Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Kalorifer Peteği Nedir?

İçeriği Puanla

Yılda bir kez temizlik yaptırmanız yeterlidir.Sizleri kış aylarında en sıcak seviyede ve az fatura ile mutlu edecektir.Sende artık evde ki peteklerden verim almak ve güzel bir ısıya ulaşmak istiyorum diyorsanız site arasında görmüş olduğunuz telefon numarasını arayarak bizlere ulaşabilirsiniz ve tamamen profesyonel ekip ile çalıştığımızı söylemek isterim yıllardır.Hiç bir sorun yaşamdan müşterilerimiz hepimiz petek ve kombi temizliğini yaptıktan hemen sonra ısı konusunda daha verimli ve daha sıcak olduğunu söylemekteler.Sizlerde daha önce hiç temizletmediyseniz bir an önce temizletmenizde fayda vardır. Daha sonrasında ilk olarak sadece su ile basınç gönderilir.Bu çamur toz gibi kirlerin çıkması için verilen sudur.Asıl temizleme işlemi bundan hemen sonra gerçekleşir su ve ilaçlı su kullanılır.Bu boruların içinde ki bütün kiri çıkartarak tamamen temizlenmesini sağlar.Sizlerde petek temizliğine önem vermiyor ve kendi evinizde petek temizliği oluşturmaya çalışıyorsanız dikkatsizlik etmeyin hiç bir zaman profesyonel ekip kadar ve ya onlar kadar temiz bir peteklere kombilere ulaşamayacaksınız bunun sebebi kombi petek temizliklerinin zor olmasından kaynaklıdır.

Ve basınç ile yapılan bu temizlik sırasında kendi başınıza bir şeyler oluşturmaya çalışırsanız ciddi anlamda kendinize zarar verme ihtimaliniz olur bundan dolayı sizlerde temizliği yapamadan önce daha önceden bu işi yapmış ekiplere bırakırsanız hem sizler için hemde petekler için daha iyi olacaktır.Sadece petek değil kimi evlerde ve ya iş yerlerinde yerden ısıtma olduğu için buun temizlik süresi daha zor ve daha detaylı olduğunu söyleye biliriz bunun sebebi ise tamamen boruların yerde olduğu için çamur ve çıkmayan diğeri kirler gibi karşılaşmamız muhtemel hale gelmekte merkezi sistemde ve sizin evinizde olan normal kombide temizleme işlemleri aynı makinayla yapılır.Sizlere kısaca bilgil vermem gerekirse basınçlı bir makina düşünün ve bunu peteklere güzel bir şekilde yerleştirdikten hemen sonra makinaya çalıştırılır.Bu makina basınçlı su vermektedir.

Kalorifer Temizleme

Dökme dilimli ısıtıcılar, arızalı parçaların değiştirilebilmesi, dilim eklenmesi veya radyatörün dilimlenebilmesi benzer biçimde özellikleri ile fazlaca avantaj elde eden ısıtıcı türleri arasındadır. Her ne kadar işçiliği zor, montaj süresi uzun olsa da dökme dilimler öteki radyatör türlerine gore daha dayanıklı ve uzun soluklu kullanıma sahiptir. Panel radyatörler ise güzel duyu görünümlü, işçiliği kolay, montaj süresi kısa olduğundan günümüzde en fazlaca kullanılan ısıtıcı türleri içinde yer alır. Bu tip radyatörlerin asma işlemini gerçekleştirirken bazı noktalara dikkat etmek ısıtıcının doğru ve bereketli emek vermesi için fazlaca önemlidir. Kalorifer peteği monte ederken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar Radyatörün duvar ile içinde olması ihtiyaç duyulan mesafe minimum 40 mm olmalıdır. Radyatörün yerden yüksekliği ise minimum 70 mm olmalıdır. Bu nispet genel anlamda 100 mm civarındadır. Isıtıcılar pencere dibine yerleştirilmelidir. Isıtıcıların ne olursa olsun alttan gidiş ve üstten dönüş olarak bağlanmaması gerekir. Dökme dilimli radyatörlerde konsollar, dilim aralarının 6 mm olduğu göz önünde bulundurularak delinmelidir. Radyatör giriş ve çıkışlarına vana yerleştirilmelidir. Radyatörün üst rabıta ağzına ne olursa olsun hava alma purjörü konulmalıdır. Branşman borularında gidiş ve dönüş branşman eğimleri verilmeli ve borular 250 mm’den azca 1500 mm’den fazla olmamalıdır. Eğer radyatör 1,6 metreden uzunsa değişik taraflardan çapraz bağlanmalıdır. Bu halde bağlandığında kombi pompası radyatör içi sirkülasyonu tam yapabilir ve radyatörden tam ısıl verim alınabilir. Kalorifer peteği asma işlemi Kalorifer peteği asma işlemine başlamadan ilkin radyatör konsolu veya askı köşebendi duvara monte edilerek ısıtıcının yeri hazırlanmalıdır.

Eğer açık oturum radyatör monte edilecek ise müstahsil şirket kataloğunda yer edinen talimatlara müsait veya metre ile ölçülerek montaj gerçekleştirilmelidir. Radyatörü asarken son aşama dikkatli olunmalı, muamele sırasında el kesilmesi veya radyatörün ayağa düşmesi nedeniyle oluşabilecek kazalara dikkat edilmesi ehemmiyet arz eder. Dökme dilimli radyatör konsolu ve kelepçeyi monte ettikten sonrasında betonun kuruması için minimum 1 gün beklenmesi gerekir. Eğer bu kuruma süresi beklenmezse radyatör monte edilmiş olduğu yerden düşebilir. Kalorifer peteklerinin montajı Isıtıcıların montaj işlemini gerçekleştirirken olduğu benzer biçimde kullanım sırasında da birtakım noktalara dikkat etmek gerekir. Örneğin kalorifer peteklerinin üzeri hiç bir halde örtülmemeli, ısıtıcıların önü herhangi bir eşya veya mobilya ile kapatılmamalıdır. Bu tip durumlar peteklerde verim kaybı yaşanmasına yol açar. Isıtıcıların montajı yapılmadan ilkin montajın sağlam olabilmesi için montajda kullanılacak takımların oluşturulması gerekir. Mala, kova, çimento, kum benzer biçimde malzemeler ile sağlam bir harç yapılmalı ve ısıtıcı bu harç ile montaj edilmelidir. Unutmayın, Tur Assist tarafınca size sunulan  yardım paketleri, doğalgaz tesisatı problemlerinde de size mevzusunda uzman ve donanımlı tesisatçı kadrosunu göndererek problemi süratli ve garantili bir şekilde çözer.

Kombi Ve Petek Temizliği

Radyatör Petek sıcak su kullanan ısıtma sistemlerinde, ısıtılacak mekânın en müsait yerine yerleştirilen bir cihazdır. Kombiler tarafınca pompalanan sıcak suyun tesisattaki borulardan geçerek peteklere yetişmesi neticesinde bulunmuş olduğu ortamı ısıtan peteklerdeki su kolon borularından yine kombiye geri döner. Peki en iyi sıcaklık veren ve tutum elde eden radyatör peteği hangisi sorusuna gelirsek eğer; yanıt istenilen performans özelliklerine gore değişmiş olur demek gerekir.Piyasada satılan modeller her geçen gün çoğalsa da İstanbul Tesisat en iyi radyatör – petek olarak Alüminyum döküm radyatörleri öneri ediyor. Bu radyatörler ısıyı daha bereketli bir halde iletir. Ancak ekonomik açıdan birazcık daha müsait bir şey arıyorsanız Demirdöküm Plus modelinin, 2300kcal/h olanını öneri edebiliriz. Bunların yanı sıra Ferroli ve ECA marka radyatör de kullanabilirsiniz. Radyatör Peteği Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir? Kalorifer petek modeli seçilirken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim şey kaloridir. Kalorifer tesisatı satın alacağınızda fiyat alırken kalori hesabı yapmanız fazlaca yerinde olacaktır. Çok eski radyatörleri atmak yerine döşem temizliği yaptırmanız yine eski performansına kavuşabilmesini sağlayacaktır. Ayrıca en iyi marka radyatörü de kullansanız kombi tesisatı fazlaca pis borularda sıcaklık performansı fazlaca ayrım etmeyecektir. Radyatörlerin tüm bunlar dışarıdan bakıldığında aynı benzer biçimde görünür ama ilerleyen yıllarda peteklerin alt tarafları ısınmamaya başlar. Meydana gelen tıkanmalara ilaveten gözünüzle göremeyeceğiniz kalori değerlerini de hesaba kattığınızda ısıtma performansının düştüğünü göreceksiniz. Ancak ucuz veya pahalı peteği kura çekmek yeniden de alıcının kararıdır. Bunların yanında fazlaca pahalı olan sadece işe yaramayıp ilerleyen yıllarda sıkıntı çıkaran bir sürü petek marka ve modeli bulunmaktadır. Bağımsız dairelerde kabataslak hesaplanan petek ölçüleri, oda metrajı gözetmeksizin kolay usullerle sonlandırılır. Bazı petekler içeriden yüksek miktarda pas yapmış olduğu için sirkülasyon meydana getiren sıcak suda çayın pasosuna benzer atıklar oluşturur. Kirliliği yok etmek için tesisata makine bağlayarak petek temizliği yaptırmalısınız. İstanbul Tesisat petek temizliği mevzusunda size destek olacaktır. Kullanımınızdan bir müddet geçtikten sonrasında peteklerde sıcaklık kaybı bulunduğunu seziyorsanız bakımını ve temizliğini dikkatsizlik etmeyin. Boruların ve peteklerin arasında biriken toz yumakları, çamurlaşmış maddeleri, bakterileri kimyasal solüsyon kullanarak ve petek temizleme makinesiyle temizleyebiliriz.

Panel Radyatör ile Döküm Radyatör Arasındaki Fark Nedir? Panel radyatörler, yapısı itibariyle sac ve alüminyum dan üretildiklerinden, ısıyı ortama derhal yayarlar, bu sayede ortamlar süratli bir halde ısınırlar. Panel radyatörler, döküm radyatörlere gore 5 kat daha hafiftir, nakliyesi kolaydır, kurulumu basittir. Panel kalorifer peteklerinin ham maddesi saç olduğundan açık oturum radyatörlerin ömrü alüminyum döküm radyatörlere gore daha kısadır. Panel Radyatörler yapıları itibariyle ısıyı derhal yaysalar da ömürleri yaklaşık 10 sene ile 15 sene içinde değişim göstermektedir. Ancak peteklerinizden ehil ısıyı alamadığınızı düşündüğünüzde derhal yeni petek almaya karar vermeyin. Çok pis radyatörlerin içerisindeki su, ehil derecede dönüş yapamadığı için eskisi benzer biçimde ısıtma sağlamaz. Bu problemden kurtulmak ise fazlaca kolay döşem temizliği yapılarak radyatörleriniz eski verimliliğine yine kavuşturabilirsiniz. Petek Kalori Hesabı Nasıl Yapılır? Peteğin bulunmuş olduğu zeminin ısıtılması, peteğin boyutları ve ürettiği KCal ile alakalı olsa da odanın bulunmuş olduğu cephe de göz önüne katılımı ihtiyaç duyulan etkenlerdendir. Eviniz teras veya bodrum katlardan birinde ise sıcaklık kaybı daha çok olacağından yukarıda elde edilmiş değerlere ilave edilmelidir. Metre Bazında Kalori Hesabı: 10 ila 15 m² ölçüsülerindeki bir oda 1 metre kalınlığında 60 santimetre yüksekliğinde bir petekle kolaylıkla ısınacaktır. Çünkü bu ölçülerdeki bir petek 1800 Kcal sıcaklık vermektedir. Metreküp Bazında Kalori Hesabı: Eğer mekânda metreküp hesabı yapılarak petek alınacaksa 1 m³ için 45 Kcal/saat enerji harcanacağı göze alınmalıdır. Eğer daha kaliteli bir sıcaklık elde etmek istiyorsanız yukarıda verdiğimiz hesaplamalara ilave olarak 1 metre kalınlığında ve 60 santimetre yükseklikteki bir peteğe 15-20 santimetre arası genişlik eklemeniz ehil olacaktır. Unutmayın, Petek Temizliği Daha İyi Isınma Performansı Sağlar! Peteklerinizin daha çok ısıtmasını sağlamak için kombi derecesini yükseltmek doğalgaz faturalarınızı kabartacağı benzer biçimde öneri ettiğimiz bir metot değildir. Bunun yerine peteklerinizin ve kalorifer tesisatınızın tertipli olarak temizliğini yaptırmanız markası mutlaka peteklerden daha çok sıcaklık almanızı sağlayacaktır. İstanbul Tesisat olarak makine ile yaptığımız döşem temizliği ile ısıtma performanslarınızı arttırmayı hedefliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno - istanbul escort
casino siteleri