Küçükçekmece Su Tesisatçı

Uzun yıllardır sektörde yer almakta ve Küçükçekmece de bulunan su tesisatı firmamız ile müşteri memnuniyeti odaklı olarak hizmet vermekteyiz. Kaliteli malzeme kullanarak su tesisatı döşenmesi hizmetini veriyor ayrıca oluşan su kaçaklarını da kırmadan tespit ederek sizleri büyük masraflara girmekten kurtarıyoruz. Geniş ekibimiz ile hızlı hizmet veriyor ve sizin su tesisatı sorunları ile uzun süre yaşamanıza izin vermiyoruz. İşinde profesyonel ekibimiz ile garantili hizmet veriyor ve sizin aynı sorunu tekrar tekrar yaşamanıza da izin vermiyoruz.

Su Tesisatı Nasıl Yapılmalıdır?

Su tesisatları binaların inşaatı sırasında yapılır. Bunun nedeni ise su borularının duvarlarda ve zeminde gömülü olarak yapılmasıdır. Bunun iki nedeni vardır birincisi borulardan su geçerken çıkan sesin duyulmasının önlenmesidir. İkincisi ise su borularının darbe almasını önleyerek uzun süre sorun yaşamadan kullanılabilmesidir. Su tesisatı döşenmesi mutlaka su tesisatçı ustaları ile yapılmalıdır. Ancak bu şekilde kaliteli bir iş ortaya çıkacaktır. Su tesisatı nasıl yapılmalıdır ki sorun çıkmadan kullanılabilsin.

 • Temiz su ve pis suyun içinden geçeceği borular farklı özellikte olmalıdır.
 • Su borularının döşenmesi sırasında gerekli eğim hesaplanarak bu şekilde döşenmeli ve suyun içinden geçerken çok fazla ses çıkartması önlenmelidir.
 • Su boruları yeterli derinlikte döşenmeli ve zemine bir şey düşmesi ve sert darbeler olduğunda da hasar görmemelidir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapıyoruz

Evinde su kaçağı olan kişilerin büyük endişeler yaşaması eskiden normaldi çünkü su kaçağının yerinin bulunması için zeminde ya da duvarlarda büyük kırıklar oluşturulur. Su kaçağının yeri bulunana kadar neredeyse bütün zemin ve duvarlar adeta delik deşik olurdu. Bu da sorunun giderilmesinden sonra da büyük tadilatların yapılmasını zorunlu bir hale getirirdi. Küçükçekmece kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmamız ise buna gerek bırakmamaktadır. Modern robotlarımız, termal kameralarımız ve hassas dinleme cihazlarımız ile su kaçağını hiçbir yeri kırmadan tespit etmekteyiz. Su kaçağı tespiti yapan ustalarımız daha sonrasında da sadece kaçağın olduğu noktayı kırmakta ve bu küçük bölgenin tadilatını da su kaçağı sorununu giderdikten sonra yapmaktadırlar.

Kırmadan su kaçağının tespit edilmesinin diğer bir faydası ise özellikle apartmanlarda su kaçağının hangi daireden kaynaklandığının bilinmemesi halinde yanlış dairede tadilat yapılmasına neden olmasıdır. Oysa işinde tecrübeli su tesisatçı ustaları ile hizmet veren firmamız su kaçağının hangi daireden kaynaklandığını da tespit ederek bu konuda sorun yaşanmasını önlemektedirler.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Deneyimli ustalarımız dairenize girdiğinde çok kolay bir şekilde su kaçağı olup olmadığını size söyleyeceklerdir ama onları çağırmadan kendiniz de su kaçağı olup olmadığını dikkatli olmanız halinde anlayabilirsiniz. Bunun için aşağıda sayacağımız belirtileri aklınızda tutmalı ve birini bile fark ederseniz hemen bizimle iletişime geçmelisiniz.

 • Evinizde geçmeyen kötü bir koku yayılıyor ve nedenini bir türlü anlayamıyorsanız.
 • Su faturası yüksek geliyor ama sizin su kullanımınız artmamışsa.
 • Çeşmelerin hepsi kapalı ama su saati dönmeye devam ediyorsa.
 • Duvarda, tavanda nemlenmeler ve küflenmeler olmaya başladıysa.
 • Seramiklerin arasında bulunan derzler sararmaya başladıysa.
 • Alt komşunuz tavanında nemlenme olduğunu söylüyorsa.
 • Kombinin su basıncı sizin sürekli yükseltmenize rağmen hep düşük gösteriyorsa.

Bu belirtileri fark ettiğinizde hiç vakit kaybetmemelisiniz çünkü tamirat geciktikçe sızan su duvarlarda ve zeminde yayılacak ve binaya zarar verecektir. En kısa zamanda su tesisatı hizmeti veren firmamızı telefonla arayarak ya da online olarak iletişime geçmeli ve ekiplerimizin sorununuzu en kısa zamanda çözmesini sağlamalısınız.

Su Tesisatında Olan Sorunlar Nelerdir?

Su tesisatlarında en sık görülen sorun su kaçağı olmasına rağmen bundan başka sorunlarda ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunlar olduğunda da mutlaka işinde uzman olan su tesisatçıları ile çalışılması gerekmektedir. Su tesisatında ortaya çıkabilecek sorunları ise şu şekilde saymak mümkün olmaktadır.

 • Temiz su ya da pis su borularında oluşan su kaçakları
 • Lavabo tıkanıklığı ve bunun kalıcı olarak açılması
 • Kanal ve giderlerde oluşan tıkanıklıklar ve kanalların, giderlerin açılması.
 • Kalorifer peteklerinde oluşan sorunlar ve bunların çözülmesi.

Aynı sorunu tekrar yaşamamak için garantili hizmet veren su tesisatçısı firma olarak bizimle iletişime geçmeli ve aldığınız sonuçtan memnun olmalısınız. Uzman bir firma ile çalışarak tekrar bir sorun olduğunda da kolayca ulaşabilmenin rahatlığını yaşamalısınız.

Anahtar kelimeler: su tesisatı, su tesisatçı ustaları, su tesisatçı ustaları, su kaçağı, su tesisatı hizmeti, su tesisatçısı firma

Küçükçekmece Su Tesisatçı
Yazıya puan ver !

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir