Evinizin Su Tesisatında Kaçak Olabilir

Evinizin Su Tesisatında Kaçak Olabilir
Yazıya puan ver !

Mutfak, banyo ve lavabolarımızın musluklarından su çıkışının gerçekleşmesini, evinizin su teminini sağlayan su tesisatı üstlenir. Su tesisatı, karmaşık bir şema olarak binanın kurulumunda şekillendirilir ve beton ile üstü kapatılır. Bu aşamadan sonra su tesisatının doğal şartlar altında hiçbir su sızıntısı vermeksizin evinize su temini sağlaması beklenir ancak kimi zaman beklenmedik problemler ile karşılaşmak da olası.

Hem kendi evinizde hem de dairenizin bağlantılı olduğu komşularınızın dairelerinde sorunlara yol açabilecek olan su kaçağı problemi, herkesin başına gelebilen genel bir sorun olup, profesyonel teknikler ile yaklaşıldığında çözümü oldukça kolay olan bir sorundur. Çünkü artık bildiğiniz kırma ve dökme üzerine kurulu eski teknikler artık tarihe karıştı.

Su kaçağının varlığını anlamak ve tesisat tamiri

Su borularında meydana gelen çatlaklar ve kırılmalar sonucunda, su kaçağı söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra daha birçok neden sızıntı yaratabilir ve bu sızıntı nedeniyle duvarlarda, fayanslarda ve alt kat tavanında çeşitli belirtiler gözlemlenir. Eğer hiç ummadığınız anda rutubet ve ıslaklık ile kendisini gösteren bir belirti ile karşılaşıyorsanız, muhtemelen dairenizin su tesisatında bir kaçak söz konusudur ve bu kaçağın en kısa süre içerisinde giderilmemesi durumunda problemin büyümesi söz konusu olabilir.

Su kaçağının varlığını anlamanın bir yolu da su faturalarınızı incelemek olabilir. Eğer su faturalarınız normalde gelen tutardan daha yüksek seviyelerde ise bu durumda da bir su kaçağının söz konusu olduğu düşünülebilir. Özellikle hane içerisinde de hiçbir belirti ile karşılaşılmıyorsa bu durumda mutlaka fatura tutarına itibar edilerek kaçağın varlığının düşünülmesi gerekir. Zira eğer böyle bir tespitiniz varsa profesyonel destek alarak su kaçağı varlığını tespit ettirebilir tamir ettirebilirsiniz.

Su kaçağı tespit uzmanı ile sorununuza kesin çözüm

Evinizin tesisatında meydana gelen problemlerin tespit edilmesi için su kaçağı tespit uzmanı hizmeti alabileceğiniz Ersoylar Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Su kaçağı tespit uzmanı, oluşan kaçağın türünü analiz ettikten sonra, kaçağın hangi noktada meydana geldiğini kesin olarak tespit edebilmek adına harekete geçer. Bu harekete geçiş aklınızda canlanan kırma ve dökme çalışması kesinlikle değildir. Profesyonel ekip arkadaşlarımız, Avrupa standartlarında kullanılan teçhizatlar ile kaçağın tespitini gerçekleştirirler. Bu işlem için akustik dinleme cihazı veya duruma göre termal kamera tekniklerinden yararlanırlar.

Tesisatınızda meydana gelen arızanın bulunabilmesi adına kullanılan akustik dinleme cihazı ile öncelikle evin zemininde ve duvarlarında bir dinleme çalışması gerçekleştirilir. Bu dinleme çalışmasından elde edilen verilere göre takip başlatılır ve kaçağın merkezine ulaşılır. Kaçak merkezinin kesin olarak bulunmasının ardından artık çalışmalar başlayabilir.

Tesisat tamiri için en kaliteli parçalar

Profesyonel su kaçağı tespit uzmanı tarafından verilen tespit hizmetinin hemen ardından tamir sürecine geçilir. Tamir için yapılacak olan işlemde de herhangi bir kapsamlı kırma söz konusu olmaz. Tesisattaki arızanın merkezine ulaşılacak genişlikte bir alanda sökme çalışması yapılır ve bu sökmede asla parça atığı yaratılmaması hedeflenir.

Tesisata ulaşacak seviyede açma işlemi gerçekleştirildikten sonra ilgili arızanın sebebi bulunur ve duruma göre parça değişikliği gerçekleştirilir. Parça değişiminde en kaliteli ve orijinal parçalar kullanılır. Bu uygulamanın sonrasında tesisat kaçağı tamamen giderilir ve tekrarlaması engellenecek şekilde kapama yapılır. Kapama ile birlikte sanki hiçbir çalışma yapılmamış gibi ortam eski haline getirilir.

Ersoylar Tesisat ailesinde bulunan tüm su tesisatı uzmanları, analiz ve tamir çalışmaları konusunda profesyonelliği önemser ve talep ettiğiniz uygulamanın başarılı sonuç verecek şekilde ilerlemesini sağlar.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

1 Yorum yapılmış

  1. Kameralı su kaçağı tespiti yaptığınızı duydum, oturma odamın duvarı çok kötü duruma geldi. Boyattım ancak birkaç hafta sonra yine aynı vaziyete geldi, kameralı olarak tespit edersek, durumu üst kat komşuma bildirecem ve sorunun çözümü için gerekli tadilatı yaptıracam.

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir