Pimaş Temizleme Yöntemi ile İlgili Genel Bilgiler

Pimaş Temizleme Yöntemi ile İlgili Genel Bilgiler
Yazıya puan ver !

Evlerde ya da işyerlerinde bulunan su tesisatındaki boruların tıkanması herkesin korkulu rüyaları arasındadır. Bu tıkanıklar günlük yaşamı olumsuz etkilemektedir. Tıkanıkların en büyük sebebi ise özensiz kullanımdan kaynaklanmaktadır. Su tesisatının bir parçası olan kirli su kısımlarına atılmaması gereken birçok nesne atılmaktadır. Bu nesnelerden bazıları tek başına tıkanıklığa sebep olabilirken bazıları ise zaman içinde birikme yaparak tıkanıklığa neden olmaktadır. Tek başına lavabo ya da tuvaletlere atıldığında sorun olmadığı düşünülen maddeler, zaman içinde diğer cisimlerin tutmaya ya da tortu oluşturmaya başlamaktadır. Böylece zamanla borularda tıkanıklar meydana gelmektedir. Pimaş borularındaki tıkanıklığı sebebi ise buraya dökülen yemek artıkları ve yağlardan kaynaklanmaktadır. Özellikle yağlar zamanla ciddi bir tortu tabakası oluşturabilmektedir. Pimaş borularında oluşabilecek tıkanıklık evdeki tüm tesisatı etkileyebilmektedir. Bundan dolayı pimaş temizleme yöntemi ile kısa sürede tıkanıklığı giderilmesi gerekmektedir.

Pimaş temizleme yöntemi gelişen teknoloji ile değişmiştir. Daha önceki zamanlarda pimaş borulardaki tıkanıkların giderilmesi için o bölgenin kırılması gerekmekteydi. Boruya ulaşmadan tıkanıklığın giderilmesi neredeyse imkânsızdı. Boruya ulaşana kadar kırma işlemine devam edilmekteydi. Boruya ulaşıldıktan sonra tıkanıklık giderilmekteydi. Eğer tıkanıklık kırılan bölgede değilse sorun daha da büyüyor ve başka yerlerin kırılması gerekebiliyordu. Bundan dolayı evler ciddi zarar görmekteydi. Bu yöntem oldukça uzun süren bir yöntemdi. Aynı zamanda ciddi maliyetlere neden olmaktaydı. Gelişen teknoloji sayesinde bu yöntem geçmişte kalmış ve artık uygulanmamaktadır. Teknolojik cihazlar kullanılarak pimaş boruların tıkanıkları artık daha kısa süre yapılmaktadır. Ayrıca tıkanıklığı açmak için herhangi bir yerin kırılmasına gerek kalmamaktadır.

Pimaş Temizleme Yöntemi Nasıl Olmalıdır?

Pimaş temizleme yöntemi için teknolojik cihazlar ve farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemlerde kırma, dökme gibi durumlar yaşanmamaktadır. Pimaş borusundaki tıkanıklığın giderilmesi için öncelikle kamera ile sorun tespit edilmektedir. Sorun tespit edildikten sonra soruna göre çözümler uygulanmaktadır. Kanal açma makinesi ile tıkanıklık giderilmektedir. Eğer bu makine sorunu gidermede yetersiz kalırsa, yüksek basınçlı su kullanılarak pimaş borularındaki tıkanıklar giderilmektedir. İnşaatı yeni biten ve kullanılmaya başlayan binalardaki pimaşlar inşaat malzemeleri birikebilmektedir. Kamera ile yapılan tespit sayesinde bu tür katı cisimler fark edildiğinde öncelikle bunların temizliği yapılmaktadır. Daha sonra ise pimaş borusunun yıkaması yapılarak geriye kalan kum ya da diğer cisimler temizlenmektedir. Böylece tıkanıklık giderilmekte ve boru yeni alınmış gibi olmaktadır. Tercih edilecek pimaş temizleme yöntemi bu şekilde olmalıdır.

Pimaş Temizleme Yöntemi ve Dikkat Edilecek Hususlar

Pimaş temizleme yöntemi için bu konuda uzman olmuş ekiplerin tercih edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda çözüm süreci sıkıntılı olabilmektedir. Tıkanıklık giderme konusunda uzman olmadıklarından dolayı ciddi tıkanıkları gideremeyen bazı ustalar, tıkanıklığın daha da kötü duruma gelmesine neden olabilmektedir. Ayrıca kimyasal içeriğe sahip tıkanık açıcı kullanan ustalardan da uzak durmak gerekmektedir. Kimyasal tıkanık açıcılar kısa vadede çözüm sağlasa da uzun vadede yarardan çok zarar vermektedir. Bu şekilde giderilen tıkanıklar kısa sürede tekrar edebilmektedir. Bunun dışında çok daha tehlikeli bir durum daha bulunmaktadır. Bu kimyasallar plastik borulara zarar vererek su kaçağı oluşmasına neden olabilmektedir. Böylece tıkanıktan daha ciddi bir probleme neden olmaktadırlar. Bundan dolayı bu yöntemin kullanılmaması gerekmektedir.

 

 

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

1 Yorum yapılmış

  1. Pimaş borularında temizleme işlemini paylaştığınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır az çok bende anlarım borulardan ama ustasından bilgi almak apayrı bir olay 🙂 Altın bilgileri bizimle paylaştığınız için tekrar tekrar sağolun varolun.

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir