Petek Temizliği

Petek Temizliği
4.5 (89.09%) 11 Puan[lar]

Petek Temizliği Kombi ve petek tesisatı Temizliği Bu günlerde önemli bir konu Gelen doğal gaz faturaları ile doğal gaz yanmadan biz yanıyoruz. Çok ödüyoruz  fakat ısınamıyoruz.Peki Neden ?

Kış aylarında en önemli olan noktalara baktığımız zaman genellikle peteklerin temizlenmesinin bu noktada çok büyük bir öneme sahip olduğunu görebiliyoruz. Çünkü petekler tam olarak temizlenmediği takdirde peteklerden tam olarak verim alınabilme imkanı bulunmamaktadır. Zaman içerisinde peteklerde ve kalorifer tesisatında farklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunlardan birsi de; peteklerin kirlenmesidir. İç kısımlarda yer alan bu kirler ısının dışarıya çıkmasına engel olduğu için petekler ilk zamanlarda vermiş olduğu kaliteli ısıyı artık vermemeye başlar. Fakat bu noktada peteklerin temizlenmesiyle beraber peteklerden elde edilen verim yine üst seviyeye çıkar ve peteklerinizi rahat bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Verilen ısı ise sizi memnun edecektir.

Petek Temizliği Yapan Firmamız:

kombi-su-kacagi-bulmaKombi  zamanla su devir daimi yapmakta zorlanır tesisat içinde tortu ve çamur oluşmaya başlar bu tortu kireç gibi etkenlerden kimyasallarla kurtulabilirsiniz. Fakat kimyasal ile yapılan petek temizliği  kimyasalların kombi tesisatınızı tamamen temizleme süresi  çok kısadır. Peteklerin alt kısmı zamanla bu tortu ve çamuru tutuyor peteklerden dolanarak geçmesi gereken su peteklerin üst kısmından geçerek tekrar kombiye gidiyor.Bizim için kesin sonuç Kombi temizliği ve peteklerin tamamen robotla tek tek temizlemesi .Bu İşlemde 2 ile 3 saat arası bir zaman diliminde bitirilir.  Faturalar düşmeye evinizin sıcaklığı artmaya başlar…

Petek Temizliği Yaptırmadan Kış Mevsimine Girmeyin..

Petek-Temizleme-BayrampasaKullanılan suyun durumuna, sıcaklığı ve bakım süresine bağlı olarak, çamurlaşma, kireçlenme ve balçık olarak sistemlerinizde, eskisi gibi ısınma maya ve daha çok fatura ödeyip daha az ısınma gibi problemlere neden olabilir. Kalite düzeyi düşük peteklerle birlikte periyodik bakımda yaptırılmayan petekler, içeriden çürümelere de neden olarak sıklıkla problemlerle karşılaşmanıza sebebiyet verebilir. Genel olarak bu problemi anlayabileceğiniz iki yöntem vardır. İlk günlerdeki gibi ısınamama ve peteklerin üst tarafı sıcakken alt tarafının soğuk kalması veya bunun tam tersi şeklinde. Kış aylarında daha çok piyasaya çıkan bu sorun, her yıl olmasa bile tesisatların kalitesine göre en az iki senede bir periyodik bakım yaptırmanız sizlerin faydasına olacaktır. Bazı durumlarda ise kullanıcılar peteklerin havasını alarak, daha iyi ısıttığını düşünerek çözüm üretmektedirler. Fakat bu kısa vadeli çözüm olmakla birlikte temizlik yararına pek bir faydası olacak hamle değildir.

Radyatör Koruyucu Kimyasal Kullanın…

tikaniklik-acma-kimyasallariKalorifer tesisatlarımız özellikle kış aylarına girerken, tekrar yaşam alanımıza soktuğumuz aylarca belki hiç kapatmadan kullandığımız ısınma araçlarımızdan birisidir. Kombi, petekler ve buna bağlı kombi tesisatı ise kış aylarında aralıksız çalışmasına rağmen, temizliği konusunda pek bir müdahale yapılmamaktadır. Çalışma sistemi olarak, kombi içinden çıkan sıcak suyun petekler arası hava dolaşımı yapmasıyla ısıtma işlemi gerçekleşir fakat zaman bu tesisat içinde oluşan maddeler bunun önüne geçerek daha çok yakıt harcayarak daha az ısıtmaya başlayacaktır. Bu yüzdendir ki petek temizliği oldukça önemli bir ihtiyaç olmakla birlikte genel olarak sorun çıkarmadığı sürece pek ev sahipleri tarafından önemsenmemektedir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Uzun uzun maddeler sıralayıp sizlerin başını ağrıtmak istememekle birlikte, bazen farkında varmadan birçok sorunu yaşamamıza rağmen fark edemeyeceğimiz bazı problemler olabilir. Birkaç madde ile bunları açıklamamız gerekirse şu şekilde sınıflandırabiliriz;

 1. Petekler iki yıl veya daha uzun süredir periyodik bakıma girmediyse,
 2. Peteklerin yarısı ısınıp diğer yarısı soğuk kalıyorsa,
 3. Kireçlenmeye bağlı sürekli problem çıkarıyorsa,
 4. Geç ısınma sorunları yaşıyorsanız,
 5. Petek vanalarından temiz su yerine, rengi biraz daha farklı, paslı su akıyorsa,
 6. Havasını almanıza rağmen herhangi bir gelişme gösteremiyorsa,
 7. Kombi ayarınızı eskiye oranla daha çok artırmamıza rağmen hala aynı verimle ısı alamıyorsanız,
 8. Artık daha az yakıp, tasarruf kademesinde  kombi ve petekleri kullanmak istiyorsanız.

Eğer sizlerde bu maddelerden bir veya birkaçının sizlerin sorununa yakın olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bu konuda profesyonel ekipleri ve gerekli teknolojik ekipmanları olan bir firma olan Ersoylar Tesisat ile irtibat telefonlarından gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Petek ve kalorifer tesisatının temizliğinin mutlaka her yıl düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Tesisatın bu şekilde yapılması sizlere peteklerinizi daha uzun süre kullanabilme evresinde yardımcı olacak faktörlerin arasında yer almaktadır. Petek temizliği yaptırmak ilerleyen süreçte peteklerinizde ve tesisatınızda büyük sorunlar oluşmasının önüne geçebilmektedir. Aynı zamanda sizlere maddi anlamda da kar sağlayacaktır. Çünkü doğalgaz faturalarınız normale oranla daha düşük gelecektir. Özellikle firmamız petek temizliğinde sizden düşük ücretler talep ettiği için doğalgaz faturanızın normale göre daha düşük gelmesi avantaj elde edebilmeniz noktasında sizlere yardımcı olabilecek faktörlerin arasında yer almaktadır.

Petek temizliğinin düzenli bir şekilde yapılması evinizin önceki yıllara göre daha rahat bir şekilde ısınmasına da yardımcı olur. Normalde peteklerin içerisinde biriken kirler ısının dışarıya aktarılması sırasında sorunlar oluştururken temizleme işlemlerinden sonra bu kirler ortadan kalkacağı için ısı daha rahat bir şekilde dışarıya aktarılacak ve eviniz normale göre daha hızlı şekilde ısınırken sıcaklık kalitenizin yükselmekte olduğunu görebiliyoruz. Kısacası düzenli bir şekilde petek temizliği yapmanız yakıttan tasarruf etmenize, sıcaklık kalitenizin daha yüksek olmasına ve peteklerinizi uzun süre kullanabilme gibi avantajlar elde etmenizde sizlere yardımcı olacaktır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle her elinde cihaz olan firmalara güvenmemeli, bu işin ehli ve bu konuda gerekli referansları gösterebilecek kişilerle çalışmanız, ileride hüsran yaşamamanız adına alabileceğiniz ufak önlemlerden birisidir. Ersoylar Tesisat olarak kulaktan duyma bilgilerle değil, bu konuda tecrübeli ustalarımızla beraber bu işlemleri gerçekleştiriyoruz. Masraftan kaçınmayarak en kaliteli kimyasal ilaçlar ve petek temizleme cihazlarımızla sorunlarınıza müdahale ediyoruz. Peteklerin daha sağlıklı ve ekonomik çalışması adına, periyodik bakımlarını yaptırmalı, sorun çıkarmasını beklememelisiniz. Tüm bu petek ve kombi tesisat temizliğiniz gerçekleştirilirken herhangi bir zarar verilmemesine dikkat edilmesinde fayda olacaktır. Bu konuda kesinlikle kurumsal firmalarla çalışmanız, ileride daha büyük sorunlarla karşılaşmamızın önüne geçecektir. İlk günkü gibi kombi tesisatlarınızı işlevini yapması ve ekstra faturaların önüne geçmeniz adına ufak masraflardan kaçınmamalı sisteminizin çürüyüp, çatlaklar oluşmasının önüne geçmelisiniz.

Tesisat içerisi temiz su ile yıkanmakla birlikte, tahmini olarak bu işlemler 60-75 dakika arası sürebilmektedir. Oluşan tortu ve muhtemelen çamurlaşmanın ortadan kalkması adına özel cihazlarla kimyasal maddeler encekte edilerek kesin ve kalıcı çözüm ortaya çıkmaktadır. Petek temizliği ve kombi bakımı hafife alınmaması gereken bir işlem olmakla birlikte ucuz kimyasal ilaçlar ve her elinde petek temizleme cihazı olan kişilere güvenilmemeli, etkili ve kesin çözüm için, kurumsal firmalardan destek alınmalıdır. Eğer sizlerde soğuk kış aylarında bu mağduriyetinizi ikiye katlamamalı ve cebinizden hem yakıt için hem de kalitesiz tesisatçılara boş yere masraf yapmak istemiyorsanız bu konuda gerekli araştırmaları yapıp, daha sonra bu konudaki uzman kişileri seçmeniz hem kısa hem de uzun vadede cebinizi rahatlatacaktır.

Peteklerin Temizlenmesi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Peteklerinizi bir süre temizletmediğiniz zaman petekleriniz artık temizlenmesi gerektiği noktasında sizlere bazı sinyaller vermeye başlayacaktır. Bu sinyallere baktığımız zaman peteklerinizin alt kısımlarının soğuk olması ilk sıralarda yer almaktadır. Peteklerinizi temizletmediğiniz zaman ve artık temizlenmesi gerekiyorsa alt bölümleri çalıştığı sırada ısınmaz ve soğuk kalmaya devam eder. Bunun için kombinize en uzak olan peteğin alt bölümüne dokunduğunuz zaman ısınmadığını görebilirsiniz. Bu peteğin ısınmamasının sebebi; ısının petekler arasında dolaştığı sırada tam olarak iletilmesini engelleyen pislikler olduğunu göstermektedir. Bazıları bu tarz durumlarda bireysel olarak peteklerini temizleme yoluna gitmektedir. Fakat petek temizliğinin bireysel bir şekilde yapılan işlemler arasında yer almadığını görebilirsiniz. ,

Petek temizleme işlemleri noktasında insanlar genellikle peteklerdeki fazla suyu tahliye etmenin bir temizlik işlemi olduğunu düşünmektedir. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. Peteklerin gerçekten temizlenmesini istiyorsanız bunun için özel olarak üretilmiş olan temizleyicilerin kullanılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde peteklerinizde meydana gelmekte olan çamur ve partiküllerin temizlenmesi sağlanmaktadır. Özellikle kimyasal ayrıştırıcıların bu sırada tercih edilmesi radyatörlerin tam olarak temizlenmesi sırasında büyük önem arz eden faktörlerin arasında yer almaktadır. Bu işlemleri siz yapmak istediğiniz zaman yanlış bir şey yaparak peteklerinizin zarar görmesine sebep olabilirsiniz.

Peteklerin Temizlenmesi Sırasında Ev Kirlenir Mi?

Peteklerin temizlenmesi işlemi evde yapılan işlemler arasında yer alıyor. Bu noktada birçok kişi peteklerinin temizleneceği sırada evinin kirlenip kirlenmeyeceğini merak etmektedir. Petek temizleme işlemi yapılacağı noktada ev kirlenmez ve peteklerinizin temizliği tam olarak yerine getirilmektedir. Firma olarak her zaman ilk etapta müşterilerimizin memnuniyetine önem gösteriyoruz. Bu yüzden peteklerin temizlenmesi gibi işlemler yapılacağı sırada evi kirletecek herhangi bir işlem yapmıyoruz. Bütün çalışanlarımız bu noktada çok hassas olduğu için evin kirlenmemesi için gerekli olan bütün adımları takip etmekte ve peteklerinizi tamir ettikten sonra ekstradan herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmamaktadır.

Petek Temizliği Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petek temizliği işlemleri gerçekten profesyonellik gerektiren işlemlerin içerisinde yer almaktadır. Petek temizleme işleminden faydalanmak isteyen kişilerin bu noktada dikkat etmesi gereken bazı şeyler bulunmaktadır. İlk olarak peteklerinizi temizleteceğiniz firmayı seçeceğiniz sırada dikkatli olmanız gerekmektedir. Tercih etmiş olduğunuz firmanın bu noktada gerçekten profesyonel ve kaliteli hizmet veren bir firma olması sizlere işlemlerinizi yapacağınız sırada daha rahat bir şekilde yapabilme ve petek temizliğinden maksimum verimi alabilme imkanı sunmaktadır. Peteklerinizi temizletmediğiniz zaman evin ısınmaması ve doğalgaz faturasının yüksek gelmesi gibi bazı sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Fakat petek temizliği profesyonel bir şekilde yapıldığı takdirde bu sorunlar ortadan kalkacaktır.

Petek temizliği işlemlerinde tercih etmiş olduğunuz firmanın sizlere bu temizlik işlemleri için bir garanti süresi vermesi de büyük bir öneme sahiptir. Garanti süresi verdiği takdirde temizleme işlemlerinden en iyi sonucu alırsınız ve sonrasında problem yaşamanız gibi bir durum meydana gelse bile sizlere garanti verildiği için bu sorun ortadan kalkabilmektedir. Firma olarak müşterilerimize her zaman yaptırdıkları bütün işlemler için garanti veriyoruz. Bu garanti kapsamında tekrar sorun oluşmadığı gibi oluşması gibi bir durumda da en kısa süre içerisinde çözüm üretilebilmektedir.

Petek Temizleme İşlemleri Ne Kadar Sürmektedir?

Petek temizliğinin ne kadar sürmekte olduğu ise merak edilen farklı bir noktadır. Bu süreç sizin petek sayınıza, peteklerinizin cinsine ve ne kadar kirli olduğuna göre değişim gösterebilmektedir. Fakat bakıldığı zaman ortalama 2 ile 4 saat içerisinde gerekli temizleme işlemlerinin yerine getirildiği ve bütün peteklerin detaylı bir şekilde temizlendiği görülmektedir. İşlemlerin uzun sürmemesi ise sizlere kısa süre içerisinde peteklerinizi kullanmaya devam edebilme imkanını veren faktörlerden birisidir ve bu şekilde mağduriyet yaşamazsınız.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

3 Talepler

 1. Kış geldi evimin peteklerin temizletmem gerekti ama piyasada petek temizletmek çok pahalı çok yere sordum çok uygun bir fiyata yapan kimse bulamadım en son kapı komşuma sordum kapı komşum ersoylar ekibini önerdi bana fiyatları öğrendimde piyadakilerin altında bir fiyat söylediler hememn çağırdım adamlar işlerini hem temiz hemde çok ucuza yaptılar herkese tavsiye ederim yani çok uygun fiyatlar

  1. Petek sayısı ayrıca iş yeri veya ev olması sebebiyle fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz.

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir