Gider borusu tıkanıklığı

Gider borusu tıkanıklığı
Yazıya puan ver !

Gider borularınızı temiz tutmak ve sağlıklı bir drenaj sistemi sağlamak istiyorsanız, en iyi yöntem önlem almaktır. Bu, gider borusuna ne döktüğünüze dikkat etmeyi, yağ ve tortu birikmesini önlemek için drenajlarınızı düzenli olarak drenaj temizleyicileriyle yıkadığınızdan emin olmak ile başlar. Vereceğimiz ipuçlarını normal temizleme rutinlerinize entegre ederek, tıkalı bir tahliye ile uğraşma riskinizi büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Drenajlarınızı tıkanmalardan uzak tutmak için, şunlara ihtiyacınız olabilir; koruyucu gözlük, lastik eldivenler (mümkünse dirsek uzunluğunda), kabartma tozu veya soda bikarbonatı, soda kristalleri, beyaz sirke, bir su ısıtıcısı ve yağları toplamak için bir kap

İşe kendinizi hazırlayarak başlayın. Kimyasal veya bakteri içeren herhangi bir temizlik işinde olduğu gibi, hazırlanmak her zaman en iyisidir. Lastik eldivenler, ellerinizi korumanıza yardımcı olacak ve saç ve diğer kötü şeylerin toplanmasını kolaylaştıracaktır. Koruyucu camlar, ağartıcı veya bakteri dolu su gibi kimyasalların gözlerinize girmesini önlemek için de gereklidir. Tüm tahliyeler eşit değildir. Evinizdeki bazı tahliye kanallarını diğerlerinden daha düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir, örneğin banyo, lavabo, duş ve küvet gibi. Bunlar, traş ile birlikte özellikle sabun köpüğü, yağ ve diş macunu ile kullanıldığında gider tıkanıklığına sebep olacak yerlerdir. En yaygın sebep ise sabun köpüğü, kir ve saçın bir araya gelmesi ile bu kullanım alanlarındaki boruların tıkanmasıdır. Haftada bir drenajlarda kaynar su kullanın. Kaynar su, basit ama etkili bir doğal tahliye temizleyicidir ve borularınızda yağ, gres ve yağ birikimini azaltmanın harika bir yoludur.  Gider borusuna biyolojik bir temizleyici ile işlem yapın. Enzimler içeren biyolojik bir temizleyici saçlar için en iyi drenaj temizleyicidir ve yağ, bakteri, küf ve diğer organik maddelerin birikmesini önlemenin mükemmel bir yoludur. Ayrıca çevreyi korumak için de ağartıcı veya kostik soda gibi daha sert kimyasalları kullanmaktan iyidir. Enzimatik bir drenaj temizleyiciyi kullanırken her zaman paketin arkasındaki talimatları izlediğinizden emin olun.

Tercih ederseniz, kabartma tozu ve beyaz sirke biyolojik bir temizleyiciye alternatif olarak kullanılabilir. Kabartma tozu yerine bikarbonatlı soda kullanabilirsiniz. Bunlar, evinizde kolaylıkla bulunabilen malzemelerdir. Yapmanız gereken tek şey birkaç çorba kaşığı kabartma tozunu bir bardak beyaz sirke içerisine doldurun. Karışımı gider borusuna döküp beş dakika ovaladıktan sonra üzerine sıcak su boşaltın. Kanalizasyonlarınızı temiz tutmak için soda kristalleri kullanabilirsiniz. Soda kristalleri yağların drenajlarınızda birikmesini engellemenin bir başka harika yoludur. Bir bardak soda kristalini kaynar suya ekleyin ve soda kristalleri eriyene kadar karışımı dikkatlice karıştırın. Şimdi, karışımı yavaşça kanalizasyona dökün. Önleme en iyi tedavi yöntemidir, bu nedenle daima fazla yağı gider borusuna boşaltmak yerine başka bir kaba doldurun ve daha sonra bu kabı atın. Tıkanan mutfak gider borularının en yaygın sebeplerinden biri, yağ ve fritözlerden elde edilen kondanse yağın, yiyecek ve plastik gibi diğer döküntülerle karışmasıdır. Bir diğer önlem ise banyodan veya duştan önce saçınızı fırçalamaktır. Saçınızı banyodan veya duştan önce fırçalamak, gevşek tüylerin çoğunu tapa deliğinden çıkarmadan önce almanıza yardımcı olur ve potansiyel olarak kanalizasyonunuzu tıkanıklıktan kurtarır. Bütün bunları gider borularınızın tıkanmasını önlemek için yapabilirsiniz, bu önlemler yetersiz kaldığında ve yine de tıkanıklıkla karşı karşıya geldiğinizde sizi düşünen uygun fiyatlı profesyonel tesisat hizmetimizden faydanalabilirsiniz.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir