Robot Cihaz İle Su Kaçağı Bulma

Robot Cihaz İle Su Kaçağı Bulma
Yazıya puan ver !

Daire ve iş yerlerinde su tesisat sisteminde meydana gelen kırık çatlak ve hasarlar su kaçağı sorununu meydana getirmektedir. Dış etkenlere maruz kalarak kırılan ve çatlayan su kaçağı sorununa sebep olan borular tesisatı gerçekleştiren ustalar tarafından da hasar görebilmektedir. Hasar tespit ve robot cihaz ile su kaçağı bulma bu doğrultuda gerçekleştirilen hasar tadilat işlemidir. Su kaçağı sorunları yaşam kalitesini etkileyen önemli bir sorun olmaktadır. Farkedildiği ilk anda sorun tespiti yapılması ve tadilat işleminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Su Kaçağı Neden Olur?

  • Su tesisat borularının dış etkenlere maruz kalarak kırılması ya da çatlaması su kaçağı sorununa yol açmaktadır.
  • Ucuz maliyetli olan boruların su tesisatı işleminde kullanılması su kaçağı sorununa sebep olmaktadır.
  • Tesisat işlemi yapan ustaların hataları sebebiyle su tesisatı borularının hasar görmesi su kaçağı sorununa yol açmaktadır.
  • Bina yaşının büyük olması ve su tesisatı sisteminin yıpranması su kaçağı sorununa yol açmaktadır.
  • Pis suların aktarıldığı borularda tıkanıklık yaşanması su kaçağı sorununa yol açmaktadır.
  • Suyun tanzikli olması boru hasarlarına yol açmakta su kaçağı sorunu oluşturmaktadır.

Bu gibi sorunların neden olduğu su kaçağı sorunu tespit edilmesi ve tadilat işlemine tabi tutulması birçok anlamda önem teşkil eden bir konudur.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı bilindiği gibi su tahliye borularının deforme olması ve bu sebeple hasar almış yerin sızıntıya uğraması sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Su kaçağı bulunan bölgede duvar kabarması, duvarda oluşan ıslak sebebiyle rutubetlenme olmaktadır. Özellikle banyo ve mutfak fayanslarının arasından su sızıntısı şeklinde fark edilmekle birlikte birçok noktada başka belirtiler de oluşmaktadır. Robot cihaz ile su kaçağı bulmak bu sorunu basit ve pratik yöntem ile çözmek için üretilmiş teknolojik bir yöntemdir. Su kaçağı sorunlarını bulmakta akustik dinleme cihazlarını kullanılmaktadır. Akustik dinleme cihazları ile su kaçağı bulma işlemi oldukça zahmetsiz ve kolay şekilde yapılmaktadır. Bu yöntem su kaçağı tespitinde kırma işlemi yapılmadan gerçekleşmektedir.

Akustik dinleme cihazları özellikle temiz su tesisatında bulunan su kaçakları İçin kullanılmaktadır. Bu yöntem boru içinde bulunan su basıncının dinlenmesi ile gerçekleştirilmektedir. Kalorifer borularında oluşan su kaçağı tespiti ise termal kameralar ile gerçekleştirilmektedir. Termal kameraların su kaçağı tespitinde kullanılması kolay ve zahmetsiz bir tespit işlemi uygulamaktadır. Kırma ve var olan yapıyı bozma işlemi gerçekleştirmeden yapılan bu tespit işlemlerinde, tespit edilen noktada su Kaçağı sorunu alanında uzman ustalar yardımıyla kolay şekilde onarılmaktadır.

Gider borularında oluşan su kaçağı tespiti yine kalorifer borularında oluşan su kaçağı tespiti ile aynı şekilde kameralar yardımıyla yapılmaktadır. Gider borularında oluşan tıkanıklık ya da çatlama sonucu ile su kaçağı oluşması kamera yardımıyla tespit edilmekte ve alanında uzman kişiler tarafından tadilat işlemine tabi tutulmaktadır. Robot cihaz ile su kaçağı bulmak işlemi yapıldıktan sonra bulunan su kaçağı tespitinde bulunan kaçak, boyutuna göre tadilat işlemine tabi tutulmaktadır. Borularda oluşan hasar nokta olarak belirlendikten sonra zahmetsiz ve kolay şekilde alanında uzman kişiler tarafından hasar onarımı yapılmaktadır.

Su kaçağı sorunu yaşayan kişiler su kaçağı belirtileri fark ettiğinde en kısa zamanda bu sorunu tespit ettirmelidir. Yapılan tüm işlemlerde tespit ve onarım dahil kırma işlemi yapılmadan kısa sürede hasar onarımı yapılmaktadır. Su kaçağı tespiti yapan kişilerin gelişen teknoloji ile kullanıldıkları tespit yöntemleri oldukça kolay ve pratik çözümler sunmaktadır.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

2 Talepler

  1. Evinizde su sızıntısı varsa mutlaka Ersoylar Tesisat ile iletişime geçin. İşlemleri çok ucuza yapıyorlar, eğer ufak bir sızıntıyı umursamazsanız eviniz çok pis kokmaya başlar ve durumu toparlamak istediğinizde bu size çok pahalıya gelebilir.

  2. Banyolar apartman boyu yeserdi. Kırmadan dokmeden robotla şu sızıntısı hangi dairede buldular. Tamiri sorunun büyük olmasından dolayı uzun sürdü fakat. Sonuçta memnun kaldık. Saolun.

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir