Su Kaçağı Tespit Elemanı Ne İş Yapar?

Su Kaçağı Tespit Elemanı Ne İş Yapar?
Yazıya puan ver !

Evlerde çoğunluk görülmekle birlikte iş yeri, tuvalet ya da banyo gibi ortak kullanım alanlarında da sıklıkla görülen sorunlardan biri olan su sızıntısı ya da su kaçağı, eskiyen su tesisatından yanlış kullanılan su boruna kadar farklı sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Tesisat işin içerisine dahil olduğunda ise bu sorunun çözümüne yönelik işlemler ise zaman almaktadır. Bu aşamada ise su kaçağı tespit elemanı ile arızanın tespit edilmesi, tamirat ve onarımı yapılarak, en az mağduriyet ile sorun çözüme kavuşturulmaktadır. Su kaçağını tespit edip sonrasında ise tamirat işlemlerini yapan kişilere tesisatçı ya da su kaçağını tespit eden eleman adı verilmekle birlikte, bu kişiler tecrübe sahibi alanında uzman olarak nitelendirilmektedir. Alanında uzman bu kişilerde aranılan özellikler şu şekilde olmaktadır:

 • Arızanın yerini ve nedenini saptayacak nitelikte özellikler bulundurmalıdır.
 • Son teknoloji tesisat aletleri ile arıza tespit araçlarını kullanabilmelidir.
 • Tecrübe sahibi ya da işin eğitimini alan kişiler olmalı ve müşteriler ile iyi iletişim kurabilmelidir.

Su Kaçağı Tespit Elemanı Kaçağı Nasıl Tespit Eder?

Su kaçağı gibi sorunlar müstakil, te katlı ya da villa tipi evlerde sadece ev sahibine sorun çıkarırken, apartman, rezidans gibi yerleşim alanlarında ise ev sahibinin komşularının da bu sorundan dolayı mağdur olmalarına yol açmaktadır. Bu sebeple su kaçağı sorunun bir an önce tespit edilip, onarılması oldukça büyük önem taşımaktadır. Alanında uzman olan su kaçağı tespit elemanı arızanın bir an önce tespit edilip, giderilmesinde büyük rol oynamaktadır. Su kaçağı tespit edilirken ise:

 • Öncelikle su sızıntısı olan zemin ya da duvarın, ısı gibi göstergeler yardımı ile röntgeni çekilerek arıza tespit edilmelidir.
 • Arıza bulunamazsa dinleme yöntemi gibi yöntemlere başvurulabilir y ada evin diğer tesisat geçen bölümleri de kontrol edilebilir.
 • Arıza bulunduktan sonra ise kırma işlemi gerçekleşecekse bu çevreye en az zarar verecek şekilde gerçekleştirilmelidir.
 • Tesisatın yenilenmesi, eski boruların değişmesi gibi çözümler uygulanarak arızanın tekrar ortaya çıkması önlenmelidir.

Su Kaçağı Tespit Elemanı ve Gerçekleştirdiği Hizmetler

Su kaçağı sorunlarına yönelik hizmeti gerçekleştiren su kaçağı tespit uzmanı sadece su kaçağı ya da sızıntısı olmamakla birlikte farklı tesisat problemlerine yönelik hizmetler de sunmaktadır. Bu hizmetlerden bazıları şunlardır:

 • Rutubet nedeniyle ortaya çıkan ince su sızıntılarının tespiti ve onarımına ilişkin tesisat hizmeti,
 • Büyük ölçekteki su kaçırma sorunları ve tesisat yenileme ve değiştirme hizmeti,
 • Su tesisatlarında ortaya çıkan tıkanıklık durumunda, tıkanıklığı açma ve temizleme işlemi,
 • Kalorifer peteği temizleme, kalorifer borularındaki peteklerin ya da boruların tıkanması sonucunda uygulanan açma işlemleri dahil olmak üzere su tesisatı ve benzeri konuları içeren her türlü sorunun çözümüne yönelik hizmetler su kaçağı tespit elemanı tarafında yapılmakta olup, bu elemanlar alanında uzman ve tecrübeli kimseler olarak görev yapmaktadır.

 

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

1 Yorum yapılmış

 1. Su kaçağı tespit elemanı dediğin Ersoylar Tesisatta çalışan elemanlar gibi olmalıdır. Çocuklar bu işin ustası olmuşlar, gerçekten helal olsun. Aradım hemen geldiler, çocuklar hızlı bir şekilde mükemmel ustalıkla sorunun çözümünü buldular ve gittiler.

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir