Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri
Yazıya puan ver !

Su kaçağı tespit yöntemleri su sızıntılarının olduğu noktaları bulmak amacı ile kullanılmaktadır. Gerek kamera kullanılarak gerekse özel başka cihazlar ile alana zarar verilmeden su kaçağı tespit edilmekte; bu yöntemler ile hem maddi hem de fiziksel olarak kişiler rahat etmektedir. Su kaçağını tespit etmek için kullanılan yöntemler; frekans dinleme kulaklığı, pimaş boru görüntüleme kamerası, termal kameralar, nem ölçme aleti, tesisat ölçme pompası şeklinde ifade edilebilmektedir. Frekans dinleme kulaklığı yöntemi genel olarak temiz su borularında oluşan su kaçaklarının tespitinde kullanılmaktadır. Bu yöntem, akustik frekans algılama prensibi ile çalışmaktadır. Duvarda ya da tavanda ıslaklık oluşturan temiz su kaçakları, uzun bir zaman dilimi içinde tespit edilemez ise yapılara büyük zararlar vermektedir. Bu nedenle frekans dinleme kulaklığı yöntemi önem arz etmektedir.

Su kaçağı tespit yöntemleri arasında yer alan pimaş boru görüntüleme kamerası ile pis boruların içi görüntülenebilmektedir. Bu yöntemde genel olarak endoskopik kamera kullanılmaktadır. Bu kamera ile yapılarda oluşan çatlak, kırık ya da conta sıyrılması fark edilebilmekte ve kolay bir şekilde çözüme kavuşturulabilmektedir. Pimos borularında meydana gelen sorunların çözümünde genellikle hasar alan boruların çıkarılıp yeni borular ile değiştirilmesi söz konusudur. Diğer bir tespit yöntemi olan termal kameralar yönteminde ise boruların çıkarılmasına gerek kalmamaktadır. Bu yöntem sayesinde ısı algılayıcı kameralar su kaçağını kolay bir şekilde tespit edebilmektedir. Termal kameralar özellikle sıcak su tesisatı borularının geçtiği yerlerde ve yerden ısıtma tesisatının parke olmayan bölümlerinde kullanılmaktadır.

Fayans Altında Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti için kullanılan yöntemler arasında nem ölçme aleti yer almaktadır. Bu alet ile fayansa zarar verilmeden su sızıntısı teşhis edilebilmektedir. Duvarda oluşan nemlenme ya da rutubet durumlarında nem ölçme cihazı kullanılmaktadır. Ersoylar Tesisat tarafından görevlendirilen uzman personeller, daire içerisindeki rutubet sorunlarını bu cihaz ile anlayabilmektedir. Tesisat ölçme pompasıyla ise temiz su borularında oluşan kaçaklar tespit edilebilmektedir. Dairede su kaçağının olduğunu anlamak için birtakım hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu hususlar; duvarda ya da tavanda karşılaşılan ıslak görünüm, kabarma ya da dökülmeler, su faturasının olmadık düzeyde yüksek gelmesi, parkelerin ya da fayansların önlerinde su birikmesi, kombinin suyunun sürekli eksilmesi, su saatinin hiç durmadan dönmesi, beton aralarında su olması şeklinde özetlenebilmektedir.

Su kaçağı tespiti sırasında kullanılan özel cihazlar, fayansların darbe almadan su kaçak noktalarını bulmaktadır. Fayanslar darbe almadığı için kişiler maddi olarak ekstra bir masraf ödemeden bu işlemden sıyrılabilmektedir. Ayrıca fayans zarar görmediği için ev içerisinde ekstra bir dağınıklık da oluşmayacaktır. Bu da gereksiz zaman kaybının önüne geçilmesi anlamına gelmektedir.

Atık Su Cihazı Tespit Cihazı

Su kaçağı tespiti için kullanılan pimaş boru görüntüleme cihazı, genel olarak atık suların geçtiği borularda meydana gelen çatlakların bulunmasında kullanılmaktadır. Bu cihaz ile özellikle kirli suların çatlak tespit işlemi gerçekleştirilmektedir. Ev içerisinde ya da işyerinde oluşan kaçakların tespitinde firmamız tarafından son teknoloji cihazlar kullanılmaktadır. Su kaçağı problemi yaşayan bireyler firmamıza internet adresimiz sayesinde ya da doğrudan telefon numaralarımızı arayarak ulaşabilmektedir. Su kaçağı tespiti uzman ekip tarafından alana zarar vermeden noktasal olarak yapılmaktadır. Bu işlem sırasında maksimum 1 ya da 2 adet kalebodur kırılmakta ve tamir işlemi gerçekleştirilmektedir. İşlemlerin tamamı bittikten sonra müşteriye imza ve kaşe içeren belge verilmekte bu belge aynı zamanda garanti belgesi kapsamı taşımaktadır. Yapılan tesisat işlemi belge sayesinde 1 yıl garanti altına alınmaktadır.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir