Su Kaçağı ve Zorlukları

Su Kaçağı ve Zorlukları
Yazıya puan ver !

Günümüzde suyun kullanılmadığı hiçbir bölge yoktur.  Artık evlerimize, işyerlerimize, tarlalarımıza, her alana rahatlıkla sağlayabildiğimiz suyun kullanım kolaylıkları olduğu gibi zorlukları da vardır. Tesisatlar da ki su kaçağı en önemli konulardan biridir.  Özellikle yaz aylarında su kaçakları nedeniyle birçok evde tadilat kaçınılmaz olur. Gece uykuya yattığınız zaman o damlayan su sesleri kadar sinir bozucu bir şey daha yoktur. Bunun yanı sıra su kaçağı olan yer rutubet yapmaktadır  ve bu haşere oluşumuna yol açmaktadır. Su kaçağı olan yerde ki su temiz veya pis olabilir.
Su kaçaklarının giderilmesi için öncelikle su kaçağı tespiti yaptırılmalıdır. Su kaçağı tespiti bazı durumlarda oldukça zorlu işlemler gerektirir. Eğer tesisatınız çok eski ve metal boru ise bu sorunun yaşanması ihtimali oldukça yüksektir. Tesisatınız plastik borulu ise borularda meydana gelebilecek çatlaklar da su sızıntısına neden olabilir. Bu iş için işinde uzman kişileri çağırdığınız zaman suyu ana vanadan kapatın ki usta gelene kadar su kaçağı tespiti devam ederek hem su masrafına hem de böcek oluşumuna karşı önleminizi almış bulunursunuz.  Duvarınızı veya seramiklerinizi kırdırmadan önce mutlaka bir bilene danışın.

Su kaçağı tespitini yaptırdığınız kişilerden mutlaka referans almalı, güvenilir teknikler kullandıklarından emin olmalısınız. Bu tip işler için ucuz yollu iş fikri düşünülmemelidir.  Bazı firmalar ise sadece su kaçağını tespit edip onarım işini başka firmaya bırakmaktadır. Profesyonel firmalarla çalışmanızı öneririz, aksi takdirde evinizde gereksiz yere kazı yapan ve yüksek maliyetler çıkaran ustalarla uğraşabilirsiniz. Artık su borularını kamera ile görüntüleme sistemi ve dinleme cihazları ile birçok masraftan kurtularak, kolaylıkla su kaçağının olduğu bölgeyi tespit edebiliyoruz. Kanal silme ve kanal temizliği gibi işlemlerde gelişmiş cihazlarla ve deneyimli ekiple yaptırılmalıdır.

Sıva altı su kaçaklarını ise kaçak tespit makinası yardımıyla noktasal olarak tespit edilebiliriz. Uzman ekip ve gelişmiş imkanlar sayesinde su kaçaklarına sorunsuz, rahat ve ekonomik çözüm yolları bulabiliriz. Dilediğiniz zaman hem tesisatlarınızın bakımı hem de onarımı için bizi arayabilirsiniz. Güvenilir, uzman ve garantili hizmet için 7/24 hizmetinizdeyiz.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir