İstanbul Su Kaçağı Tespiti

İstanbul Su Kaçağı Tespiti
Yazıya puan ver !

İstanbul su kaçağı tespiti evlerde ve iş yerlerinde meydana gelebilecek olan bir arıza türüdür. Su kaçağında erken önlem alınması önemlidir. Erken önlem alınıp müdahale edilmesi, sonrasında oluşabilecek sorunları ortadan kaldırır. Uzman ekibimizi aradığınız takdirde ev ya da iş yeri fark etmeksizin tecrübeli kişiler tarafından sorun her ne ise sıkıntısız şekilde onarımı yapılacaktır. Yapılan incelemeler sonrasında arızanın nerede olduğunu görüp sizlere bu konu hakkında bilgi vermekteyiz. Yapacağımız işlem çok kısa bir işlem olup gerekli cihaz ile kontrolleri sağlamaktayız.

Su kaçakları, genellikle su giderine döktüğümüz bazı maddeler ve küçük küçük kalıntıların meydana getirdiği delikler ve çatlaklara neden olur. Bu da su arızalarına ve kaçaklarına sebebiyet vermektedir. Su kaçakları evde ya da iş yerinde oluşabilecek kokulara da neden olur. Bu durumda küçük bir arıza diye görüp göz ardı edilmemesi gerekir. Destek olacak bir ekipten yardım almak, sizin yararınıza olacaktır. Bu firmalar arasında yer alan İstanbul su kaçağı bulma ekibi olarak sizlere hizmet veren firmalar arasındayız.

Su Kaçağı Neden Olur?

  1. Su borularının kalitesiz olması
  2. Tesisat yapılırken özensiz davranılması
  3. Tesisata gelen yüksek basınçlar
  4. Yapılan tesisatın zaman içinde çürümesi
  5. Eski binalarda meydana gelen dayanıksızlık
  6. Sıcaklık değişimi
  7. Paslanan borular
  8. Evlerde kullanılan kimyasal deterjanlar
  9. Şebekeden gelen suyun sert ve basınçlı gelmesi
  10. Conta ve diğer teknik aletlerinin gevşemesi/ sıyırması

Su tesisatı sırasında eğer bakır ve galvanize borular kullanılmış ise paslanma meydana gelir. En ufak bir paslanma bile tüm boruya etki edip çatlamasına ve sızıntı yapmasına neden olur. Nemlenen ve kaçak olan bir boru tüm böcekleri ve haşereleri de çekecektir.  Bu durumla karşılaşmamak adına Ersoylar su tesisatçısı olarak bizimle iletişime geçiniz.

Sıcaklık değişimi de su borusunda çatlamaya sebep olur. Özellikle soğuk iklim koşullarında yaşıyor iseniz tesisat sorunları ile karşılaşmanız mümkündür.

Su Kaçağını Nasıl Anlarım?

Eviniz de ya da bulunduğunuz her hangi bir ortam da yerde biriken su birikintisi evde bir kaçak olduğunun belirtisidir. Bulunduğunuz alanda ki vanaların tümünü kapattığınız halde su sayacı dönmeye devam ediyor ise bu, su kaçağı olduğunun kanıtıdır. Sizde eğer kaçak olduğundan şüpheleniyorsanız tüm vanaları kapattıktan sonra sayaçları kontrol edin. Burada unutulmaması gereken konu ise su sızıntısı her zaman sayacı hızla döndürmez.

Su kaçağını anlamanın diğer yolları ise duvardaki çatlamalar evdeki nem ve rutubettir. Çoğu su kaçakları kendini gösterse de bazı kaçaklar ise gizlice sızıntı yapmaktadır. Bu sızıntı ve kaçağı ilk etapta gözlemlemek ve fark etmek zordur. Ev içinde ya da iş yerinde vana, çeşme, musluk kapalı iken gelen su sesleri duvarda gözüken kabarmalar ve sonrasında dökülmeler varsa, fayans aralarının küflenmesi ortamda bulunan eşyaların, dolapların küflenmesi ev içinde bir kaçak olduğunu gösterir.

Bu arıza giderilmez ise bulunulan ortamda koku ve haşeratların bakterilerin oluşmasına temel sağlayacağı gibi sağlığınız için de olumlu sonuçlar doğurmayacaktır. Tüm bu arıza ve sıkıntı işlemleriniz de İstanbul servis ekibi olarak sizlere en iyi hizmeti sunacağımızdan şüpheniz olmasın.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir