Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Merkezi Sistem Bakım Nasıl Yapılır ?

İçeriği Puanla

Merkezi sistem bakımı merkezi sistemler açısından extra ehemmiyet teşkil etmektedir. Bu biçim bakımların yapılması için öncelikli olarak periyodik bir takvim tutulması önemlidir. Sürekli olarak bakım yapmak da oldukça azca aralıkla bakım yapmak da zararı olan olmaktadır. Kazan daireleri ve boru tesisatlarına hakim kişilerin bu bakımları yapması gerekmektedir. Periyodik bakımlar her vakit için hem sistemin standardını azaltmaz bununla beraber performansını etkilemez. Bu nedenle oldukça yönlü bir hasılat sağlar.Periyodik bakımları yaptırılmayan bir merkezi sistemde yakıt tüketimi çok fazla olacak ve bu da apartman dairelerinin daha çok para masrafına niçin olacaktır. Bu şeklinde durumları önlemek adına sıkıntı çıkmadan önceden bakım yapılması önemlidir. Yakıt tüketimi fazla olan bakımsız bir merkezi sistemin ek olarak performansı da düşük olmaktadır. Tüm açılardan zararı olan bu durumu önlemek için en iyi çözüm, işini bilen ve tecrübeli merkezi sistem tesisatçılarından yardım almaktır.İster organik gazlı talep eder kömürlü olsun merkezi sistemlerin bakımlarının yapılmaması ciddi sıkıntılara niçin olur. Bu durumun yaratacağı mağduriyetler fazla olabilmektedir.

Kışın tam ortasında bozulabilecek bir merkezi ısıtma sistemi kimse istemez, o nedenle bakımları yaptırmak oldukça önemlidir. Isının erişmesi ihtiyaç duyulan yere daha huzurlu erişmesi, azca yakıt tüketmesi, yüksek performansla çalışması, kazan temizliği ve döşem temizliğinin yapılıyor olması şeklinde durumlar iyi bir bakımın sonucudur. Tam yanmayı elde eden brülör bakımının yapılması da güz mevsiminde olması idealdir. Kullanılan yakıt türünün hava ile karışımını elde eden parça olan brülör müsait miktarda yanma işlemini yapmaktadır. Bu parçanın pak tutulması da bakım açısından önemlidir.Yakıt filtreleri, brülörlerin temizliği, elektrik tesisatının kontrolü, su ve tazyik kontrollerinin yapılması neticesinde ortaya yaklaşık bir maliyet çıkar. Bu maliyet normal olarak apartmanın durumuna ve kaç daire olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Sorunsuz biçimde bir bakım yaptırmanın maliyeti doğal ki makine dairesindeki kazanın durumuna ve boru tesisatına bakılırsa de değişmektedir. Pek oldukça bakım meydana getiren tesisatçı, bakımın boyutuna müsait bir biçimde maliyet hesabı yapar.

Merkezi Sistemin Faydaları

Merkezi sistem bakımı, kazan dairesi kalorifer boruları bakımı, merkezi sistem filtre temizliği, kazan dairesi pompaların bakımı ve daire içi kalorifer petek temizliğini içeren bir hizmettir. Merkezi ısıtma sistemlerinde kazan dairesindeki pompaların kirlenmeye dayalı arıza vermesi muhtemel bir durumdur. Merkezi sistem kazan bakımı yapılırken merkezi sistem petek temizliği ile de ısınma performansını artıran ana unsurların bakımları yapılma olur. Merkezi sistem kalorifer bakımı, merkezi ısıtma sistemlerinde periyodik olarak yapılmalıdır.Her tesisatçı merkezi sistem bakımını ve merkezi sistem kalorifer temizliği ve bakımı yapamaz. Bu açıdan bu hususu bir kenara not edip daha ilkin bu işi yapmış, kazan dairesinden anlayan tesisatçı çağırın. Zira kazan dairesindeki kurulumu bilmeyen emin olun bu temizliği de yapamaz. Merkezi ısıtma sistemlerinde, yanlış bir müdahalesi büyük sorunların kapısını aralayabilir. Merkezi ısıtma sistem bakımı, merkezi sistem kazan bakımı, merkezi sistem filtre temizliği ve merkezi sistem temizlik ve bakımı uzmanı tarafınca yapılmalıdır.Merkezi sistem kalorifer peteği ısınmıyor ise merkezi ısıtma sisteminin bakımı ve merkezi sistem petek temizliği kazan dairesinden yapılmalıdır. Merkezi sistem temizlik ve bakım servisi yapacağı temizliği lüzumlu kılan tüm sebepleri iyi bilmekte ve çözüm için yapılması gerekenlere de hakim olmalıdır.Ortak kullanımın laf mevzusu olduğu sitelerde kazan dairesi kurulumu yapılır ve tüm daire sakinleri merkeze bağlı ısınır. Merkezi sistem kalorifer temizliği ve bakımı ve merkezi sistem petek temizliği tüm dairelerin ısınması açısından ehemmiyet arz eder. Merkezi kazan dairesinde devamlı arıza vermeye süregelen pompalar görevlinin ısınamıyoruz şikayetleri ile yüz yüze kalmasına niçin olur.

Daire sakinleri kış ortasında soğukta kalmak istemeyeceği için kazan dairesinden yapılması ihtiyaç duyulan bakım ve temizliğin yapılmasını lüzumlu kılar. Birey olarak sizin bakım yaptırmanız bir işe yaramaz çünkü, ana hat vanası kapatılıp daire içi petek temizliği yapıldıktan sonrasında vana yeniden açılır. Vana açılıp ana hatta yine bağlandığınızda ana hatta bulunan çamurlu su sizin daire içi peteklere dolacaktır. Siz dairenizde ısınma problemi bulunduğunu ve ısınamadığınızı söylediğinizde tesisatçı tek bir dairenin temizliği ile probleminin çözülmeyeceğini en baştan anlatım etmelidir. Merkezi sistemde bakım yönetimin almış olduğu kararla kazan dairesinden yapılacak ustalaşmış tatbik ile yapılır ise ısınma performansı artırılabilir.Merkezi sistemde, ortak kullanımın laf mevzusu bulunduğunu herkes bilmekteyken merkezi sistem bakımı yada merkezi kalorifer petek temizliğinde yanlış detayları bizi yormaktadır. Ortak kullanımın olduğu yerde ortak temizlik yapılmalıdır. Yani kazan dairesinden tüm daireleri kapsayacak halde merkezi temizlik yapılması gereklidir. bilmeyiz.Sistemde olan tüm pis su boşaltıldıktan sonrasında filtre bakımları yapılır. Filtre bakımları yapılıp yerlerine takıldıktan sonrasında sistem temizliğini sağlayacak deva konur. Sisteme su doldurulur ve çalıştırılır. Sistemde meydana getirilen temizliğe bu halde başlanmış olunur. Daire sakinlerinin evde olması lüzumlu olmayıp tüm tatbik kazan dairesinden şu demek oluyor ki merkezden yapılır. Sonrası için kazan dairesi görevlisinin yapması gerekenler anlatılır. Belli bir müddet sonra yeniden gelinir ve yapılması gerekenler yapılıp muamele sonlandırılır. İşlem sonlandırıldıktan sonrasında evvel devamlı ısınma problemi ile alakalı şikayeti olan dairelerde oluşan müspet değişimler gözlemlenir. Sorunu devam edenler varsa dairelere çıkılıp daireden yapılması gerekenler yapılır.Merkezi sistem bakımı ve Kalorifer petek temizliği tutarları sitenin ebatlarına gore şu demek oluyor ki kaç blok ve ne kadara daire olduğuna birde dairede kaç petek olduğuna gore belirlenir. Bu bilgiler ışığında fiyat belirlenerek site yönetimine yazılı öneri sunulur. Bireysel meydana getirilen petek temizliği tutarları ile toplu sitelerde meydana getirilen petek temizliği tutarları farklılık gösterir. Bu biçim yerlerde meydana getirilen temizlik tutarları daha müsait olmaktadır. Daire başı fiyatlama kolon bakımı, filtre bakımı, pompa bakımı ve dairelerdeki peteklerin bakımını içerir. Sitenin ebatlarına gore fiyatlar değişse de 200 TL den süregelen fiyatlarla tatbik yapılır. Merkezi ısıtma sisteminde, kazan dairesi ve kalorifer boruları temizlenir, ana kolanlar ve filtreler temizlenir. merkezi sistem kalorifer bakımı uzman ustalarca yapılmalıdır. Merkezi sistem kalorifer petek bakımı meydana getiren firmamızdan bu hizmet için fiyat alın. Merkezi sistem kalorifer yanmıyor ise merkezi sistem bakımı ve kalorifer sistemi temizleme işini müsait fiyatlarla yapıyoruz.

Merkezi Sistem Sorunları

Zaten, merkezi ısıtma sistem bakımı hizmeti sunan, merkezi sistem kalorifer temizliği, merkezi sistem petek temizliği, merkezi ısıtma bakımı meydana getiren şirket bu işi yapmalıdır.Merkezi sistem bakımı için kesinlikle bu işi iyi bilen uzman kişileri çağırın. Merkezi ısıtma sisteminin bakımı ve merkezi ısıtma sistemi temizliği bu mevzuda tecrübeli olan uzman tesisatçılar tarafınca yapılmalıdır. Uzmanlar Tesisat, merkezi döşem bakımı, merkezi sistem kazan bakımı ve merkezi sistem filtre temizliği meydana getiren tecrübeli İstanbul firmasıdır.Yapı ruhsatına esas olan toplam kullanım alanının 2000 m2 ve üzerinde olması halinde otel, okul, hastane, büyük kurumlar v.b. merkezi ısıtma sistemi yapılması zorunludur. Mevcut veya yeni birden fazla bağımsız parçaya haiz merkezi veya yöresel ısıtma ve sıhhi sıcak su sistemli binalarda, ısıtma ve sıhhi sıcak su bağımsız bölüm kullanıcılarına paylaştırılarak kullanılır. Merkezi Isıtma Sistemi tek sıcaklık kaynaklı sistemden lokal kullanıcı peteklerine sıhhi döşem ile peteklerine sıcak su gönderilmek vesilesiyle gönderilir.Sistem merkezi olduğu için ötürü tek kaynak her tarafa aynı suyu taşır ve dolaştırır. Dolayısıyla yüzlerce petekte oluşan kireç, çamur ve çamurlaşma şeklinde kirlilikler sistemin her tarafını dolaşarak istenmeyen tıkanıklıklara ve arızalara sebebiyet verebilir. Aynı zamanda yüksek enerji yitirilmesine haliyle yüksek maliyet yitirilmesine sebebiyet verir. Merkezi ısıtma sisteminde petekler lokal kullananların bölümlerinde bir bir ayrı ayrı temizleme yapılarak merkeze ulaşılır.Kalorifer ve kombilerdeki şeklinde, merkezi ısıtma sistemlerinin de tertipli olarak bakım görmesi ve sistem dahilindeki bütün peteklerin temizlenmesi gerekir. Şebeke suyundaki kirecin çökmesiyle oluşan tortunun zaman içinde balçıklaşmaya sebep olmaması için sistem dahilindeki bütün petekler, döşem ve kazan da dahil olmak suretiyle tertipli aralıklarla temizlenmelidir. Bu temizlik işleminin yapılmaması niteliğinde peteklerin alt bölümüne çöken kireç ısınma problemleri yaşanmasına, peteklerin altı ısınmadığı için dairelerin ısıdan eskisi şeklinde faydalanamamasına yol açar.Sıcaklıkla beraber çökme meydana getiren şebeke suyundaki kireç, evvela merkezi ısıtma sisteminin kazanını etkilemeye başlar. Isının üretildiği yer olan kazanda süregelen kireçlenme tesisatı ve peşinden geniş çökme alanı olan petekleri etkiler. Peteklerdeki geniş alanda metal aksama yapışan kireç ağır olduğu şeklinde dibe çöker ve su geçişini engelleyerek, peteklerin alt kısmının eskisi şeklinde ısınmamasına sebep olur. Bu durumun neticesinde apartmandaki bütün daireler merkezi ısıtmadan eşit miktarda yararlanamaz ve dolayısıyla ısınma konforu azalırken, ısınmak için meydana getirilen masraflar da devamlı artış yaşanır. Özel kimyasallar ve son model yıkama makinalarıyla sunduğumuz merkezi sistem petek temizleme hizmetleri, kazan da dahil olmak suretiyle döşem ve peteklerdeki balçıklaşmanın çözülmesini ve kireçle birlikte bütün pisliğin temizlenmesini sağlamaktadır.Merkezi ısıtma bakımı yapılacağı vakit binanın tesisatındaki bütün suyun boşaltılması zorunludur. Merkezi kaloriferin temizlenmesi demek sistem içinde dolaşan suyun zaman içinde kirlenmesi pas ve kireç oluşumu ile beraber çamurdan meydana gelen sorunları ortadan kaldırmak için yıkama yapılmasıdır. Aslında bu sistemlerde binada dolaşan suyun içinde ki pislikler en aşağı noktada olan kazana birikir, ama peteklerin altına çöken ve borulardaki kireç oluşumu çözülmez. Yani düzgüsel dairelere gore sistem oldukca daha geç kirlenir sadece yinede bakım ister. Sistem yeni yapıldığında aşağı yukarı 10 sene kadar sorunsuz çalışır. Sorunsuz derken doğal olarak ki küçücük bir ekip arızalar olacaktır. Sadece bu vakit zarfında merkezi ısıtma sistemi ve kazan temizliği gerekmeyebilir. Bahsettiğimiz 8-10 geçtikten sonrasında ne olursa olsun ayrıntılı bir yıkama yapılmalıdır. Peki sistem yeniyse bakım yapılmaz mı, doğal olarak ki yapılır.

Hatta 2 yılda bir ayrıntılı yıkama yapılmalıdır. Çünkü siz sistem yeni diyerek senelerce beklerseniz merkezi sistem suyunu devir daim eden pompaların ömrünü de bitirmiş olursunuz. Sistemde oluşan kireçlenme ve pas pompaların bozulmasına niçin olabilir. Pompaların büyük olması sebebi tamiratı yada değişimi size pahalıya mal olur. Sistem temizliği yaptırarak naturel gazdan tutum edip yıkama için verdiğiniz parayı da amorti etmiş olursunuz.Peki! Merkezi ısıtma iyi mi temizlenir? Sistemin temizliği kazan dairesinden yapılır. Evlerde herhangi bir petek sökülmez. Sadece dairelerde hava almak gerekirse yada peteklerin vanalarının açılıp kapanması gerekirse bunun için dairelere girilebilir. Her dairede birinin bulundurulması gereklidir. Eğer her dairenin ana vanası varsa, ana kolonla daireyi ayırabiliyorsak daire içerisinden de makine ile temizlik yapılabilir. Kazan dairesi temizliği ve merkezi kalorifer borularının peteklerin temizliği kış gelmeden yapılırsa daha iyidir. Sistem ilk çalışmasını pak halde yapması daha iyi olur. Zaten kış ortasında 1-2 gün kaloriferi yakmadan kimse o evde duramaz. Profesyonel Petek Temizleme Makinası ile merkezi ısıtma kalorifer sistemlerinizi temizleyebilirsiniz.Uzun vakit kullanılan merkezi ısıtma petek temizliği daire bazlı değil, binanın tamamına uygulanması ihtiyaç duyulan temizlik işlemidir. Su kireci açığa çıkmış olduğu vakit ilk ısıyı görmüş olduğu yere yapışır. Bu nedenle ilk ısıyı görmüş olduğu yer kazan olacağı için ilkin kazanın içinde kireçleme görülür. Kireç borularda ilerleyerek en huzurlu yere oturur. Borulardan çıkmış olduğu vakit en huzurlu yer kalorifer peteklerinin içerisidir. Ağır olan parteküller (kireç parçaları) radyatörün tabanına çöker. Dönüş hattının boru çeperinde daralma meydana geleceği için gidiş hattı sıcak dönüş hattı soğuk olur. Radyatörün üzerinden gelen sıcak su aşağı inerek soğur, bundan dolayı merkezi ısıtma sistemlerinde kesinlikle kazan temizliği yapılmalıdır. Petek Temizleme Kimyasalımızın temizleme sırasında yapmış olduğu petekleri temizlerken hem de kazanın çeperine yapışan kireçleri de temizlemektir. Kombilerde bakım dediğimiz konuda aynı vaka kombinin eşanjöründe gerçekleşir. Eşanjör en oldukca ısıya maruz kalmış olduğu için temizlik sırasında kesinlikle kombi eşanjörünün kireçlerden arındırılması gerekir. Merkezi sistemlerde daire bazlı emek harcama ancak o dairenin temizliğini yapmış olursunuz. Diyelim ki 10 daireli bir apartmanda 5 daire peteklerini temizletti. Merkezi ısıtma sistemi devreye girmiş olduğu anda geriye kalan 5 dairenin radyatörleri içinde bulunan kireç ve kazanın içinde bulunan kireç temizlik meydana getirilen radyatörlerin içine doğru ilerler. Yapılan petek temizliği emek harcamaları boş yere yapılma olur. Temizlik yapılmayan dairelerdeki kireç hareket ederek boş olan şu demek oluyor ki temizliği yapılma dairelerdeki peteklerin içine doğru hareket eder. Merkezi ısıtma sistemlerinde iyon kayması dediğimiz hadise yukarıda anlattığımız olayın aynısıdır. İyonlar kirli peteklerden çıkarak iyon kayması yapar temizliği yapılma radyatörlerin içerisine doğru yürür. Onun için merkezi sistemlerde merkezi temizlik gerekir. Pompalardaki çarklarda daralma olduğundan pompalarında temizliğe ihtiyacı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno - istanbul escort
casino siteleri