Su Sızıntısının Tespiti

Su Sızıntısının Tespiti
Yazıya puan ver !

Su sızıntıları problemli ve masraflı süreçlere yol açabilir, bu sebeple sızıntıların erken tespiti önem arz eder. Su sızıntıları kanalizasyon veya karter pompadan kaynaklanıyor olabilir. Kanalizasyon tıkanıklıkları genel olarak büyük bir fırtınadan sonra meydana gelir ve işlenmemiş kanalizasyonu evinize veya bodrumunuza geri akıtır. Yıllık bakımı planladığınızdan ve gelecekteki sorunları önlemek için durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. Sızıntı tespiti için ek valfin orta bağlantısını su kaçağı için kontrol edin. Boruların vanaya bağlandığı ve nemi veya damlayan suyu

hissedebileceğiniz noktaları inceleyin. Buzdolapları, çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri su kullanan ev aletleri olarak sıklıkla su sızıntılarının sebepleri arasındadır. Buzdolabınızın otomatik bir su pınarı veya buz makinesi varsa, her zaman bir sızıntı veya kırılma olasılığı vardır. Bulaşık ve çamaşır makinesi besleme hatları da uzun süre ünitenin arkasında fark edilmeden sızdırabilir ve bu da zemine zarar verebilir. Sızıntı tespiti için cihazın fişini prizden çekin ve duvarda herhangi bir su hasarı belirtisi bulmak için dondurucunun arkasını inceleyin. Evyeler ve duşlar su sızıntısı denildiğinde akla gelen diğer yerlerdir. Bu bölgelerdeki sızıntıları tespit etmek zordur çünkü genellikle fayanslarla çevrili bir duvara gömülürler. Su besleme hattındaki herhangi bir delik veya aşınmış doldurma, ciddi su hasarına neden olabilir. Kaçak tespiti için bu bölgelerde su birikintileri veya düşük su basıncı arayın; su kaçağının bir işareti olabilirler. Bazen fayanslar kabarmaya başlayarak hasar sinyali verebilir.  Su sızıntıları için klima kontrolü de önemlidir. Klima tahliye hattı tıkanırsa, merkezi klima kondensat tavaları taşar. Bu cihazın etrafında nem yaygın olsa da, alçıpan ve aşırı damlamadaki nemi veya sızdırmanın zarar verebileceğini not etmek önemlidir. Kaçak Tespiti için yoğuşma pompasını, soğutucuyu ve tahliye hattını su sızıntılarına karşı kontrol edin. Daha fazla koruma için bir güvenlik taşma anahtarı monte edilebilir. Drenaj boruları bir diğer sızıntı sebebidir bunlar ayrılabilir ve yapraklardan zarar görebilir, bu da binanın duvarına ve temeline sızıntılara neden olabilir. Sızıntı tespiti için tüm iniş çıkış bölümlerinin güvenli bir şekilde bağlandığından ve suyu temelden güvenli bir şekilde aldığından emin olun.

Yüksek su basıncı su sızıntısına yol açan en önemli sebeplerdendir. Suyun verimli bir şekilde beslenmesi bu amaçla da pompalamak için gereken bir basınç vardır. Sorun, basınç maksimum su basıncı 40 ila 60 p.s.i’yi aştığında meydana gelir. Su basıncınız çok yüksekse, borularınızı, cihazlarınızı ve demirbaşlarınızı strese sokar. Bu, evinizi su basmasına neden olan büyük yırtılmalara yol açacak küçük iğne deliği yırtılmalarına neden olabilir. Sızıntı tespiti için her boruyu damlama veya küçük delikler için iyice kontrol ettiğinizden emin olun. Suyu açtıktan sonra, musluktan su sıçradığını veya boruların yüksek sesle ses çıkardığını kontrol edin. Su sızıntı tespiti için evde küçük su sızıntılarını rutin olarak izlemeye çalışmak önemlidir. Bu, su faturanızı düşürmenin yanı sıra tamir edilmesi pahalı olacak hasarları önlemeye yardımcı olur; sızan tuvaletler, aletler ve musluklar nedeniyle kaybedilen haneler günlük ev başına 17 galon su tutarındadır. Su sızıntınızın kaynağını hala bulamıyorsanız, inceleme veya tamir etme için profesyonel eğitimli tesisatçı kadromuzdan yardım alabilirsiniz. Kadromuz, olası sorunları değerlendirmek için ekipmanlar ile donatılmıştır.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir