Gider Borusu Tıkanıklığı

Gider Borusu Tıkanıklığı
Yazıya puan ver !

Tıkanan gider boruları, insanların dünyada her gün karşılaştıkları en yaygın tesisat sorunlarından biridir. Tıkanıklıklar bırakılırsa, suyun kanalizasyonunuzdan sızmasına neden olarak evinize veya iş yerinize zarar verebilir. Şiddetli tıkanmalar ayrıca daha pahalı onarımlar gerektirebilecek boru patlamalarına neden olabilir. Tıkalı kanalizasyonlardan kurtulmak için kullanabileceğiniz ana seçeneklere bir göz atın.

Evde Denenebilecek Yöntemler

Kaynamış su basit ve etkili bir yöntemdir. Tıkanmış gider borularının hızlı ve kolay bir şekilde sabitlenmesi için içine bir bardak kaynar su dökmeyi deneyin. Çoğu durumda, bu, daha sert önlemlere başvurmak zorunda kalmadan tıkanmayı gevşetmek veya çözmek için yeterlidir. Bu yöntemi yalnızca metal veya seramik borularda kullanın, çünkü ısı PVC borulardaki ek yerleri gevşetebilir. PVC borular için sıcak kullanın, kaynar değil, musluk suyunu kullanın. Bu yöntem gres veya yiyecek birikiminde etkili olabilir, ancak katı tıkanıklıklar için çalışması pek mümkün değildir. Kostik kimyasal boru temizleyicilerini yerel nalburdan veya marketlerden alabilirsiniz. Bu kimyasallar gres, saç, yiyecek ve diğer yaygın tıkanmaları çözebilir. Ancak, çevreye zararlıdır ve az miktarda kullanılmalıdır. Kimyasal temizleyicilerle çalışırken daima ellerinizi ve yüzünüzü koruyun ve kalan kimyasal maddelerden kurtulmak için borularınızı daha sonra suyla yıkayın. Bir pompa, tıkanmış bir tuvaleti temizleyebildiği gibi tıkanmış bir gider borusunu da temizleyebilir. Pompalama işlemine başlamadan önce taşma musluğu kapattığınızdan emin olun, böylece güçlü bir basınç elde edersiniz. Pompa tarafından oluşturulan yukarı ve aşağı basınç, herhangi bir tıkanmayı gevşetmeye yardımcı olabilir, böylece borularınız bir kez daha akıcı şekilde akabilir. Pompa katı tıkanmalar için kullanışlıdır, ancak yağ birikimi ve mineral birikintilerinde çok etkili değildir.

Gider Borunuzdaki Tıkanıklığı Kesin ve Hızlı Olarak Yok Edelim

Lavabo açıcı olan sink snake yani lavabo yılanı aracı ile bir tesisatçı , daha ciddi tıkanmalara müdahale edebilir. Kablonun sonundaki dönen bobin hızla dönerek tıkanıklıktan temizlenene kadar borunun içinde tutulur. Lavabo yılanı, sınırlı bir menzile sahip olsa da etkili olmaları için tıkanmanın borunun açıklığına yakın olması gerekir. Ayrıca borularınıza zarar verme olasılığı da vardır, bu nedenle ilk önce diğer yöntemleri denemek en iyisidir. Bu işlem için ekibimizden lisanslı bir tesisatçı kiralayabilirsiniz. Hidrojetler, borularınız boyunca güçlü bir su akışı sağlar. Daha sonra yaratılan basınç, suyun bir kez daha akması için tıkanmayı borulardan geçirir ve dışarı çıkarır. Bu yöntem, katı tıkanmalara karşı etkili olmasa da, borularınız için yılanlamadan daha güvenlidir. Hidro jetleme yapmak için gereken deneyime sahip profesyonel tesisatçılarımız size yardımcı olacaktır. En zor tıkanıklıklarda, borularınız tam kazı gerektirebilir. Bir tesisatçı, hangi borunun kazılması gerektiğini bilir ve böylece tıkanıklığın tam yerini belirleyebilir. Boruyu topraktan çıkardıktan sonra, tesisatçı söz konusu boruyu onarabilir veya değiştirebilir.

Tesisat ihtiyaçlarınız için bize güvenin. Müşterilerimize konutlarında veya iş yerlerinde, tıkanmış gider borularını ve diğer genel sıhhi tesisat sorunlarını temizleme konusunda yardımcı olmaktan her zaman büyük bir memnuniyet duyarız. Yaptığımız işe fazlasıyla güveniyoruz ve her türlü problemi çözme deneyimine sahibiz. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kanalizasyon sisteminizin her zaman sorunsuz bir şekilde akmasını sağlamanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bizimle temasa geçmenizi bekliyoruz. Randevu almak için bugün bizi arayın.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir