Su Kaçağında Kullanılan Kimyasal Nedir?

Su Kaçağında Kullanılan Kimyasal Nedir?
Yazıya puan ver !

Su kaçağı yaşandığı zamanlarda sorun büyür de büyür fakat bazen küçük miktardaki bir sıvının çözüm olacağı ön görülmeyebilir. Su giderinde meydana gelen sızıntıların kapatılmasında ve su kaçağının önlenmesinde kimyasal bir mucize piyasada yer almaktadır. Her türlü kalorifer, petek, su tesisatı ve havuz sisteminde kullanılabilen sıvı sızıntı ve kaçak su akıntısının önüne geçmektedir.

Her türlü su gideri bulunan tesisatta kolayca kullanılan bir kimyasaldır. Sızıntı yapan yerde kaçak su akıntısını önlemek için kullanılır. İlk söylendiğinde sıra dışı gibi durabilir ancak kaçak giderme noktasında olmazsa olmazlardandır. Bu sıvı, herkesin bilmediği ancak öğrendiğinde de vazgeçemediği onarım türüdür.

Su kaçağı şüphesi olan tesisatta sıvı kimyasal kullanıldığı vakit kimyasal tesisat boyu ilerlemektedir ta ki sızıntı olan yere ulaşıncaya kadar. Sızıntı olan yer sıvının kristalleşmeye başlamasıyla birlikte sızıntıyı engellemektedir. Nokta atışı yapar gibi sorunu çözmek yalnızca deneyimli kişilerin yapabileceği bir çalışmadır, evde ön bilgiye sahip olmadan denemek istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Kimyasal kaçak önleme sıvısı birçok durumda kullanılır. Kalorifer sistemleri, kazanlar, radyatörler, su borusu tesisatları ve yerden ısıtma sistemlerinde dahi kullanılabilecek etkiye sahiptir. Kullanılan sıvı günlük olarak sızıntı ve kaçağın önlenmesiyle birlikte 400 litreye varan su tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca yalnızca tesisatta değil açık sistemde de aynı etki sürmektedir. Örneğin;

  • Kombi ısıtma sistemleri,
  • Merkezi ısıtma sistemleri,
  • Yerden ısıtma sistemleri,
  • Temiz su tesisat sistemleri,
  • Havuz bakım ve onarımı,
  • Beton yüzeyler vb.

Su Kaçağını Tamir Eden İlaç Nasıl Kullanılır?

Tesisatta su kaçağının tamiri kırıp dökmeden de mümkündür. Genellikle kimyasal ilaç 1/70 ilaç-su oranında tesisata verilmektedir. Su kaçağı kimyasalını kullanan sayılı firma vardır. Bu firmalarda sunulan hizmet etkili bir yöntem olduğu için rağbet görmektedir. İşinde başarıya ulaşmış ve profesyonel olan firma ve tesisatçıların uygulaması kimyasal ilacın etkisini arttırmaya yardımcıdır. Bu kimyasalın tesisat veya peteklere hiçbir zararı yoktur. İşlev tamamen kaçağın bulunduğu noktada kristalleşme yapmaktır. Yani kısacası herhangi bir hasar oluşturmaz tam tersine onarım yapar. Su kaçağında kullanılan kimyasalın ardından koruyucu ile bakım çalışmaları yapılmalıdır. Bakım çalışması suyun pH dengesinin tesisata zarar vermesini engellemektedir.

Kaliteli ve hasarsız şekilde gerçekleştirilen onarım, yapı sahiplerini sevindiren mucizevi bir durumdur. Gereksiz yere üstün çaba sarf etmeden profesyonel kişilerle çalışmak kimyasal sıvının kullanımı aşamasında başarılı çözümler sunmaktadır. Bazı firmaların özel olarak ithal ettiği solüsyonlar onarım yapan vazgeçilmezlerdendir. Su kaçağını önleyen sıvı, petek veya borularda sızıntı olduğunda problemlerin büyümemesini sağlamaktadır.

Kırıp Dökmeden Su Kaçağını Önleme

Su kaçağını tamir eden ilaç denildiğinde kulağa yabancı bir durummuş gibi gelebilir. Fakat piyasada detaylı araştırma yapan ve kendini geliştiren her profesyonel tesisatçının bildiği durumlardandır. Su kaçağını önleyen kimyasal, onarımı zor olan su tesisatının bulunduğu durumlarda can kurtaran görevi görmektedir. Geleneksel yöntemler göz önüne alındığında bu kimyasal sıvının önemi anlaşılabilir. Günlerce banyo, mutfak ve tuvalete girmek imkansızdı veya suyla çalışan hiçbir alet çalıştırılamıyordu. Bu durumu ortadan kaldırmak gelişen kimya araştırmaları ve teknolojik yeniliklerin sonucunda olmuştur.

Kimyasal sıvının kullanım alanları çeşitlilik göstermekle beraber büyük kolaylık sağlamıştır. Fakat her kimyasalda olduğu gibi bu sıvının kullanım aşamasında da tedbirli olmak gerekir. Profesyoneller tarafından yapılmayan çalışmalar kötü sonuçlar doğurabilir. Bu sıvının kullanımı sırasında eldiven kullanmak gerekir. İnsan sağlığına doğrudan bir zararı olmamasına karşın önlem alarak çalışmaya başlanmalıdır. Sıvının içerdiği maddeler su sızıntısını önleyecek son derecede etkin çözüme sahiptir.

Anahtar Kelimeler: su gideri, sızıntı olan yer, su tasarrufu, su kaçağının tamiri, su kaçağını önleyen sıvı

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir