Su Kaçak Tespit Merkez İstanbul

Su Kaçak Tespit Merkez İstanbul
Yazıya puan ver !

Son zamanlarda artan nüfusa bağlı olarak ortaya çıkan barınma ihtiyacını karşılamak için yapılan yeni inşaatlar beraberinde bazı problemleri de getirmektedir. Nüfus yoğunluğundan dolayı zaten yetersiz olan alt yapı sistemi, yeni inşaatlar ile birlikte daha da dayanılmaz bir hâl almıştır. Bu nedenle özellikle yeni binalarda da bazı tesisat sorunları görülmeye başlanmıştır.

Eskiden daha çok tarihi yapılarda kullanılan su borularının deforme olması sonucu ortaya çıkan su sızıntısı sorunu, yeni binalarda kullanılan kalitesi düşük su borularından dolayı yeni binalarda da görülmektedir. 

Yer altında kalan, üzeri beton ya da seramikler ile örtülü olan su borularında meydana gelen sızıntılar herkesin korkulu rüyası olan su kaçağı problemini ortaya çıkarmaktadır.

Eskiden teknolojik cihazların eksikliğinden dolayı bu sorunun ortadan kaldırılması günlerce hatta bazen haftalarca sürmekteydi.

Su kaçağı olup olmadığını nasıl anlarız?

Ev ya da işyerinizdeki duvarlarda sararma, ıslaklık, evde keskin rutubet kokusu, su faturalarında artış gibi sorunlar gözlemliyorsanız evinizde bu sorun baş göstermiş demektedir. Su borularından sızan sular, vanalar kapalıyken bile su sayacını döndürmeye devam ettiğinden ay sonu gelecek olan su faturanızı oldukça kabartmaktaydı.

Su kaçağı bulma işlemi için üretilen cihaz nedir? nasıl kullanılır?

Teknolojideki bütün gelişmeleri yakından takip ederek, hızla ayak uyduran firmamız en zorlu sorunların bile üstesinden akustik dinleme adlı cihaz ile gelmektedir. Akustik dinleme su sesine karşı hassas olarak geliştirildiğinden sızıntının olduğu yeri kısa süre içerisinde tespit etmektedir.

Su kaçağı niye olur?

Su tesisatı konusunda en sıkıntılı problemler arasında sayılan kaçak sızıntı sorununa sık rastlanır. Bunun nedeni zamanla kullanım ömrü tükenen sistemde meydana gelen yıpranmadan kaynaklıdır. Su kaçaklarına binanın zamanla başka bölümlerinde meydana gelen eskime nedeniyle oluşan çökmeler de sebep olur. Fakat ülkemizde gelişen ve son yıllarda satışlarıyla lokomotif sektör haline gelen gayrimenkul sektöründe de fiyat rekabetinden kaynaklı özellikle gözle görülmeyen su tesisatı sistemlerinde kalite sahibi olmayan malzeme kullanımı nedeniyle sızıntı, kaçak sorunu oluşur.  Bu su kaçaklarını bulmak da zahmetli işler olmaktadır. Bazı şehirlerde ise kullanılan şebeke suyundaki kireç miktarının aşırılığı su tesisatlarının daha az ömürlü olmasına yol açmaktadır.  Ayrıca küçük bir ihtimal de olsa belediyelere bağlı su idareleri tarafından şebekeye verilen suyun basıncının aşırı olması nedeniyle evlerin, işyerlerinin tesisatları zarar görmektedir.

Su kaçağı için nereye başvurulmalı?

Firmamız  Ersoylar su tesisatı alanında İstanbul’da en gelişkin cihazlara sahip firma olmakla birlikte yılların emeğiyle güvenilen ve aranılan bir firma haline gelmiştir. Firmamız geldiği noktada üstüne düşeni bilmekte tüm personeliyle daha iyiye ve daha ileriye yolculuğuna müşterilerinden aldığı güvenin gücüyle devam etmektir. Su kaçağı bulma bizim işimizdir. Bunun için başka yerlere gitmenize gerek yoktur. Bize başvurmanız halinde hızlı bir biçimde makul bir ücret karşılığında su tesisatınızda yaşadığınız sorunda en kaliteli hizmet verilerek çözüme kavuşturulmaktadır.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir