Su Sızıntısı Önleyici

Su Sızıntısı Önleyici
Yazıya puan ver !

Su kaçağını onarma kimyasalları su giderlerinde oluşan sızıntı sorunlarının önüne geçer. İşinde uzman firmalar tarafından kullanılan bu kimyasallar kaçakların önlenmesinde başarılıdır. Fonksiyonel kaçak ilaçları, tesisat, petek ve kalorifer sistemlerinde işe yarar. Kaçak önleyen sıvılarla tüm su giderlerine bağlı olan tesisatlar kontrol edilerek onarılabilir. Su sızıntısının oluştuğu bölgenin tespit edilmesi esnasında kaçak giderici kimyasallar kullanmak mümkündür. Su kaçağı şüphesinin bulunduğu tesisat hava ile temasa geçerek kristalleşir. Kaçak olan yerin kristalleşmesi ile kimyasal yama yapılarak sızdıran bölge kapatılır. Tesisatın açık ya da kapalı olması fark etmeksizin kalorifer ve su borularında oldukça etki gösterirler. Aynı zamanda petekler için radyatör kaçak önleyici kullanılarak da peteklerde su kaçakları kolay ve pratik şekilde giderilebilir.

Su Sızıntısı Giderici Kimyasallar

Kalorifer sistemleri, kazanlar, boru tesisatları, radyatörlerde oluşan su kaçakları için çözüm yollarından biri kimyasal kaçak önleme sıvılarıdır. Plastik ya da metal malzemeden oluşan tesisat borularının tamirinde kullanılır su sızıntısı önleyici kimyasallar. Su kaybının önüne geçilmesinde kullanıldığı bölgede havayla temasa geçerek kalıcı şekilde yama oluşturan kimyasallar oldukça etkilidir. Kaça önleyen kimyasal yalıtımının daimi olması gerekir. Kimyasallar yalnız tesisatta kalmadan açık sistemler üzerinde de etki gösterir.

Su sızıntısı gidericilerin kullanıldığı başlıca alanlar kombi ısıtma tesisatı, yerden ısıtma tesisatları, merkezi ısıtma sistemleri, yerden ısıtma sistemleri, temiz su tesisatı, havuz onarımında ve beton yüzeylerdir. Tüm su kaçakları bu yolla kolayca giderilebilir. Tesisatta kullanılan su kaçağı tamir ilacı, ilaç ve su karışımı ile elde edilen sıvı karışımıdır. Bu karışımın tesisata verilmesi ile durumun önüne geçilebilir. Su kaçağı kimyasalı alanında yetkili ve uzman kadrodan oluşan başarılı tesisat firmalarının verdiği bir hizmettir. Bu yolla etkili bir su kaçağı bulma süreci gerçekleştirilir. İşinin ehli firmamız tesisata, peteğe ya da yüzeye zarar vermeden su kaçağının bulunduğu bölgeyi kristalleştirir. Bu sayede sorunlu bölge kapatılır. Bu kimyasallar yüzeye zarar vermeden onaran bir özelliktedir. Su kaçağı sırasında bu kimyasalın kullanılması ile başlayan süreç suyun ph değerinin korunması ile devam eder.

Su Sıkıntısı Tamiri

Isıtma tesisatının dışında tüm tesisatlar için su kaçağı tamiri bölgenin belirlenmesinden ardından kırma işlemi yapılır. Aksi halde sorunu gidermek mümkün değildir. Kırmadan su kaçağı tamiri ise ısıtma tesisatlarında kolayca yapılabilir. Tamir sırasında ilk olarak su barının düşmesinin oranına bakılır. Eğer su kaçağı kırmadan halledilebilecek seviyede ise bu durumda ısıtma tesisatında temizlik yapılır ve hava verilir. Onarımı zor olan su kaçakları tamiri için gözle görülmeyen kısımlara da ulaşmak ve onarmak gerekir. Deformelerin oluşmaması ve durumun tekrarlamaması için de gerekli önlemler alınmalıdır.

Onarımın eksik yapılması kısa zamanda sızıntının tekrarlaması sorunu ile karşı karşıya bırakır. Bu durumun sonucunda ise sorun sadece peteklerle kalmayıp tüm tesisata etki edebilir. İşleyişin durması ve suyun taşınması gibi bozulmalara neden olur. Bu gibi olumsuzlukların önüne geçilmesi ile başarılı sonuçlar alınarak sorunun tekrarlanması büyük ölçüde önlenir. Hizmet garantisi veren firmamız tespit işlemleri ve su sızıntısı tamiri sürecini en kaliteli şekilde yürütür ve sorunun tekrarlanmayacağı şekilde onarım yapar. Önleyici kimyasalların içerisinde bulunan etkili içerikler ile tespit ve tamir süreci başarı ile işler. Kaçağın tespiti sonrasında ise kristalleşen yapıdaki kimyasallar, onarımı sağlama özelliği ile petek sistemlerinde sıklıkla tercih edilir. Petek sistemlerinin yanı sıra temiz su hatlarındaki sorunları da gidermede de sorunsuzca ve kolayca işinin ehli kişilerce uygulanabilir.

Anahtar kelimeler: Radyatör kaçak önleyici, su sızıntısı önleyici, su kaçağı tamir ilacı, su kaçakları, su sızıntısı tamiri

 

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir