Su Sızıntı Bulma Uzmanı

Su Sızıntı Bulma Uzmanı
Yazıya puan ver !

Su sızıntıları oldukça sıkıntılı sonuçlar doğurabilen, rahatsız edici bir durum oluşturmaktadır. Bu gibi problemler hem sağlığımızı tehdit edebilmekte, hem de yaşam kalitemizi olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Bu gibi problemlerin ortadan kaldırılması için de profesyonel bir destek alınması gerekir. Bu desteği verecek olan firmanın konusunda uzman ve güvenilir bir firma olması, problemin çözümünü mümkün kılar. Ersoylar Tesisat olarak amacımız bu açıdan güvenilir hizmet sunmaktır. Konusunda uzman kadromuzla su giderlerinden kaynaklanan sorunlarınız için sizin yanınızdayız. Bu hususta tek yapmanız gereken herhangi bir su sızıntısı, su patlağı veya kaçak su probleminin varlığında bizimle iletişime geçmektir.

Unutulmamalıdır ki özellikle de kirli su sızıntıları, bizi ve bizimle birlikte yaşadığımız alanda bulunan her canlının sağlığını ciddi şekilde olumsuz etkileyebilecek unsurlar taşıyabilir. Örnek vermek gerekirse banyo ve tuvaletlerin atık sularında milyonlarca bakteri bir arada yaşar. Bakterilerden bazında ciddi hastalıklara sebebiyet veren unsurları bünyelerinde taşırlar. Su sızıntıları gibi sebeplerle söz konusu bakteriler tesisat içerisinden yaşanılan alana sızarlar. Böylece bu zararlı bakteriler, bizim yaşam alanımızı işgal ederek sağlığımızı tehdit eder hale gelebilirler. Bu gibi problemlerle karşılaşmamak adına su sızıntısı fark edildiği anda; özellikle su kaçağı bulma esnasında profesyonel destek alınarak, tesisat onarımı yapılmalıdır.

Su Sızıntısı ve Su Kaçağı Nasıl  ve Neden Oluşur?

Evlerde işyerlerinde ve daha pek çok yaşam alanında, su sızıntısı ve su kaçağı gibi problemlerle karşılaşabilir. Bugün bir problemlerin meydana gelmiş seni pek çok sebebi vardır. Aşağı bu sebeplerden birkaçını sıralamak mümkündür;

  • Su tesisatının yer aldığı binanın çok eski olması.
  • Su tesisatında kalitesiz malzemeden yapılmış olması.
  • Bina ay içerisinde yapılmış olan tesisatın yapım aşamasında hatalı tesis edilmiş olması.
  • Tesisat boruları için zararlı olabilecek kimyasalların kullanılması. Bu kimyasalların başında sık kullanılan lavabo açıcıları gelmektedir
  • Çevresel faktörlerin tesisat ekipmanlarına zamanla zarar vermesi ve söz konusu ekipmanları yıpratması.
  • Fiziksel herhangi bir vurma çarpma gibi problem sonrası su borularında gerçekleşen kırık çatlak gibi hasarların oluşması.
  • Zaman içerisinde boruların üzerindeki basıncın artması ve boruların bu basınca dayanamaz hale gelmesi sonucu çatlaması veya kırılması.

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı tesisat borularından su sızması ve su kaçağı gerçekleşebilir. Bu aşamada su kaçağı bulma işi konusunda uzman kişilerce doğru bir şekilde yapılmalıdır.

Su Sızıntısı Problemlerinin Tespiti Ve Sızıntı Olan Yerin Bulunması

Yukarıda yaşam alanlarında gerçekleşen su kaçağı problemlerinin sebep olabileceği olumsuz durumlardan bahsettik. Bununla beraber su kaçağının hangi sebeplerden kaynaklanabileceğine de değindik. Su kaçağı zamanla her evde ve her yaşam alanında gerçekleşebilecek bir problemdir. Bu problemin üstesinden gelmek adına, profesyonel destek alınması gerekmektedir. Su kaçağının nereden kaynaklandığını her zaman bulmak kolay bir iş olmayabilir.

Özellikle açıkta olmayan, duvar içerisinde gömülü olan tesisat borularında gerçekleşen su kaçağının nereden ve nasıl kaynaklandığını bulmak; konusunda uzman bir ekip ve amaca hizmet eden ekipmanla tespit edilebilir. Su kaçağı bulma konusunda en çok kullanılan yöntem; kamera aracılığı ile su kaçağı veya su sızıntısının gerçekleştiği alanın tespiti yöntemidir. Bu yöntem için kullanılan kamera, genel açıdan bakıldığında günlük hayatta kullanılan kameralardan biraz farklıdır. Bu kameralar; tesisat içerisinde herhangi bir kaçak veya tıkanmaya denk geldiği zaman, tesisatı gerçekleştirecek ve su kaçağını bulacak kişinin elinde bulunan alete elektronik bir sinyal gönderir. Bu sinyaller sayesinde tesisat borularında gerçekleşen su kaçağının nereden kaynaklandığı rahatlıkla bulunur. Eskiden çok daha meşakkatli olan bu iş, günümüz şartlarında teknolojinin de yardımıyla çok kolay bir hale gelmiştir. Su kaçağı bulmak için artık geniş çaplı duvar yıkımı gibi ciddi çalışma gerektiren uygulamalar yapılmamaktadır. Bunun yerine bu amaçla kameralar kullanılmaktadır.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

1 Yorum yapılmış

  1. Geniş ve faydalı bilgileri paylaştığınız için ilginize ve alakanıza firmanıza teşekkür etmeyi borç bilirim. Olası bir sorunda size ulaşıp fiyat garantinizi ve hizmet kalitenizden faydalanmak isterim.

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir