kaybına neden olduğu gibi hem de nakit kaybına neden olmaktadır.

Su Tesisatçı Ustası Tercihiniz

Su arızası için çağırdığınız su tesisatçı ustası yaptığı iş ve kullandığı malzemelerle işinin ehli olup olmadığını ayırt etmeniz mümkündür. Kullandığı teknolojik cihazlar sonucunda arızayı hemen tespit edebiliyorsa, çalıştığı ortama fazla zarar vermeden arızayı tamir edebiliyorsa, temiz ve düzenli çalışıyorsa iyi bir usta olduğunu göstermektedir. Özellikle su tesisatçı ustası talep edeceğiniz zaman merdiven altı tabir edilen firmalardan ziyade köklü firmalardan tercih ettiğiniz zaman sorununuzun kısa sürede çözüme kavuştuğunu göreceksinizdir. Tercihiniz bu işi profesyonel olarak yapan ve teknolojiyi takip eden firmalardan yana kullanınız.

 

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

1 Yorum yapılmış

  1. Ustalıkta üstünüze yok 🙂 hem sitenizde faydalı bilgiler paylaşıp hemde kaliteli hizmet verdiğiniz için müteşekkirim size,tuvalet borularında arıza söz konusuydu aradım ve dedikleri gün gelip sorunu halledip gittiler bir insan parasıyla rezil olmak elbette istemez dolayısıyla bu firma aldığı paranın hakkını sonuna kadar veren bir firma başka problemim olduğunda geleceğim adresi biliyorum 🙂

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir