Gider Tıkanıklığı Yaşamınızı Felç Etmesin

Gider Tıkanıklığı Yaşamınızı Felç Etmesin
Yazıya puan ver !

Evinizin su tesisatı ile ilgili olarak yaşayabileceğiniz en korkutucu sorunlardan birisi de tıkanıklıktır. Giderlerde meydana gelen tıkanıklıklar nedeniyle yaşanabilecek problemleri sıralamadan önce belirtmemiz gerekir ki; böyle bir sorun ile karşı karşıyaysanız yalnız olmadığınızı ve her gün yüzlerce kişinin bu sorun ile karşılaştığını bilmelisiniz. Birçok nedenle ortaya çıkabilen ve günlük yaşamı felç edebilen gider tıkanıklıkları doğru tekniklerle kolayca çözülebildiği gibi hatalı uygulamalarla daha büyük sorunlara neden olabilmektedir.

Genel anlamda gider tıkanıklıkları bireysel dairelerde olabileceği gibi büyük alışveriş merkezleri veya plazalarda da meydana gelebilmekte. Daha iyi bir analiz ortaya koymak gerekirse, toplu kullanım alanlarındaki su giderlerinde daha fazla tıkanıklık oluştuğu bir gerçek.

Gider tıkanıklığının nedenleri nelerdir?

Su tesisatlarında kurulu olan borular çoğunlukla standart bir genişliğe sahiptir ve su akışı için ideal boyutlardaki bu boru genişliği kimi zaman çeşitli yabancı maddelerin veya tortu oluşumlarının etkisiyle tıkanabilmekte. Yaygın olarak zamanla su kaçağı probleminin de ortaya çıkmasına neden olabilen gider tıkanıklığının başlıca nedenleri arasında;

-Tesisat bağlantısında hatalı uygulama

-Gider borularına atılan yabancı maddeler

-Tuvalet kağıdı gibi materyallerin zamanla birikme yapması ve tıkanması

-Doğal atıklar nedeniyle tıkanma

-Borularda meydana gelen kir ve tortular sebebiyle tıkanma

-Gider çıkışında meydana gelen tıkanma, kapama, hatalı uygulama yer alır.

Bu nedenlerin biri veya daha fazlası ile meydana gelen gider tıkanıklığı sonucunda boru hattındaki su birikme yapmaya başlar. Her su akışı söz konusu olduğunda da giden su yükselmeyi arttırır. Bir süre sonra yükselen su çeşitli gider noktalarından yüzeye kadar ulaşır ve hatta hane içerisine akmaya başlayabilir. Böyle bir durum özellikle hijyen açısından çok ciddi bir sorun anlamına gelir ve hiç kimse bu durum ile karşı karşıya kalmak istemez.

Gider tıkanıklığı nasıl açılır?

Günlük yaşamımızda yaygın olarak mutfak ve tuvalet giderlerimizde kullandığımız gider açıcı tozlar ve deterjanlar, sorunun şiddetli boyutta olduğu hallerde umduğunuz etkiyi vermeyebilir. Dahası bu tip kimyasal uygulamalar tesisatta çürüme ve patlamaya sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlarda sorununuz çok daha ileri boyutlara ulaşarak, kapsamlı bir tamirat gerektirir ve maliyetiniz de artar.

Ersoylar Tesisat olarak su tesisatınızda meydana gelen tıkanıklıkların çözülmesi için en etkili ve temiz uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

İlk aşamada su tesisatçısı uzman personellerimiz talebiniz doğrultusunda ilgili noktaya intikal ederek tıkanıklığa ilişkin tespit çalışmasına başlarlar. Bu çalışma esnasında Avrupa’dan ithal ettiğimiz profesyonel teçhizatlardan faydalanırlar ve tıkanıklığın kaynağını tespit ederler.

Tıkanıklığa neden olan faktörün tespit edilmesinde beton blokların arasından boruların görüntülenmesine olanak sağlayan termal kamera tekniği kullanılır. Termal kameralar ile tıkanan borunun, tıkanmış olan bölgesi görüntülenir ve size de gösterilir. Bu sayede siz de hem tıkanıklığa neden olan faktörü öğrenir önüne geçmek üzere bilgi sahibi olursunuz hem de sorunun nasıl çözülebileceğine dair kesin bilgi sahibi olursunuz.

Tesisat personellerimiz tıkanıklığın tespitini gerçekleştirdikten sonra bu sorunun ortadan kaldırılması için uygulama prosedürlerini başlatır ve sizi bilgilendirirler. İlk etapta gidere yapılacak olan uygulamanın, tıkanıklığın sebebine göre belirlenmesi sağlanır ardından da uygulama yapılır. Dakikalar içerisinde tıkanıklığın açılması için gerekli müdahale tamamlanır ve sorununuzun kalıcı olarak ortadan kaldırılıp, tekrar etmemesi için size tavsiyeler verilir.

İstanbul’un hangi noktasında bulunuyor olursanız olun gider tıkanıklığı sorunu ile karşı karşıya kaldığınız her an Ersoylar Tesisat ile iletişime geçerek sorununuzun ortadan kaldırılması için siz de profesyonel destek talebinde bulunabilirsiniz.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir