Pimaş Açma Yöntemleri

Pimaş Açma Yöntemleri
Yazıya puan ver !

Banyo, mutfak ve tuvalet gibi bölümlerde yer alan gider borularında zaman zaman kullanıma bağlı olarak bazı problemler ortaya çıkmaktadır.

Çoğu kez yaptığınız bilinçsizce işlemlerden ötürü ortaya çıkan bu problemlerin başında pimaş tıkanıklığı yer almaktadır.

Su tesisatı sistemi içerisinde ortaya çıkan birçok sorunun kaynağı elde olmayan nedenler olurken, bilinçsizce yapılan işlemlerde bu sorunu ortaya çıkarmaktadır.

Gün içerisinde çeşitli ihtiyaçların karşılandığı, banyo, mutfak ve tuvalet gibi bölümlerin lavabolarına atılan katı maddeler pimaş tıkanıklığına yol açmakta ve bu durumda hayatınızın olağan akışını olumsuz yönde etkilemektedir.

Atık su gider borularında oluşan tıkanıklıklar suyun geri tepmesine neden olduğundan pis su sağlığınızı da olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle bu sorun ile karşılaşır karşılaşmaz alanında uzman bir su tesisatçı firması ile anlaşarak sorunu ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Eskiden teknolojideki yetersizliklerden dolayı pimaş tıkanıklığı açma işleminde kullanılan yöntem sizleri hem maddi açıdan hem de zaman açısından oldukça zor duruma düşürmekteydi. Üzeri beton veya seramikler ile kaplı olan atık su gider borularındaki tıkanıklığı tespit etmek için günlerce süren bir kırma dökme işlemi yapmak zorunda kalırdınız. Günlerce süren bu rastgele işlemler sonucu çoğu defa sağlam olan su boruları da kırılır ve masraflarınız katlanırdı.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan iki yöntem vardır. Bunlardan en pratik olanı yapı marketlerden alınan kimyasal lavabo açıcıları uygulamaktır. Kimyasal lavabo açıcıları her ne kadar kısa sürede sizlere çözüm gibi görünse de uzun vadede plastik olan su borularınıza zarar vereceğinden firmamızın tavsiye ettiği bir yöntem değildir.

Gelişen teknolojiye ayak uyduran firmamız en zorlu pimaş tıkanıklıklarını bile kısa süre içerisinde açacak teknolojik donanımlara sahiptir.

Firmamız kamera ve robot yardımıyla boruları tıkayan katı cisimleri önce tespit eder ardından kırma dökme işlemi yapmadan borunun içerisinde katı cismi kırarak su akışını normale çevirir.

Özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde sık sık karşılaşılan bu sorunu firmamız kamera ve robot yardımı ile ortadan kaldırmaktadır.

Su tesisatı sistemi için özel olarak tasarlanan kamera ile evvela sorunu noktasal olarak tespit edip görüntüleyen firmamız, ardından ucu sivri bıçaklı robot adı verilen cihaz ile katı cismi kırar ve ardından basınçlı su ile kirli gider suyu borunuzu temizleyerek sizlere yepyeni boru sunar.

Ersoylar Tesisat kurulduğu günden bu yana en zahmetli su tesisatı sorunlarını bile kısa süre içerisinde ortadan kaldırarak sizlere garantili hizmet sunmaktadır.

TIKANAN PİMAŞLARI AÇMA YÖNTEMLERİ

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tıkanan pimaşları açmanın birden fazla yöntemi vardır ancak en sağlıklısı alanında uzman su tesisatçı ustalarımız aracılığıyla kamera ve robot ile yapacağınız işlemdir

İstanbul’un bütün ilçe ve semtlerine aynı gün içerisinde servis olanağı sunan firmamız sizlere bir telefon kadar yakındır.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir