Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Kombi Seçimi ve Montaj Aşamaları

İçeriği Puanla

Tamamen peteklerin pislendiği ve kireçlendiği için kombi ve peteklerinizin alt bölümü ve ya üst bölümü değişik emek vererek bu sizin ısınma mevzusunda sorun ile karşılaşmanızı sağlaya bilir. Bunu düzeltmek tamamen sizin elinizde tamamen ustalaşmış bir takım desteği ile peteklerinizin ilk günkü benzer biçimde çalışmasını sağlaya bilirsiniz artık geç kalamadan bir an ilkin sizde temizletme yaparak eskisi benzer biçimde verim almaya başlaya bilirsiniz daha çok vakit kaybetmeden derhal sizlere vermiş olduğumuz telefon numarasından bizlere ulaşarak nerede olursanız olun asla ayrım etmez tamamen ustalaşmış takım ile ve ekipmanlarla evinize gelmiş olarak basınçlı su ve ilaçlı basınçlı su ile saatler içinde temizliği yapmış olup eskisinden daha güzel bir petek ve kombinizi verimi alacak iş ve ya ev yerinizi fazlaca daha güzel bir halde ısıtarak fazlaca daha iyi ısıya haiz olacağınıza güvenli olabilirsiniz.

Daha hemen sonra temizlik adım atar basınçlı ve ilaçlı su ile temizlenir. Asıl o tüm petekleri ve borular temizleyen ilaçlı sudur. Daha hemen sonra kombiyi yeniden çalıştırmaya başladığınız vakit kombinin ve peteklerin ısısını hissedeceksiniz ve ilk günkü benzer biçimde ıs ı alacağınızını söyleye biliriz ve iş ve ya ev ayrım etmez sizin için fazlaca daha iyi olacaktır. Ayrıca bu temizlik sizi bir yıl süresince götüreceğini söyleye biliriz.Temizliklerine itina göstermekte yarar vardır. Aksi taktirde büyük problemler ile baş başa kalabilirsiniz bundan dolayı aksatmadan bir an ilkin temizlik yaptırmanızda yarar vardır.Ve temizlik işlemi yaz sonu ve kışın ilk aylarında yaptırmanızda yarar vardır. Unutmayın evinizde ve ya iş yerinizde ayrım etmez kaç adet petek ve ya peteklerin büyüklüğü ayrım etmez tamamen ustalaşmış takım ile gelmiş olarak tüm kombi ve petek temizleme işlemlerini yaptığımızı söyleye biliriz ve bunu geç kalmadan bir an ilkin sizinde yaptırmanızda yarar vardır özetlemek gerekirse sizlere temizleme işlemlerin iyi mi ilerlediğini söylemek istiyorum ilk ilkin ancak basınçlı su ile bi kez bütün borulara verilerek saf su ile temizlenir.

En Çok Isı Veren Kombi Hangisi ?

Kombi kat kaloriferleri, doğalgaz ve LPG yakan, LPG’den doğalgaza, doğalgazdan da LPG’ye rahatlıkla dönüştürülebilen bir cihazdır. Doğalgazın yaygınlaşması ile vatanımızda kombi kullanması da fazlaca yaygınlaşmıştır. Kombiler, kullanıcıya dilek etmiş olduğu konforu elde eden ve ısının aynı mesken içinde üretilip tüketilmesi ile sıcaklık kaybının en az düzeyde kalmasını elde eden ekonomik cihazlardır. İşlevsel olarak değişik çeşitleri bulunan kombilerin seçiminde meydana getirilen yanlışlar ısınma sorunları oluştururken yakıt tüketimini de negatif yönde etkilemektedir. Ev ve iş yeri şeklinde minik ölçekli kapalı mekânların ısıtmak ve sıcak su ihtiyacını karşılamaya yönelik elektrik, gaz ve su ile çalışan ve duvara monte edilen cihazlara kombi denir. Kombilerin işlevselliğine nazaran değişik çeşitleri bulunmaktadır. Kombiler baca çeşitlerine, yanma çeşitlerine ve eşanjör çeşitlerine nazaran çeşitlere ayrılmaktadır. Baca çeşitlerine nazaran kombiler, bacalı ve hermetik kombiler olarak ikiye ayrılır. Yanma çeşitlerine nazaran kombilerin, konvansiyonel ve yoğuşmalı kombi olmak suretiyle iki çeşidi vardır. Eşanjör çeşitlerine nazaran kombiler ise, tek eşanjörlü ve çift eşanjörlü kombiler olmak suretiyle iki çeşide ayrılır. Kombi tarzı yapılırken en çok verim elde etmek için birtakım mühim kıstasları göz önünde bulundurmak gerekir. Kombi tarzı yapılırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan faktörler aşağıdaki gibidir; Kombinin kullanılacağı konutun, bina içerisindeki konumu oldukça önemlidir. Ara katlar, en üst ve en alt katlara nazaran daha azca sıcaklık yitirilmesine maruz kalır. Ayrıca konutun bir alt katı ile bir üst katının boş olması da bu mevzuda fazlaca etkilidir. Konutun cephesi oldukça önemlidir. Kuzey cepheye bakan evler cenup cepheye nazaran daha zor ısınır. Metrekaresi büyük olan daireler ile metrekaresi minik olan dairelerin ısınma gereksinimleri farklıdır. Bunun yanı sıra aynı metrekarede olup da dubleks ile tek kattan oluşan dairelerin de ısınma ihtiyaçları farklıdır. Kombi seçiminde peteklerin yaşı, şekli ve radyatör vanalarının durumu da mühim bir etkendir. Sıcak iklim koşullarına haiz yerler ile karasal iklimin egemen olduğu bölgelerin ısınma koşulları farklılık göstereceğinden kombi seçiminde önemlidir. Son olarak sıcaklık yalıtımı yapılma bir bina ile yapılmamış bina içinde da sıcaklık kaybı açısından fazlaca büyük ayrım vardır. Bu nedenle kombi tarzı yapılırken bunlara dikkat etmek gerekir. Kombinin özellikleri açısından kombi seçiminde nelere dikkat edilmelidir, bir de bu tarz şeyleri inceleyelim; ilk olarak kombinin hangi ülkeye ilişik olduğu araştırılmalıdır.

En azca yakan kombi hangisi araştırılmalıdır, Hangi model kombinin ne tür özellikleri bulunuyor ve bu özelliklere nazaran tutarı ne kadar, Alınacak olan kombinin bulunduğunuz bölgede kaç adet yetkili servisi var, Satın alacağınız kombinin onarım ve bakımı meydana getirecek olan servislerin servis ücretleri ne kadar, Kombinin herhangi bir arızasında yedek parça tutarları ne kadar, Kombinin içerisindeki parçalar plastik ise o kombiyi mutlaka almayın, sarı, pirinç ve döküm parçaları olan kombiler tercih edilmelidir, Alınacak olan kombinin yoğuşmalı mı full yoğuşmalı mı olduğuna bakın, Alınacak olan kombinin özellikleri içinde zelzele sensörü şeklinde emniyet önlemleri var mı? İster bina içi, isterse daire içi kombi tesisatı döşeme işinde sizlere hizmet veren Üçay Mühendislik, doğru projelendirilmiş, lüzumlu izinleri alınmış bir halde başarı göstermiş döşem işlerine imza atmaktayız. Yanlış projelendirilen kombi tesisatları birçok problemi da bununla beraber getirir. Birçok değişik sıkıntı ile savaşım etmemek için işi baştan sıkı tutarak firmamızı arayabilirsiniz. Günün her saati ulaşabileceğiniz telefonlarımız yardımıyla kusursuz hizmet almanız kaçınılmazdır. Kurallara ve şartlar müsait bir kombi tesisatını dairenize getirirken can ve mal güvenliğinizi ön planda tutmaktayız. Firmamız en önce daire içerisine döşenecek doğalgaz tesisatının projesini inceleyerek işlemlere başlar. Teknik şartlara müsait ve daireye döşeneceğine dair tasdiklama yazısını gördükten sonrasında kombi tesisatı döşeme işlemlerine başlanır. Daire girişine kadar gelen doğalgazın, daire içerisindeki ocak ve ısınma araçlarına kadar çekilmesi, sayacın montajı, doğalgazın projesi ve açma işlemleri muayyen bir plan içinde ilerler. Kombi Montajı Kombi montajı proje gereği yapılmaktadır. Montaj öncesi daire içi döşem döşendiği için, tesisata müsait görülen sağlam bir duvara monte edilmelidir. Kombinin içinde yer edinen baca seti kullanılmalı, baca uzatma veya kısaltma gerekiyorsa, cihazın özelliklerine müsait halde yapılmalıdır. Hermetik kombilerde montaj; 160 metrekarenin altındaki bütün daire ve iş yerlerine montajı yapılabilir. Standart baca seti kullanılmalıdır.

Kombi Ve Petek Temizleme Nasıl Olur ?

Hava akımını dışarıdan fan desteğiyle aldığından mutfaklara monte edilmesinde bir mahzur yoktur. Hava akım borusu camdan dışarıya verilir. Mutfakta menfez bulundurulmalıdır. Balkona monte edilecekse hava akım borusu dışarıya gelecek halde ayarlanmalıdır. Bacalı kombilerde montaj; bu kombiler ne olursa olsun uzman bir takım tarafınca monte edilmelidir. Bu biçim kombiler baca çıkışı olan dairelere monte edilebilir. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim mevzu bacanın iyi çekiyor olması gerekmektedir. Çekmiyorsa baca temizletilmelidir. 160 metrekarenin altındaki dairelere monte edilebilir. Bu kombiler ortam havasını kullandıkları için bulundukları ortamın minik olmaması gerekmektedir. Ortamda ne olursa olsun menfez bulunmalıdır. Montaj ondan sonra rutin olarak kombi bakımı ve baca kontrolleri yapılmalıdır. Yoğuşmalı kombilerde montaj; 160 metrekareden daha büyük olan dairelerde kullanılır. Mutfak veya balkonlara montajı yapılabilir. Bu biçim kombilerin ebatları birazcık büyük olduğu için çoğu zaman balkona monte edilirler. Mutfaktaysa hava akım borusu camdan dışları verilmeli, balkondaysa dışarıya gelecek halde ayarlanmalıdır.

Doğalgaz ve Lpg yakmak suretiyle geliştirilmiş olan kombi kat kaloriferlerinin ülkemizdeki kullanması her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Kombilerin en mühim pozitif yanları, kullanıcıya dilek etmiş olduğu konfor koşullarını bağımsız olarak temin edebilmesidir. Diğer mühim pozitif yanları ise ısının aynı mesken içinde üretilip tüketilmesi yardımıyla istenilmeyen sıcaklık kayıplarının minumum düzeyde kalması ve kullanımının ekonomik olmasıdır. En mühim dezavantajı ise ilk yatırım maliyetinin bilhassa oldukca daireli apartmanlarda merkezi ısıtma sistemlerine gore yüksek olmasıdır. Işlevsel özellikleri bir ekip farklılıklar içeren kombi cihazlarının seçiminde meydana getirilen yanlışlar ısınma sorunları oluştururken yakıt tüketimini de negatif yönde etkilemektedir. Montajlarda meydana getirilen yanlışlar ise işletme sırasında cihazlarda karşılaşılan sorunları artırmakla beraber sonu ölümle bitebilen müessif vakalara niçin olabilmektedir. Kombi kat kaloriferi yatırımının hem tekniğe müsait, bununla birlikte ekonomik olarak gerçekleştirebilmesi için aşağıdaki belirtilen kriterlerin göz önünde bulundurulması gerekir. Mahal koşulları, ısıtma sisteminin özellikleri ve kullanıcının gereksinimleri gözününde bulundurularak yapılmalıdır. Yanlış aygıt tarzı ilk yatırım maliyetini lüzumsuz yere artmasına, ek olarak işletme problemleri yanında yakıt sarfiyatının da yükselmesine niçin olacaktır. Ne benzer biçimde bir kombi aleti alacağınız mevzusunda malumat edinmeli ve inceleme yapmalısınız. Cihaz tedarikçilerini geziniz, katalog ve broşür benzer biçimde kitapçıklardan teknik malumat sahibi olunuz size önerilen cihazın sizin ihtiyaçlarınız karşılayabilecek kapasitede olup olmadığı mevzusunda malumat edininiz. Ülkemizde tercih edilen kombi markaları kadar bu markaların alt yapısı ve servis ağıda oldukca önemlidir. Satışa sunulan mamüllerin kalitesi kadar satış sonrası hizmetlerinde kalitesi oldukca önemlidir. Bir ürün almadan ilkin kesinlikle çevrenizde ve bulunduğunuz şehirde servis ağı olup olmadığını size hizmet sağlayacak olan satış sonrası hizmetlerin standardını araştırmanız gerekmektedir. Kombi Cihazlarının Seçim Kriterleri Nelerdir? Mahalin hacmi, bacalı yada fanlı kombi cihazları aleni yanma hücrelidirler. Yanma işlemini ortam havasını kullanarak yerine getirdikleri için bu tip cihazların monte edilmiş olduğu mahaller, en az 10-12 m³ hacminde olmalıdır. bacalı, fanlı ve hermetik kombilerin ateşleme türüne gore pilot alevli ve elektronik ateşlemeli modelleri mevcuttur. Pilot alevli cihazlarda emek verme konumunda pilot devamlı yandığından dikkatsizlik edilecek düzeyde de olsa ilave bir gaz tüketimi laf konusudur. Elektronik ateşlemeli cihazlarda ise ısıya yada sıcak suya gereksinim duyulduğunda ana ateşli otomatikman devreye girmektedir. Bu nedenle elektronik ateşlemeli cihazların kullanması daha konforlu, yakıt tüketimi daha ekonomiktir. Ancak elektronik ateşlemeli kombilerin ilk yatırım maliyeti birazcık daha yüksektir. Ateşleme türüne gore hangi cihazın seçilmesi gerektiği sonucunda teknik bir sınırlama yoktur. Bu karar tamamıyla kullanıcının arzusu ve tercihine gore verilmelidir. Havalandırma Durumu Bacalı ve fanlı cihazlar, arasında bulundukları mahalin havasını kullandıklarından bulundukları hacimler ehil havalandırmaya haiz olmalıdır.Mahal müsait kesite haiz bir iç mahalden devamlı olarak havalandırılmalıdır. Menfez kesitleri aygıt kapasitesine bağlıdır. Ve 24,000 kcal/h’lık bir aygıt için 130cm² dir. Hermetik cihazların monte edilmiş olduğu mahale havalandırma menfezi konulmasına gerek yoktur. Çünkü bu tip cihazlar sanip oldukları hususi baca kiti vesilesiyle, yanma için lüzumlu taze havayı direkt dış atmosferden alır ve eğzoz gazını tekrar aynı set vesilesiyle dış ortama tahliye ederler. Fakat hermatik kombiler mutfak benzer biçimde mahallere konulmuşsa kesinlikle menfez konulmalıdır. Doğalgazla çalışan ocak, fırın olasılıkları göz önünde bulundurulmalıdır.

Bacalı tip aygıt hususi bir tatbik ile dolap ve kapalı bir hücre içine monte edilecekse bu durumda bu bölümün alt ve üst seviyelerinde çekiş ve taze hava ihtiyaçı için sırası ile 32-65cm² kesitlerinde birer tane menfez bulundurulmalıdır. Baca Durumu Bacalı cihazların monte edileceği mahalde çekişi iyi, müsait kesite haiz müstakil yada şönt tip bir baca bulunmalıdır. Kombinin bacaya bağlantısında standartların öngördüğü kriterlere uyulmalıdır. Baca rabıta borusu bacaya tam sızdırmaz olarak bağlamalıdır. Hermetik ve fanlı cihazlar için baca ihtiyaçı yoktur. Ancak fanlı cihazlarda atık gaz seti, hermetik cihazlarda ise baca kiti müsait konumda ve seviyede monte edilmelidir. Hermetik cihazlarda atık gaz setinin çıkış noktası bir başka kombinin çıkış setine açılabilir pencere yada herhangi bir hava menfizine 100cm’den daha yakın olmamalıdır. Bu mevzuyla alakalı olarak standartlarda öngörülen teferruat tatbik kurallarına riayet edilmelidir. Kombilerin duman kanalı ve atık gaz çıkış setlerinin yanabilir malzemelerden uzaklığı en az 5cm olmalıdır. Bacalı tip kombiler, müstakil bacalı apartmanlarda yukarıdan aşağıya doğru en çok 5 kata kadar şönt bacalı, apartmanlarda ise tekrar yukarıdan aşağıya doğru en çok 10 kata kadar uygulanabilir. Daha fazla kat içeren yüksek apartmanlarda ise tekrar bu sınırları aşan alt katlara Hermetik kombi yürütmek zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno - istanbul escort
casino siteleri