Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

SICAK SU KAZANI TAMİRİ

İçeriği Puanla

Sıcak su kazanı tamiri etme tarihi ulaştığında, birinci derslik satın alan hizmetleri ve işin doğru zamanda yapılması için uzmanlığa güvenebilirsiniz. Kombiler her vakit iyi performans göstericidir. İçinde kırılacak çokça parça yoktur. Genellikle her sene iyi çalışırlar. Ancak, zaman içinde su dolaşımı bozulabilir yada sızıntılarla karşılaşabilirsiniz. Borularda tınlama sesleri duyabilir yada bir yada daha çok radyatörde ısınma sorununa haiz olabilirsiniz. Randevu alma tarihi ulaştığında teknisyenlerimiz sisteminizi değerlendirebilir.Sıcak su kazanı tamiri sisteminizin tamire ihtiyacı varsa, bu işaretleri ayrım edebilirsiniz. Aşağıdaki işaretlerden herhangi birini ayrım ederseniz derhal bizi arayın ve sisteminizi emek verme düzenine geri yükleyeceğiz.Firmamız Nehir Kazan Makina Sanayi Eski ve ekonomik ömrünü tamamlamış kazanlarınızın yerinden demontajını yapmış olup çıkartıyoruz ve yerine çelik gövdeli sıcaksu kalorifer kazanlarını parçalar halinde getirerek kazandairenizde montajını yapıyoruz, yeni meydana getirilen kazanı mevcut tesisatınıza ve bacanıza bağlayarak çalışır durumda teslim ediyoruz.Borulu tip çelik kalorifer kazanlarında kullanım şartları ve kullanılan malzemeye de bağlı olarak Kalorifer Kazanı Alev ve Duman boruları zaman içinde yıpranarak delinmeler ve su kaçakları oluşmaya başlar, kullanıma da bağlı olarak genel anlamda bu delinme süresi 7 – 10 sene içinde gerçekleşir. Bu biçimde boruları delinen kazanlar boru yenilenmesi ( boru değişimi ) yapılarak 7 – 10 sene içinde sorunsuz kullanılabilir. Bu durumda olan kazanlara kazan imalat şekillerine gore yada kazanın genel durumuna gore birkaç seçenekte onarım uygulanabilir.

Kazanınızın beden ömrünün tamamlandığı ve yeni bir kazan alımının zaruri olduğu durumlarda kazanın alakalı soğuk mevsimi atlatması amacıyla delinen borunun körlenerek yaza kadar yönetim etmesi sağlanır. Ancak bu biçimde meydana getirilen tamirler geçici ve kazan kapasitesini düşüren onarımlar olduğu için toplam kazan borusunun % 5 ini geçmeyen tamirlerde uygulanır.Kazan dairenizde bulunan kazanın borularının tamamının değiştirilmesinde bir mahzur olmadığı durumlarda doğrusu mevcut kazan gövdenizin en az 7 – 10 sene daha sorunsuz gideceği durumlarda eski kazan borularının demontajı yapılarak yerine ürünle alakalı Standartların izin verdiği kazan borusu olarak yapım edilen Dikişli ve Dikişsiz kazan boruları kullanarak yenileme yapılmasıdır. Bu tür değişiklik işlemleri kesinlikle müstahsil tecrübesi olan basınçlı kapların kaynağında çalışmış personel tarafınca yapılmalıdır. Eski boruların demontajı mevcut kazan aynasına zarar vermeden çıkartılmalı ayna temizlenmeli ve yeni borular aynaya montajı yapılmalıdır. Bu montaj 2 yolla yapılmaktadır.

Kazan Tamiri

Kullanılacak olan Alev Duman Boruları kesinlikle kazan borusu olarak üretilen ve Standartlarda tanımlanan borulardan olmalıdır. Min et kalınlık kıymeti 3,2 mm ve Tavlı kazan borusu olmalıdır, Uzakdoğu menşeili kazan boruları kullanılmamalı şayet kesinlikle kullanılacaksa da akredite bir kuruluşta testleri yapılarak değerler test edilmelidir. FİRMA SEÇİMİ: Kalorifer kazanınıza onarım yaptıracağınız kişiler kesinlikle bu işin imalatında çalışmış ve yaptığı işe güvence verecek kişiler olmalıdır. Bu gün internette Traktör römorku kaynatan kişiler toplumsal medya reklamlarıyla onarım yapmakta ve oluşan arızalarda yahut patlamalarda tekrar bulunamamaktadır. Bu tür işleri meydana getirecek şirketler kesinlikle kazan üreticisi olmalıdır, kontrat imzalamadan kesinlikle şirket yeterlilik belgelerini yada şirket iştigal belgelerini isteyiniz.Apartman ve site yöneticilerinin kış aylarına girmeden ilkin apartman sakinlerinin mağdur olmaması için senelik brülör bakımları yaptırmaktadırlar. Hangi firmaya ne aralıkta ve ne şartlar ile olursa olsun senelik brülör bakımı hakkındaki malumat sahibi olmanızda yarar var. Brülör bakımı iyi mi yapılır ? • Kazan dairesi devamlı pak ve tertipli bulundurulmalıdır. • Temizleme ve el aletleri kullanıma devamlı hazır bulundurulmalıdır. • Yakıt, su ve buğu borularındaki kaçaklar (önemsiz şeklinde gözüken akıntı ve sızıntılar ) hemen giderilmelidir. • Kazanın ocak içi, duman yolları ve gaz kanalları herfırsatta hususi fırça ile temizlenmelidir. • Kazanın ocak içi, duman yolları ve gaz kanalları hususi fırçası ile temizlenir • Ocak içi ara sıra test edilerek (kırık, dökük tuğla var ise onarılır) kül müessese yakıt tortuları temizlenir • Baca minimum 6 (altı) ayda bir temizletilmelidir. • Yakıt tankının su ve tortu boşaltma vanası açılarak biriken su ve tortu boşaltılır • Yakıt tankı çıkışında bulunan filtreler sökülerek mazot ile yıkanarak temizlenmelidir

Brülör memesi her hafta mazot ile yıkanıp temizlenir. Meme deliğini açmak için tel,çivi, ve iğne şeklinde maddeler kullanılmamalıdır. Bu şeklinde malzemeler meme püskürtme konisine zarar vererek memenin iş görmez duruma gelmesine sebep verebilirler • Fotosel kuru ve pak bir bez ile silinerek temizlenir • Elektrot uçları (çakmakların uçları) mazota batırılmış pak bir bez ile silinerek temizlenir. Aralık ayarı gerekiyorsa yapılır. Eğer elektrot uçlarında mazotlu bez ile çıkmayan bir katmanlaşma olmuşsa zımpara ile temizlenerek giderilir.Degişik sıcaklık kaynaklarından alınan suyu depolamaya , gereksinim olundugunda kullanmaya yarayan mekanik döşem elemanıdır.Isı kaynaklarına misal olarakta buğu kazanı , sıcaklık pompası , güneş kollektörü , sıcak su kazanı yada elektrikli olarakta verebiliriz.Emaye kaplı tek serpantinli boylerler çoğu zaman otellerde , restaurantlarda , villalarda yada sıcak su gereksinim duyan mekanlarda buğu kazanına , güneş kollektörüne yada sıcak suya baglanılarak kullanılır.Güneş enerjisi arızaları su akıtması yada su taşırması,cam kırılması,vana arızası,su sızdırması ,güneş enerjisi sıcak su basıncı azca olması gibi tanımlanabilir.apılacak parça tespit edilir.çoğu zaman güneş enerjilerin de tamirat demek parçanın değişmesi manasına gelmektedir.örneğin; Soğuk su deposundan su akıyor,sızıyor şeklinde sıkıntı karşısında yapılacak şey depoda delik oluşmuş ise depo değişimi yapılır.fakat şamandıra kaynaklı taşırma varsa şamandıra değişimi yapmak yeterlidir. öte yandan,Güneş enerji depo tamiri yeni sistem enerji de farklı,eski sistem enerji de farklıdır.Yeni sistem enerji kaynağı galvaniz ise zaman içinde paslanır ve delinir.

En Uygun Kazan Bakımı

Krom ise büyük olasılıkla silikon conta yada vida diplerinden kaynaklı su kaçağı olabilir. Eski sistem enerji kaynağı delinmesi düzgüsel olan bir durumdur.Eski tip güneş enerjileri galvanizli sac gibi ise delinmeler sık sık karşımıza çıkar. Sıcak su depo tamiri ise daha zorluk derecesi yüksek bir durumdur.zira sıcak su iç kazanın dışı izolasyon malzemesi ile çevrilidir.şu demek oluyor ki depoda delikte olsa dışarıdan müdahale şansı yoktur. Sıcak depo su akıtmasın da yapılacak en güvence çözüm depoyu yenisi ile değiştirmek.Güneş enerjilerinde tamiri en çokca meydana getirilen parça camın içerisindeki iç açık oturum delinmesi.İç açık oturum,petek delinmesi durumun da camın içerisinden dışarı ayak dibinden su sızdırması şeklin de kendini gösterir. Güneş enerji paneli tamiri deposu yapılamayan bir durumdur.Eskiden soğukta patlayan galvanizli çelik borulu paneller kaynak yapılmaktaydı.son zamanlarda kullanılan galvanizli sac açık oturum kaynak yapılması birazcık daha zor bir durumdur. Bakır paneller de soğuktan patladığı durumlar da kaynakla çözüm yoluna başvurulmakta idi.fakat günümüzdeki malzemeler kullan at mantığı ile çalmış olduğu için tamiri,kaynak yapılması,yapıştırılması lehimlenme şeklinde işler laf mevzusu değildir. Adana güneş enerjisi şirketi Aktaş sıcaklık olarak tüm model ve çeşit markası modeli ne olursa olsun,tamiri ve değişimi müsait olan enerjilerin yedek parça ve işçilik şeklinde problemlerine çözüm üretmekteyiz. Bunun yanın da cam tüplü,klasik depolu,basınçlı güneş enerjisi,vakumlu güneş enerjisi kurulumu satışı yapmaktayız.Yüzeylerinin bir tarafında sıcaklık alan akışkan olarak su bulunan öteki tarafında sıcaklık veren bir yakıtın yakılması neticesinde oluşan alev-duman gazlarının gezdiği alev-duman boruları ve yanma hücresi bulunan kapalı sistem çalışan atmosfer basıncında doymuş buğu sıcaklığı olan 100°C nin altında sıcak su üreten basınçlı kaplara sıcak su kazanı denilir. Bu basınçlı kaptaki basıncın ana nedeni hidrafordan yada şebekeden beslenen ilk su basıncıdır. Suyun ısınması ile oluşan basıncın tesiri yok denecek kadar azdır. Bu sebeble cidar yada külhanda oluşan yırtılma yada çatlkalarda kazan dairesinde fazla bir tahribata yol açmazlar.

Merkezi ısıtma sistemi tek bir merkezden üretilen sıcak su yahut su buharını bağımsız binalara borular sayeinde aktarılarak ısıtılmasını elde eden sistemlerdir. Bu merkezi ısıtma sistemlerinin kalbi ise merkezi kazandır. Merkezi ısıtma sistemlerinin kazanları tertipli bakımı yapıldığı taktirde deformasyona uğramış şeklinde durumklar laf mevzusu olmaz. Ancak tertipli bakımları ve temizlikleri yapılmaz ise tıkanmalar vs şeklinde sorunlarla bozulmalar olmakta. Merkezi sistemler kazanların devamlı kullanılmasını sağlamış olduğu için özenle ve tertipli bakımı yapılmalıdır. Karamanoğlu sıcaklık da her çeşit merkezi sistem kazanı bulabilir ve eski kazanlarınızı paraya çevirebilirsiniz. Tamamen yenilenmiş ikinci el merkezi kazan sistemleri yeniden karamanoğlu sıcaklık güvencesi ile satışta. Merkezi sistemmi daha müsait kombimi probleminin cevabı oldukça net halde merkezi sistemdir. Merkezi sistem ısıtma kullanan daireler en az 5 tutum sağlar. Isı kanunları gereği ısınan hava soğuk havaya doğru ilerler şu demek oluyor ki siz kendi evinizi ısıtıyorken komşunuz üst ve alt katınız kombisini açmıyorsa onlara doğru ısınız gider. Haliyle merkezi sistem kazanı olan yapılarda hepsinde aynı ısı olacağı için daha basit ısınırsınız. Merkezi sistem kazanlarını uzun ömürlü kullanmak için yapılması gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.Genellikle doğalgazın olmadığı etken olarak kullanılmadığı yerlerde, köylerde olanak bulunmamasıyla yakıt cinsinin basit bulunmasından ötürü fazlasıyla tercih edilen kömür yakıtlı kazanlar, merkezi sistemlerde kullanıldığında bütün binayı, bireysel olarak kat kaloriferi gibi kullanıldığında ise bir konutu ısıtma sağlamaktadır.Katı yakıtlı kazanlarda çoğu zaman yakıt olarak kömür kullanılmakta iken , bunun yanı sıra pelit, fındık kabuğu, kozalak şeklinde katı yakıtlar da kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra kül boşaltmalı, pistonlu ve stokerli katı yakıtlı kazan şeklinde çeşitleri vardır. Kömür şeklinde kalorisi yüksek, ekonomik ve basit bulunabilen yakıt cinsiyle çalışan kazanlara kömür kazanı ismi verilir. Kömür kazanlarının yüksek verimli yararlı olmasından ötürü, ızgaraları çoğu zaman font dökümlüdür. Bu sayede aşırı ısınmadan ötürü erozyon minimuma indirgenme hedeflenmiştir.Dijital test sistemi ile bütün donanımları otomatikman çalışmakta olup ve birim yardımıyla elektrik ve yakıttan tutum sağlanır. Kullanılan yakıtın kesinlikle kuru olması şartıyla sorunsuz bir halde kullanım sağlanabililmektedir . Kullanımı, ayarları ve bakımı oldukca kolaydır. Kömür yakıtlı kazanlarda kömür ve odun yakılabilir. Kömür yakıt kazanları, kömürün yakılması kararı kimyasal enerjinin sıcaklık enerjisine dönüştürülmesini sağlar.Kömürlü kalorifer kazanlarında elektrikler kesildiğinde ekseriya ısı yükselmekte olup, hatta birtakım durumlarda kaynama olabilmektedir. Bu nedenle kömürlü kazanlarda konstrüksiyon basıncı seçilirken kat yüksekliğine minimum 1 atü ilave edilmelidir. Kömürlü kazanlarda hava miktarını ve fan kapasitesini belirlerken 1 kg. linyit için 13 – 15 m3 / h hava almak ehil olacaktır. Kazan ısıtma yüzeylerine kül ve müessese korozyona niçin olduğu için ötürü sıcaklık geçişini engellediğinden, kısa sürelerde temizlenmelidir. Isıtma sezonu nihayetinde ise duman boruları ve öteki ısıtma yüzeyleri tel fırça ile temizlenip, yüzeyler yağlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno - istanbul escort
casino siteleri