Su sızıntısı tespiti nasıl yapılır?

Su sızıntısı tespiti nasıl yapılır?
Yazıya puan ver !

Yapı sistemi içerisinde meydana gelen birçok problem oldukça can sıksa da hiçbiri su tesisatında meydana gelen sorunlar kadar, üzücü değildir.

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen sorunların oldukça can sıkıcı olmasının nedeni su borularının gözle görünür olmamasıdır. Bu nedenden dolayı sık sık meydana gelen ve tespiti sırasında sizleri masrafa sokan sorunların başında hiç tartışması su sızıntısı problemi gelmektedir.

Gözle görünmeyen su borularındaki su sızıntısı tespiti nasıl yapılır? Hangi cihazların kullanılması gerekmektedir? Gibi konulara da pek hakim olmayışınızdan, bu problem karşısında çoğu kez ne yapacağınızı bilemezsiniz.

Su sızıntısı sorunu kısa süre içerisinde yapınızda ciddi sorun ve tahribatlara neden olacağından erken müdahale edilmesinde sizler için yarar olacaktır. Bu nedenle sorun ortaya çıkar çıkmaz uzman su tesisatçı firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Su sızıntısı sorunu nasıl ortaya çıkar?

Su borularının zaman içerisinde tahribata uğraması sonucu ortaya çıkan bu problemin tespit işlemi tamir işleminden daha zahmetlidir, özellikle gözle görünmediğinden dolayı sizleri yoran su sızıntısı tespiti nasıl yapılır? Ya da nasıl yapılması gerekir? Gibi konuların tamamının cevabını firmamız sizlere vermektedir.

Su sızıntısı tespiti yöntemleri

Bu problem karşısında eskiden elde olmayan alet ve cihazlardan dolayı klasik yöntem denilen kırarak ve dökerek yapılan işlemler uygulanırdı.

Günlerce süren ve rastgele yapılan kırma dökme işlemi sonunda çoğu defa sağlam olan su borularının kırıldığına da tanıklık etmişsinizdir. Özellikle ev kadınlarının korkulu rüyası haline gelen bu işlem, günlerce hatta bazen haftalarca sürmekteydi ve sizleri her açıdan zor durumda bırakmaktaydı.

Rastgele kırılan yerlerin altında kalan molozların atılması, kırılan yerlerin yeniden tamir edilmesi ve temizlik gibi teferruatlar özellikle ev hanımlarını yorardı.

Bu işlemlerden dolayı bütün plan ve programlarınızı iptal etmek zorunda kalırdınız. Evde misafir ağırlayamazdınız.

Su sızıntısı nerelerde görülmektedir?

Eski yeni dinlemeden çeşitli sebepler ile her yerde meydana gelebilen bu problem daha çok banyo, mutfak ve tuvalet gibi gün içerisinde yoğun olarak kullanılan yerlerde ortaya çıkmaktadır.

İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasındaki bütün ilçe ve semtlerine geniş kadrosuyla hizmet veren firmamız, Terazidere, Muratpaşa ve Yıldırım semtlerine aynı gün içerisinde servis olanağı da sunmaktadır.

Su sızıntısı tespiti nasıl yapılır?

Ataşehir ve tüm istanbulda hizmet veren Su tesisatçı firmamız, kurulduğu yıldan bu yana her türlü su tesisatı sorunlarının karşısında sizlerin yanında yer almıştır.

Avrupa’dan özel olarak getiren ve yüzyılın buluşlarından biri olan akustik dinleme ile en zorlu su sızıntılarını bile ustalarımız kırmadan dökmeden tespit etmektedir.

Su sesine karşı hassas olarak geliştirilen akustik dinleme ile noktasal olarak tespit edilen yerde titiz bir çalışma sürdüren ustalarımız tamir işlemini de bir veya iki seramiğin altından gerçekleştirerek sizlere rahat bir nefes aldırır.

 

 

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir