Su Kaçağı Bulmada Kullanılan Cihazlar

Su Kaçağı Bulmada Kullanılan Cihazlar
5 (100%) 8 Puan[lar]

Su kaçakları her evde karşılaşılabilecek sorunlar arasında bulunmaktadır. Genel olarak temiz ya da kirli su tesisatının çok eski olmasında kaynaklanmaktadır. Tesisatta bulunan borularda ufak çatlamalar oluşmakta ve buradalar su sızıntısı gerçekleşmektedir. Buradan sızan su, bir şekilde yüzeye çıkmaktadır. Yüzeye çıkma duvarlarda ya da tavanda terleme şeklinde olmaktadır. Bu tür belirtiler su tesisatında kaçak olduğu anlamına gelmektedir. Bu kaçağın hızlı bir biçimde tamir edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda duvarlara ya da tavana ciddi zararlar verebilmektedir. Duvarlarda kararma ya da küflenmeye neden olmaktadır. Ayrıca bazı tavan türlerinde tavanda bulunan alçının tamamen düşmesine sebep olabilmektedir. Su kaçağının çözümü yeni teknolojiler sayesinde artık daha kolaydır. Su kaçağı bulmada kullanılan cihazlar, su kaçağı olan bölgeyi kusursuz bir biçimde tespit edebilmektedir. Bundan dolayı tamirat hızlı olmaktadır.

Su Kaçağı Bulmada Kullanılan Cihazlar Nelerdir?

Su kaçağı bulmada kullanılan cihazlar farklı teknolojileri kullanarak kaçak olan bölgeyi tespit etmektedir. Bu cihazlar genellikle görüntüleme ve ses teknolojilerini kullanarak çalışmaktadır. Su kaçağını bulmada etkili olarak kullanılan cihazlar şunlardır:

  • Akustik ses dinleme cihazı
  • Termal kamera
  • Nem ölçer
  • Boru görüntüleme kamerası
  • Su kaçağı tespit robotu

Yukarıda belirtilen cihazlar su kaçağı bulma konusunda oldukça etkilidir. Bu cihazlar tamamı etkili ve net sonuçlar sağlamaktadır. Çalışma prensiplerinin birbirinden farklı olması sebebiyle kendilerine en uygun durumda daha etkili sonuçlar sağlamaktadır. Daha kısa sürede kaçağın olduğu bölge tespit edilebilmektedir. Kendilerine uygun olmayan durumlarda ise sonuç için biraz daha beklemek gerekmektedir.

Su kaçağı bulmada kullanılan cihazlar son teknolojinin insanlara sunmuş olduğu ürünlerdir. Farklı alanda yaşanan teknolojik gelişmelerin bu alanda kullanılması ile bu cihazların üretimi gerçekleşmektedir. Bu cihazları kullanmak su kaçağını tam olarak tespit etmek için yeterli olmamaktadır. Bu cihazları kullanan personelin bu konuda tecrübeli olması gerekmektedir. Bu işi yapan personelin cihazdan gelen sesleri ya da görüntüleri doğru şekilde analiz ederek yorumlaması gerekmektedir. Personelin bu konuda bilgi ve tecrübesi yoksa su kaçağı olan bölgenin bulunması imkânsız hale gelmektedir. Çünkü cihazdan aktarılan veriler görüntü ya da ses şeklindedir. Cihaz ile kontrol yapılırken, kaçağın nerede olduğunu personelin belirlemesi gerekmektedir.

Bundan dolayı su kaçağı konusunda kullanılacak cihazların uzman ellerde olması gerekmektedir. Aksi takdirde su kaçağı için kullanılan cihazlar işlevlerini yerine getiremeyecektir.

Su Kaçağı Bulmada Kullanılan Cihazlar ve Kalite Farlılıkları

Su kaçağı bulmada kullanılan cihazlar farklı kalitelerde olabilmektedir. Örneğin termal kameraların farklı kalitede çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. Su kaçağının tespiti için kullanılan cihazları kalitesi çok önemlidir. Cihazlar tarafından aktarılan verilerdeki ufak farklılıklar su kaçağının tespit edilmesinde kullanılmaktadır. Örneğin termal kamera ile su kaçağı aranırken oluşan sıcaklık farklılıklarının kamera tarafından tespit edilmesi gerekmektedir. Sıcaklığa karşı daha hassas olan termal kamera ile daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Aynı şekilde akustik dinleme cihazı ile yapılan tespitlerde cihazın aktardığı seslerdeki farklılık kaçağın bulunmasını sağlamaktadır. Cihaz herhangi bir farklılık algılamadığında ise tesisata basınç verilerek kaçağın çıkardığı sesi algılaması sağlanmaktadır. Kullanılacak cihazları hassas seslere karşı daha duyarlı olması halinde basınç vermeye gerek kalmamaktadır.

Su kaçağı bulmada kullanılan cihazlar sayesinde bu sektörde ciddi gelişmeler olmuştur. Daha önceki zamanlarda teknolojik yetersizlerden ve işinin ehli olmayan kişilerden dolayı su kaçağı sorunu daha büyük bir hal alabilmekteydi. Fakat bu gelişmeler sayesinde sektörde ciddi bir yenilenme yaşanmış ve hala da yaşanmaktadır. Eski yöntemlerle çalışan ustalar hala bulunmaktadır. Fakat kullandıkları yöntemler yüzünden evlerin büyük bir bölümü kırıldığı için su kaçağı sorunu yaşayanlar tarafından fazla tercih edilmemektedirler. Zaman içerisinde bu ustaların da yeni yöntemlere geçmeleri gerekmektedir. Teknolojik cihazlar bu konuda müşterilere çok ciddi kolaylıklar sağladığı için müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazlar kısa zaman içinde etkili çözümler sağlamaktadır.

 

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

1 Yorum yapılmış

  1. Bu altın bilgileri bizimle paylaştığınız için firma yetkililerine çok teşekkür ederim Kalite asla tesadüf değildir internet sitenizde kalitenizi gösteriyorsunuz referanslarınız yaptığınız vermiş olduğunuz hizmetler göz önünde daha fazla diyecek birşey yok başarılarınızın devamını dilemekle kalmayıp arıza söz konusu olduğunda arayacağım firma elbetteki sizsiniz her zaman da siz oldunuz beni bundan sonraki olası problemlerde hayal kırıklığına uğratmıyacağınızı biliyorum.

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir