Sancaktepe Su Tesisatçı

Anadolu yakasının gelişmeye devam eden ilçesi Sancaktepe de tecrübeli su tesisatçı firması olarak hizmet vermekteyiz. Su kaçağı tespiti, pimaş tıkanıklığı açma, lavabo açma gibi tamiratların yanında su tesisatı döşeme de uzmanlık alanımız olarak hizmetlerimiz içinde yer almaktadır. Verdiğimiz su tesisatı hizmeti sırasında müşterilerimizin sorun yaşamadan uzun yıllar su tesisatlarını kullanabilmeleri amacıyla kaliteli malzeme kullanmaya önem vermekteyiz.

Su Tesisatında Arıza Neden Olur?

Binaların inşaası sırasında yapılan su tesisatlarında kimi zaman çeşitli arızalar olabilmektedir. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Su tesisatı arızaları neden olur sorunuzun cevabını da şu şekilde vermeye çalıştık.

 • Su tesisatının yapılması sırasında uygun ve kaliteli malzeme kullanılmaması.
 • Tesisatın doğru derinlikte yapılmamış olması nedeniyle boruların olası darbeler ile çatlaması ya da kırılması.
 • Eski binalarda kullanılan malzemelerin artık ömrünü tamamlamış olması.
 • Boruların içine kaçan sert cisimler nedeniyle tıkanıklık oluşmasından dolayı olan basınç ile oluşan çatlaklar.
 • Yanlış kullanım ya a geçen zaman içinde kullanılan malzemelerden dolayı borularda tıkanıklık ve kireçlenmelerin oluşması.

Bu ve benzer nedenlerden dolayı su tesisatlarında arızalar ortaya çıkabilmektedir. Özel uzmanlık isteyen bir alan olması nedeniyle de su tesisatında olan arızalar mutlaka su tesisatçı ustaları tarafından giderilmelidir. Firma olarak işimizi titizlik ile yapmakta bir arıza oluştuğunda bize ulaşmanız halinde en kısa zamanda ekibimizi adresinize yönlendirerek arızanın tespitini ve onarımını yapmaktayız.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Binalarda en çok yaşanana su tesisatı sorunlarından birisi su kaçağı olmaktadır. Su tesisatının duvarlara ya da zemine gömülü olarak döşenmiş olması nedeniyle de su kaçağı olması halinde bunun hemen anlaşılması pek mümkün olmaz. Buna rağmen aşağıda belirteceğimiz noktalara dikkat ederek su kaçağı sorunu çok büyümeden anlamanız mümkün olabilecektir.

 • Su faturanız birdenbire çok yüksek gelmeye başlamışsa.
 • Bütün musluklar kapalı halde iken su saati hala dönüyorsa.
 • Duvarlarda tavanda nemlenmeler, küflenmeler olmaya başladıysa.
 • Kombinin basıncı sürekli düşüyorsa
 • Alt katta oturan komşunuz sizden evine su damladığını belirtiyorsa
 • Seramiklerin arasında olan derzler de sararmalar oluyorsa.

Bu belirtilerden en az birinin sizin evinizde olduğunu düşünüyorsanız geç kalmadan bizimle iletişime geçmeli ve su kaçağı tespiti yapmamızı istemelisiniz. Bu konu genellikle insanların evlerinde kırılmalar dökülmeler olacağı için hiç de karşılaşmak istemedikleri bir durumdur. Firma olarak bunun önüne geçiyor ve kırmadan su kaçağı tespiti yapıyoruz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı olduğunda bunun tespitini deneyimli bir su tesisatı firması ile çalışarak yaparsanız kesinlikle sorun yaşamaz ve kırmadan su kaçağı tespiti yapılmasını sağlayabilirsiniz. Kırmadan dökmeden su kaçağı tespitini yapmak için özel makineler kullanmaktayız. Kullandığımız makineler arasında şunlar yer almaktadır.

 • Avrupa’dan getirttiğimiz robotlar
 • Termal kameralar
 • Gelişmiş dinleme cihazları

Bu son teknolojiye sahip makineleri kullanan ekibimiz evinizde hiçbir yeri kırmadan tespit yapmakla kalmıyor ayrıca tamiratını da mümkün olduğunca küçük bir noktayı kırarak yapıyor ve büyük tadilatlar yapılmasına gerek bırakmıyoruz. Kırdığımız küçük bölümlerinde tadilatını yine tecrübeli ustalarımız ile yapıyor ve evinizi temiz bir şekilde bırakıyoruz.

Su Tesisatlarında Tıkanıklık Olduğunda Ne Yapmalı?

Su tesisatlarında tıkanıklık olduğunda pis suyun gitmesinde sorunlar yaşanır ve bu durumda da lavabolardan suyun gitmemesi gibi bir durum ile karşılaşılır. Lavabo açma konusu ise kesinlikle hafife alınmaması gereken konular arasında yer almaktadır. Bunun nedeni aslında tıkanıklığın nedeninin sadece deneyimli ustalar tarafından tespit edilebilmesi ve kesin sonucu da ancak ustaların yapacağı lavabo açma işlemi ile alınabiliyor olmasıdır. Lavabo tıkandığında piyasada satılmakta olan açıcı kimyasal maddelerin kullanılması sadece geçici çözümler getirecektir. Lavaboya dökülen kimyasallar borulara zarar verecek ve ayrıca borularda delinmelere ve su kaçaklarına neden olacaktır.

Lavabo ve giderlerde tıkanıklık olduğunda panik yapmaya gerek yoktur. Garantili olarak bütün tıkanıklıkları açan bir firmayız ve bizimle iletişime geçmeniz halinde sorundan kısa zamanda kurtulmanızı sağlıyoruz. Online olarak da bizimle iletişime geçebilir ve su tesisatçısı arayışınıza bir son verebilirsiniz. Evinizde yapacağınız tadilat sırasında da su tesisatı işlerinizi mükemmel olarak biz yapıyor ve uzun yıllar kullanacağınız su tesisatınız olmasını sağlamaktayız. Günün her saati sizlere hizmet veren ekiplerimiz ile yanınızda yer almaktayız.

Anahtar kelimeler: su tesisatı, su tesisatçı ustaları, su kaçağı, kırmadan su kaçağı tespiti, lavabo açma, su tesisatçısı

Sancaktepe Su Tesisatçı
Yazıya puan ver !

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir