Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Açma

İçeriği Puanla

Robotla wc tıkanıklığı açma emek harcaması son zamanlarda kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemin kullanılma amacı; wc tıkanıklığını kati olarak açmaktır. Ayrıca wc tıkanıklığı açma emek harcaması esnasında evde tadilat ortamı meydana getirmemeye yönelik meydana getirilen bir çalışmadır. Robotla wc tıkanıklığı açma çalışmasının bir öteki amacı, wc tıkanıklığı açma çalışmasında maliyeti azaltmaktır.Tuvalet tıkanıklığı her an meydana gelebilecek bir döşem sorunudur. Tuvaletler lavabolar benzer biçimde değildir. Bugün her evde minimum iki tane lavabo bulunmaktadır. Lavabolardan biri tıkanırsa, öteki lavabo kullanılarak gereksinimler giderilebilir. Ancak wc tıkanıklığı meydana geldiği vakit, alternatifi olmadığı için, wc tıkanıklığı açma işleminin en süratli biçimde yapılması gerekir.Tuvalet tıkanıklığını açmak için lavabo açıcı kullanmanızı öneri etmiyoruz. Çünkü lavabo açıcıların arasında asit bulunur. Asit, tıkanıklığa sebep olan yabancı cismi eriterek açabileceği benzer biçimde wc borusuna da ciddi zararlar verir. Karbona sirke benzer biçimde naturel yöntemlerle wc tıkanıklığını açmaya çalışabilirsiniz. Ancak telde olduğu benzer biçimde, tıkanıklığın yakın mesafede olması gerekir. Bunun nedeni ise; karbonat ile sirke karıştığı vakit tepkimeye girmektedir. Tepkime süresi devam etmiş olduğu sırada tıkanıklığa sebep olan cisme ulaşmalıdır. Aksi durumda tepkime sonlanmış olur ve hiç bir işe yaramaz. Kaliteli bir pompa kullanarak da wc tıkanıklığını açabilirsiniz. Pompayı, tuvaletin yada klozetin deliğini tamamen kapatacak biçimde sokup pompalayın. Tıkanıklığa sebep olan cisim yakın mesafedeyse, pompanın uyguladığı tazyik yardımıyla borudan çekip çıkabilirsiniz. Siz dairenizde masraf borularını kullanmamanıza karşın tuvaletten taşma meydana geliyorsa, binanızın ana masraf hattında tıkanıklık olabilir. Bu konum laf konusuysa, üst dairelerde oturan komşularınızın masraf borularını bir müddet kullanmamalarını rica ediniz ve derhal ustalaşmış wc açma firmasını arayınız. Evdeki imkânlarınızla wc açma durumunuz oldukca kısıtlıdır.

Tuvalet tıkanıklığı ciddi bir döşem problemi olduğundan vakit kaybetmeden ustalaşmış yardımcı veren bir firmadan servis istek etmelisiniz.Robotla wc tıkanıklığı açma işlemi ustalaşmış şirketler tarafınca kullanılan müessir bir yöntemdir. Firmamız, 2004 yılından beri robotla wc açma işlemini uygulamaktadır. Robotla masraf açma işleminde, masraf açma robotu hiç bir vakit tek başına ehil olmaz. Tuvalet açma robotu ile beraber kameralı görüntüleme aleti da kullanılmalıdır. Çünkü wc tıkanıklığına sebep olan probleminin tespit edilebilmesi ve ona bakılırsa muamele yapılabilmesi kameralı görüntüleme aleti ile mümkündür. Tuvalet tıkanıklığı, yabancı cisimlerin masraf borusuna girmesinden kaynaklanabileceği benzer biçimde başka sebeplerden de kaynaklanmaktadır. Bu sorunlardan önde gelen pimaş borusunun eğim sorunudur. Gider borularının içerisindeki suyun ana masraf borusuna gidebilmesi için, pimaş borusuna o yönde bir eğim verilmesi gerekir. Bu eğim yardımıyla, masraf boruları içerisindeki kirli su ana masraf hattına taşınır. Ancak masraf borusuna ehil eğim verilmezse yada ters eğim verilirse, wc tıkanıklığına sebep olur ve bu wc tıkanıklığı sık sık meydana gelir. Bu sıkıntı usta hatalarından meydana gelen bir sorundur ve sadece kameralı görüntüleme aleti ile tespit edilebilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Tuvalet tıkanıklığına sebep olan bir öteki sıkıntı ise; pimaş borusunun yağlanmasıdır. Pimaş borusunun yağlanmasının sebebi; mutfak lavabolarına dökülen atık yağdır. Atık yağ zaman zaman mutfak lavabosunun masraf borusunda zaman zaman de tuvaletin masraf borusunda birikir. Biriken atık yağ, sertleşerek katman meydana getirir. Bu katman pimaş borusunun iç çapını daraltır ve tıkanıklıklara sebep olur. Bu benzer biçimde durumlarda robotla wc tıkanıklığı açma ehil değildir. Pimaş borusunun yağdan temizlenmesi gerekir. Ana masraf hattında olup biten tıkanıklıklar da wc tıkanıklığı sanılabilmektedir. Ancak ana masraf tıkanıklığı tüm binanın tesisatını etkileyen bir sorundur. Yukarıda da belirttiğimiz benzer biçimde tuvaletten taşmalara sebep olmaktadır. Firmamız robotla kanal açma işlemlerinde kameralı cihazda kullanmaktadır. Robotla wc açma işleminden ilkin kamera ile pimaş borusunun içi incelenir. İnceleme esnasında, wc tıkanıklığına sebep olan sıkıntı tespit edilir. Tuvalet tıkanıklığının sebebi, boru içerisine kaçan yabancı bir cisimse wc açma robotu kullanılır. Gider açma robotunun yayı masraf borusuna sürülür. Tuvalet açma robotunun yayı, pimaş borusunun arasında dönüp ilerler. Tıkanıklığa sebep olan cisme muadil gelince, yabancı cismi ya parçalar veya çekip çıkarır. Parçalama ve çekip çıkarma görevini yapabilmesi için, masraf açma robotunun yayının ucuna müsait aparat takılır. Hangi aparatın takılması gerektiği ise kameralı görüntüleme aleti ile meydana getirilen incelemeden sonrasında belli olur.Robotla masraf açma işlemi tamamlandıktan sonrasında kameralı görüntüleme aleti yine kullanılır. İkinci kere kullanılmasının sebebi, masraf tıkanıklığının tamamen açılıp açılmadığını test etmek ve pimaş borusunda başka sıkıntı olup olmadığını tespit etmektir. Kameralı cihazın ilk kullanması esnasında, tıkanıklıktan ötürü boru arasında kirli su birikir ve pimaş borusundaki öteki problemler net olarak görülemez. Pimaş içerisindeki sorunların net olarak görülebilmesi için tıkanıklığın açılması gerekir. Kameralı wc açma işlemi öncesinde ve ondan sonra evinizde tadilat ortamı oluşmaz. Kırma dökme meydana gelmez.

Firmamız alan kişi memnuniyetini ön planda tuttuğu için her türlü hassasiyeti göstermektedir.Günlük hayatımızın olmazsa olmaz parçalarından önde gelen ve en sık kullandığımız alanların başlangıcında gelen mutfak, banyo, lavabo wc ve klozet benzer biçimde alanların sıkıntı çıkarmasını hiç istemeyiz. Alanında uzman olan ekibimizin sizlere hizmet verdiği birtakım alanlar şu şekildedi.Apartman giderleri niçin tıkanır bina giderleri çoğu zaman apartman dairelerinden wcye atılan peçete ve yanlışlıkla düşürülen bez ve benzeri yabancı maddelerden ötürü tıkanmaktadır.Özellikle yağmur yağdığında wc tıkanıklığı yaşanması meşhurdur. Tuvalet masraf borularında yaşanmış olan tıkanmalar, dünyanın her yerinde karşılaşabileceğiniz en fena durumlardan biridir. Öyle ki; yaşanabilecek en talihsiz vakalar içinde, adamın karşılaşacağı fena durumlardan biri olarak tıkanmış wc ile karşılaşmak aleni ara farkla birinci olur. Modern ömür alanlarında wc ihtiyacı büyük bir öneme haizdir. Gerek umumi tuvaletler, gerekse ev veya yazıhane içinde mevcut klozet giderlerini kullanılırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan birçok kaide vardır. Bunların en başlangıcında wc kâğıtlarının yanlış kullanması kararı oluşan tıkanıklıklar gelmektedir.İlk olarak, üst katlardan dökülen suyun niçin sizin tuvaletin içerisinden taştığından bahsedeceğiz. Kanalizasyona giden ana borular üstünden yaşanmış olan tıkanmalar bu bölgeye en yakında tuvaletin deliğinden kendini tahliye eder. İleri doğru kirli su ilerleyemediğinden borunun arasında birikmeye başlar. Siz tuvaletin sifonunu çekmeseniz dahi üst kat komşularınızın tuvaleti kullanımı kararı su kendini tıkanıklığa en yakın su deliğinden dışarı atar. Bu durumun en çokca yaşandığı bölge olarak bodrum katta oturan yurttaşlarımız zarar görmektedir.

Pimaş Tıkanıklığı Açan Firmalar

Tuvaletler Neden Tıkanır ?

Tıkalı wc borusunu açmak için yapacağınız birtakım işlemler faydadan fazlaca zarar verebilmektedir. Anadolu’daki benzer biçimde bu sıkıntıyı yaşayan sadece robotla wc açan firmalara ulaşamayan vatandaşlar kendi çabalarıyla değişik yöntemler deneyebilirler. Ortalama her nalburda bulunan kostik adlı maddeyi satın alarak kısa müddette tıkalı tuvaletinizi açabilirsiniz. 5 TL ila 10 TL içinde satılan kostik tuza benzemektedir. Ancak unutulmaması ihtiyaç duyulan nokta satın aldıktan sonrasında ne olursa olsun çıplak elle dokunulmaması gerektiğidir. Kostik kullanırken piyasada satılan kauçuk yapıda kimyasala dayanaklı eldiven kullanmanız şarttır. 1 kilo kadar kostik tıkanmış tuvaletin içerisine boşaltılır. Önceden hazırlanan 5 litre sıcak suyu üstüne dikkatli bir biçimde ve alçaktan dökülür. Bu işlemlerden sonrasında tuvaletin havalandırılması gerekmektedir. Daha sonrasında bulunduğunuz ortamı bir kaç saat terk edin.Basit tıkanmalar için üretilen wc açma telini, tuvaletin içine kaçırdığınız bez veya kâğıt parçalarını dışarı çekmek için kullanabilirsiniz. Kullanımı oldukca kolay olan bu destek aletin yapısı, elektrik tesisatı döşeyen ustalarının kullandığı susta teline benzemektedir. Borunun içinde rahat ilerleyebilen metal yay, girmiş olduğu borunun şekline nazaran kıvrılarak wc tıkanıklığının yaşandığı bulunmuş olduğu yere ilerler. Hareket yeteneği duruncaya kadar el ile ileri doğru göndereceğiniz teli, sağa sola çevirip suyun akışına yol açabilirsiniz. Tuvalet açma telini size en yakın yapı market veya nalbura benzer mağazalardan temin edebilirsiniz.Çevrenizde devamlı duyduğunuz bu tekniği asla bilmeyen ama malumat edinmek için sayfamızı ziyaret eden müşterilerimize ayrıntılı bir biçimde robotla wc tıkanıklığının iyi mi açıldığını ve ne olduğunu söylemeye çalışacağız. Bilindiği suretiyle devamlı tıkanma meydana getiren wc borularında, belli bir süreden sonrasında tıkanıklığı açtırma tarihi giderek daha da sıklaşmaktadır. Sorunun kaynağına inilmeden meydana getirilen açma çalışmaları, karşınıza devamlı bir maliyet olarak çıkacaktır. Aslında wc tıkanıklığını açan firmaların asli rolü tıkanıklığı açmak değil, tıkanıklığın niçin yaşandığını bulabilmektir. İstanbul Tesisat wc tıkanıklığı açma işlemini kolaylaştıran makinelere haizdir ve bu makinelerin kameralı cihazla test aşamasından geçmektedir. Tıkanıklığı robot makine ile açtıktan sonrasında borunun içinde niçin bu tıkanıklığın yaşandığını görmek için kamera gönderilir. Kamerada görülen problemler, müşteriye monitör desteği ile gösterilerek sıkıntının yine yaşanmaması için yapılacak işlemler sırası ile anlatılır. Bu bilgiler servis formuna yazıldığından, alan kişi yazılı olarak da bilgilendirilir. Bu işlemler esnasında herhangi bir kırma dökme işlemi yapılmadığı için yüksek maliyetler ile karşılaşmazsınız. Kamera yardımıyla nokta tespiti yaparak nerede sıkıntı bulunduğunu anlayabilmekteyiz. Tuvaletin borusunda tıkanmaya sebep olan bölgenin yeri tespit edilerek, ancak tadilat yapılacak kısımlar belirlenir.Günümüz teknololojosinde robotlar her alanda karşımıza çıkmakta.Tesisat işlerinde de robot ve görüntüleme cihazları kullanmaktayız.

Tıkanıklık açma robotları hem zamandan tutum sağlamakta hemde atık su tesisatı üstünde katliam yapma işini ortadan kaldırmaktadır. Eğer wc tıkanıklığı sorununda robot kullanılmasaydı sorunlu bölgeye kadar döşem kırılacak ve maliyet fazlasıyla artacaktı. Tuvalet tıkanıklığını robot kullanarak açma işlemi yapılırken klozet varsa yerinden sökülür ve boru ağzı açılır. Sonrasında tesisatın içerisine robotun çelik teli uzatılır ve makine çalıştırılır. Tuvalet tesisatı arasında makine azar azar ilerler sorunlu bölgeye ulaştığında ileri geri hareketler ile sıkıntı giderilir. Tuvaletlerin tıkanmasına sebeb olan genel hatlarıyla kaygan mendil atılması, çocuk bezi atılması,temizlik bezi atılması ve ters meyildir.Robotla wc tıkanıklığı açıldıktan sonrasında makine toplanır ve görüntüleme için kamera döşem içerisine yollanır. Kamera ile ayrıntılı olarak wc tesisatı incelenir.probleminin giderildiği teyit edilir.Bol su kullanarak döşem yıkanır. Robotla wc tıkanıklığı acarken tesisatınız ve fayanslarınız hiç bir biçimde zarar görmez. Ortalama olarak bu muamele bir saat arasında sonuçlanır ve tesisatınız ilk günkü haline gelir. Robotla wc tıkanıklığı açma işini usta döşem olarak en aktüel ekipmanlar ile yapmaktayız.7/24 kesintisiz hizmet anlayışımızla alan kişi memnuniyetini ön planda tutmakta ve fiyat politikamızı bu yönde belirlemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno - istanbul escort
casino siteleri