Petek Temizliği

Petek Temizliği
4.5 (89.09%) 11 Puan[lar]

Petek Temizliği Kombi ve petek tesisatı Temizliği Bu günlerde önemli bir konu Gelen doğal gaz faturaları ile doğal gaz yanmadan biz yanıyoruz. Çok ödüyoruz  fakat ısınamıyoruz.Peki Neden ?

 

Petek Temizliği Yapan Firmamız:

kombi-su-kacagi-bulmaKombi  zamanla su devir daimi yapmakta zorlanır tesisat içinde tortu ve çamur oluşmaya başlar bu tortu kireç gibi etkenlerden kimyasallarla kurtulabilirsiniz. Fakat kimyasal ile yapılan petek temizliği  kimyasalların kombi tesisatınızı tamamen temizleme süresi  çok kısadır. Peteklerin alt kısmı zamanla bu tortu ve çamuru tutuyor peteklerden dolanarak geçmesi gereken su peteklerin üst kısmından geçerek tekrar kombiye gidiyor.Bizim için kesin sonuç Kombi temizliği ve peteklerin tamamen robotla tek tek temizlemesi .Bu İşlemde 2 ile 3 saat arası bir zaman diliminde bitirilir.  Faturalar düşmeye evinizin sıcaklığı artmaya başlar…

Petek Temizliği Yaptırmadan Kış Mevsimine Girmeyin..

Petek-Temizleme-BayrampasaKullanılan suyun durumuna, sıcaklığı ve bakım süresine bağlı olarak, çamurlaşma, kireçlenme ve balçık olarak sistemlerinizde, eskisi gibi ısınma maya ve daha çok fatura ödeyip daha az ısınma gibi problemlere neden olabilir. Kalite düzeyi düşük peteklerle birlikte periyodik bakımda yaptırılmayan petekler, içeriden çürümelere de neden olarak sıklıkla problemlerle karşılaşmanıza sebebiyet verebilir. Genel olarak bu problemi anlayabileceğiniz iki yöntem vardır. İlk günlerdeki gibi ısınamama ve peteklerin üst tarafı sıcakken alt tarafının soğuk kalması veya bunun tam tersi şeklinde. Kış aylarında daha çok piyasaya çıkan bu sorun, her yıl olmasa bile tesisatların kalitesine göre en az iki senede bir periyodik bakım yaptırmanız sizlerin faydasına olacaktır. Bazı durumlarda ise kullanıcılar peteklerin havasını alarak, daha iyi ısıttığını düşünerek çözüm üretmektedirler. Fakat bu kısa vadeli çözüm olmakla birlikte temizlik yararına pek bir faydası olacak hamle değildir.

Radyatör Koruyucu Kimyasal Kullanın…

tikaniklik-acma-kimyasallariKalorifer tesisatlarımız özellikle kış aylarına girerken, tekrar yaşam alanımıza soktuğumuz aylarca belki hiç kapatmadan kullandığımız ısınma araçlarımızdan birisidir. Kombi, petekler ve buna bağlı kombi tesisatı ise kış aylarında aralıksız çalışmasına rağmen, temizliği konusunda pek bir müdahale yapılmamaktadır. Çalışma sistemi olarak, kombi içinden çıkan sıcak suyun petekler arası hava dolaşımı yapmasıyla ısıtma işlemi gerçekleşir fakat zaman bu tesisat içinde oluşan maddeler bunun önüne geçerek daha çok yakıt harcayarak daha az ısıtmaya başlayacaktır. Bu yüzdendir ki petek temizliği oldukça önemli bir ihtiyaç olmakla birlikte genel olarak sorun çıkarmadığı sürece pek ev sahipleri tarafından önemsenmemektedir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Uzun uzun maddeler sıralayıp sizlerin başını ağrıtmak istememekle birlikte, bazen farkında varmadan birçok sorunu yaşamamıza rağmen fark edemeyeceğimiz bazı problemler olabilir. Birkaç madde ile bunları açıklamamız gerekirse şu şekilde sınıflandırabiliriz;

 1. Petekler iki yıl veya daha uzun süredir periyodik bakıma girmediyse,
 2. Peteklerin yarısı ısınıp diğer yarısı soğuk kalıyorsa,
 3. Kireçlenmeye bağlı sürekli problem çıkarıyorsa,
 4. Geç ısınma sorunları yaşıyorsanız,
 5. Petek vanalarından temiz su yerine, rengi biraz daha farklı, paslı su akıyorsa,
 6. Havasını almanıza rağmen herhangi bir gelişme gösteremiyorsa,
 7. Kombi ayarınızı eskiye oranla daha çok artırmamıza rağmen hala aynı verimle ısı alamıyorsanız,
 8. Artık daha az yakıp, tasarruf kademesinde  kombi ve petekleri kullanmak istiyorsanız.

Eğer sizlerde bu maddelerden bir veya birkaçının sizlerin sorununa yakın olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bu konuda profesyonel ekipleri ve gerekli teknolojik ekipmanları olan bir firma olan Ersoylar Tesisat ile irtibat telefonlarından gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle her elinde cihaz olan firmalara güvenmemeli, bu işin ehli ve bu konuda gerekli referansları gösterebilecek kişilerle çalışmanız, ileride hüsran yaşamamanız adına alabileceğiniz ufak önlemlerden birisidir. Ersoylar Tesisat olarak kulaktan duyma bilgilerle değil, bu konuda tecrübeli ustalarımızla beraber bu işlemleri gerçekleştiriyoruz. Masraftan kaçınmayarak en kaliteli kimyasal ilaçlar ve petek temizleme cihazlarımızla sorunlarınıza müdahale ediyoruz. Peteklerin daha sağlıklı ve ekonomik çalışması adına, periyodik bakımlarını yaptırmalı, sorun çıkarmasını beklememelisiniz. Tüm bu petek ve kombi tesisat temizliğiniz gerçekleştirilirken herhangi bir zarar verilmemesine dikkat edilmesinde fayda olacaktır. Bu konuda kesinlikle kurumsal firmalarla çalışmanız, ileride daha büyük sorunlarla karşılaşmamızın önüne geçecektir. İlk günkü gibi kombi tesisatlarınızı işlevini yapması ve ekstra faturaların önüne geçmeniz adına ufak masraflardan kaçınmamalı sisteminizin çürüyüp, çatlaklar oluşmasının önüne geçmelisiniz.

Tesisat içerisi temiz su ile yıkanmakla birlikte, tahmini olarak bu işlemler 60-75 dakika arası sürebilmektedir. Oluşan tortu ve muhtemelen çamurlaşmanın ortadan kalkması adına özel cihazlarla kimyasal maddeler encekte edilerek kesin ve kalıcı çözüm ortaya çıkmaktadır. Petek temizliği ve kombi bakımı hafife alınmaması gereken bir işlem olmakla birlikte ucuz kimyasal ilaçlar ve her elinde petek temizleme cihazı olan kişilere güvenilmemeli, etkili ve kesin çözüm için, kurumsal firmalardan destek alınmalıdır. Eğer sizlerde soğuk kış aylarında bu mağduriyetinizi ikiye katlamamalı ve cebinizden hem yakıt için hem de kalitesiz tesisatçılara boş yere masraf yapmak istemiyorsanız bu konuda gerekli araştırmaları yapıp, daha sonra bu konudaki uzman kişileri seçmeniz hem kısa hem de uzun vadede cebinizi rahatlatacaktır.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

3 Talepler

 1. Kış geldi evimin peteklerin temizletmem gerekti ama piyasada petek temizletmek çok pahalı çok yere sordum çok uygun bir fiyata yapan kimse bulamadım en son kapı komşuma sordum kapı komşum ersoylar ekibini önerdi bana fiyatları öğrendimde piyadakilerin altında bir fiyat söylediler hememn çağırdım adamlar işlerini hem temiz hemde çok ucuza yaptılar herkese tavsiye ederim yani çok uygun fiyatlar

  1. Petek sayısı ayrıca iş yeri veya ev olması sebebiyle fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz.

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir