Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Buhar Tesisatı ve Buhar Kazanları

İçeriği Puanla

Alt kısım ısınmıyor benzer biçimde problemler ile karşılaştığınız vakit yapamanız gerken tek bir şey var o ada petek ve kombi temizliği olacaktır.Bu duruma itina göstermenizde yarar vardır.Aksi taktirde sizler için büyük bir sorun yarata hatırlar derhal sizde daha çok vakit kaybetmeden petek ve kalorifer temizliğinizi yaptırmayı itina gösterin kışa girdiğiniz vakit hem maddi açıdan hemde ısınma mevzusunda sorun yasaya bilirsiniz bundan dolayı bir an ilkin vakit kaybetmeden derhal temizlik işlemlerine başlayın ve tamamen ustalaşmış bir takım ile emek harcamayı ihmal etmeyin aksi taktirde petekleriniz ve kombiniz zarar görebilir.Bu sizin açınızdan maddi sıkıntılar yaşaya bilirsiniz ve yaz sonlarına doğru temizlik yaptırmayı ihmal etmeyin.Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum ki kombi temizliği yaptı-rmadınız taktirde sizin ve evin kalorifer peteklerin geçmiş olduğu borular hasar alır.Ve bu zaman içinde eve zarar vermeye başlar.bundan dolayı kombi ve petek temizliği oldukça önemlidir.

Hiç bir biçimde geç kalmadan ve vakit kaybetmeden bir an ilkin sizde kombi ve petekleri temizliğin yaptırmanız lüzumlu en kısa müddette yapmaya bakın bu hem sizin seviniz için hemde evin sıcaklık içinse için ne olursa olsun lüzumlu bir bakım bulunduğunu ihmal etmeyin ve bunu her yıl yaptırmaktan çekinmeden kontrollü ve ustalaşmış bir biçimde yaptırın.Sizinde evinizde doğalgaz var ve her yıl kışa girerken problemler ile karşılaşıyorsanız bu oldukça düzgüsel kışın hiçbir temizliği yapılmamış bir peteklerin ve ya kombinin sizi kışın ısıtmasını hiç bekleyen ne olursa olsun kışa girmeden ilkin bakımlarını ve temizliğini yaptırmak zorundasınız bunu artık bir gereksinim benzer biçimde düşünün kışın sizler için mühim olan ısınma aracının bozulmuş olduğu vakit hem cebinizi hemde evinizin soğuk olma durumuyla yüz yüze gelebilsiniz ayrıntılı ve ustalaşmış bir takım ile emek harcamayı ihmal etmeyin her yaz sonucunda ne olursa olsun test ettirerek peteklerin temizliğin yapmaktan kaçınmayın peki kalorifer temizliği sizler için ve ya iş ev için ne benzer biçimde yararları olmaktadır.Bunlardan anlatmak istiyoruz ne olursa olsun hepimiz küçük bir sıkıntı ile karşılaşmıştır.

Buhar Kazanları Bakımı Nasıl Olur ?

Buhar tesisatı dağıtım sisteminin amacı buharı, kullanım noktasına lüzumlu basınçta taşımaktır. Bu sebeple buğu dağıtım hatlarındaki tazyik düşümü mühim bir konudur. Atmosferde aleni bir kapta bulunan su, bir sıcaklık deposu tarafınca ısıtıldığında suyun sıcaklığı giderek artar ve muayyen bir noktada buharlaşmaya başlar. Bu noktaya “kaynama noktası” yada “buharlaşma noktası” ismi verilir. Buharın istenen tazyik, nitelik ve oranda buğu kullanan cihaza sağlanması, tekniğe müsait tasarlanıp uygulanmış bir buğu dağıtım hattı ile mümkündür. Küçük çaplandırılmış bir buğu dağıtım hattı; yüksek tazyik kayıplarından ötürü buharın kullanım yerine düşük basınçta ulaşmasına ve proses cihazlarının performansının düşmesine, kifayetsiz buğu beslemesine, sitemdeki erozyon risklerinin artmasına, buğu hızının artmasından ötürü su koçu ve gürültü meydana gelmesine sebep olur. Büyük çaplandırılmış bir buğu dağıtım hattı; boru, vana, fittings vb. döşem elemanlarının maliyetlerinin yükselmesine, destekleme ve yalıtım şeklinde döşem işlerinin maliyetinin artmasına, boru dış yüzey alanlarının artmasından ötürü sıcaklık kayıplarının artmasına, artan sıcaklık kayıplarından ötürü hatta ekstra kondens oluşumuna, dolayısıyla kondenstop adetlerinin artmasına ve buğu kuruluk derecesinin düşmesine sebep olur.Kazan Çeşitleri Kazanlar, alev borulu kazanlar ve su borulu kazanlar olmak suretiyle iki çeşittir. Alev Borulu Kazanlar Alev borulu kazanlarda tüm sıcaklık transferi; su ile çevrelenmiş, içerisinden sıcak yanma gazlarının geçmiş olduğu borular (tüpler) sayeinde olur. Su ve buğu aynı bölümde (kovan kısmında) bulunur. Buhar çıkışı dramın üstünden çıkar. Bu tip kazanlara misal olarak lokomotif ve vapur buğu kazanları ve proses ünitelerindeki tüpten sıcak gaz yada sıcak likit ürünün geçmiş olduğu buğu kazanları verilebilir.Su Borulu Kazanlar Su borulu kazanlar alev ve duman borulu kazanlara bakılırsa su bölgesi kütlesi daha minik olan, ama yüksek tazyik ve sıcaklıkta buğu üretmeye yarayan kazanlardır. Su borulu kazanlarda yanma odası, içerisinden su ve buğu karışımının sirkülasyon yapmış olduğu tüplerle çevrilidir. Bu tip kazanlar rafineri operasyonlarında alev borulu olanlara bakılırsa oldukca daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Tasarımları son zamanlarda mühim gelişmeler göstermiştir.

Dikey yada dikeye yakın doğrultulu tüpler, hem radyasyon (yanma odası) aynı zamanda konveksiyon (yanma gazları) bölgelerinde bereketli bir halde kullanılmaktadır. Ayrıca ekonomizer ve hava ısıtıcılarının da kullanımıyla sıcak baca gazlarının atık ısısından en çok derecede yararlanılmaktadır.Buhar Kazanı Yakıt Sistemi Yakıtların cinsel açısından; katı, sıvı ve gaz yakıtları yakmak suretiyle üç çeşit yakma tesisatı bulunmasıyla beraber, bunların ortaklaşa özellikleri aşağıdaki şeklinde özetlenebilir: – Çeşitli yakıtları yakabilmelidir. – Mümkün mertebe tam yanmayı sağlamalıdır. – Yanmayı minimum hava fazlalığı ile gerçekleştirmelidir. – Ocağı ve kazanı olası olduğunca azca kirletmelidir. – Kazan yüzeylerine sıcaklık geçişini kolaylaştırmalıdır. – Kullanılması rahat olmalıdır. – Kullanılan araç-gereç ve kapladığı yer en az olmalıdır. – Yedek parça ihtiyacı olmamalıdır. – Yardımcı makineleri fazla güç sarf etmemelidir. Yakıt Devreleri Katı yakıt yakmada yakma tesisinin konstrüksiyonu da birinci derecede yakıtın özelliğine bağlıdır. Yakıtın ısıl değeri, su tutumu, kül miktarı, adet büyüklüğü, kok ve cüruf teşekkülü yapısal açıdan mühim rol oynamaktadır. Bu nedenle yakma sistemi için karar vermeden ilkin yakıtın etraflı bir halde incelenmesi yararlıdır. Yakıtın ocakta bulunma süresi büyük ehemmiyet taşır. Yeteri kadar hava verilmesi, katran buharlarının ehil vakit öncesinde tutuşturulması ve ehil yanma vakit öncesinde tutuşturulması ve ehil yanma tarihi sağlanması, iyi bir yanmanın lüzumlu şartlarıdır. Yanması noksan gazların soğuk yüzeylerle teması da önlenmelidir. Aksi şekilde yanmanın tamamlanması olası olmayacak ve is teşekkül edecektir. Izgara altından hava üflenmesi yada cebri çekiş, yanma enerjisini arttırıcı yönde tesir yapacaktır. Yakma tesisleri çoğu zaman yakıtın ocağa sevk edilme şekline bağlı olarak üçe ayrılmaktadır. 1) Elle yada serpmeli yüklemeli düz ızgaralı ocaklar 2) Izgarası mekanik hareket alan ocaklar 3) Püskürtmeli ocaklar Brülörler Brülörler, yakıt ve havayı müsait miktarda karıştırmalarının yanı sıra yakıtı da yanmaya hazır hale getirmek zorunluluğundadır. Bu amaçla; – Yakıt, brülör arasında ısıtılarak buharlaştırılır yada gazlaştırılır. – Yakıt, brülör arasında atomize edilir, buharlaşma yanma odasında olur. Birinci öbek buharlaştırıcı brülörler, kullanıldıkları yakıt cinsleriyle sınırı olan olduklarından buğu kazanlarında büyük seviyede kullanılamamaktadır.

Buhar Kazanlarının Çok Isınma Sebebi ?

Yakıtın yanma odasında buharlaştırılması niteliğinde oldukca minik zerrecikler haline getirilmiş ve böylelikle hacimlerine oranla, ısıya maruz dış yüzeylerinin arttırılmış olması gerekir. Yakıt çoğu zaman üç halde atomize edilmektedir: – Yakıtın basınçlı hava ve buharla püskürtülmesi – Yakıtın ince bir delikten yüksek basınçla püskürtülmesi – Yakıt filminin santrifüj kuvvetle yırtılarak parçalanması Buhar püskürtmeli brülörler derhal derhal her cins fuel-oili yakabilmektedir. İşletme harcamaları yüksek olduğu için püskürtme vasıtası olarak hava daha azca kullanılmaktadır. Brülörleri aşağıdaki şekildeki şeklinde sınıflara ayırabiliriz. Bunlar; – Hava yada buğu püskürtmeli brülörler – Yüksek basınçlı (mekanik püskürtmeli) brülörler Kazan Besleme Suyu Sistemi Kazandan çıkan buharın, ısıtılmış yoğuşum suyu biçiminde yine kazana dönünceye kadar geçmiş olduğu devrelere buğu ve fid (besleme) suyu devresi denilir. Buhar ve kaynar su sistemlerinin iki düşmanı vardır: Sudaki kireç şeklinde şiddet ve taş yapıcı malzemeler ve oksijen (O2) ve karbondioksit (CO2) şeklinde korozif gazlar. Bu gazların tesirleri taze besleme suyu payı ve sistem işletme basıncı arttıkça daha da artar. Kazan besleme suları bu gazlardan arındırılamazsa bütün sistem ömrü kısalır, oldukca kısa sürelerde dahi kazanda ve sistemi gerçekleştiren aygıt ve tesisatlarda korozyon ve delinmeler oluşabilir. Bunun yanında CO2, bilhassa buğu kullanan cihazlarda ve serpantinlerinde ve kondens borularında aşırı korozyona niçin olur. Kazan besleme sularının O2 ve CO2 gazlarından arındırılmaları için degazör aletinden geçirilerek degaze edilmeleri şarttır.Buhar tesisatı dağıtım sisteminin amacı buharı, kullanım noktasına lüzumlu basınçta taşımaktır. Bu sebeple buğu dağıtım hatlarındaki tazyik düşümü mühim bir konudur. Atmosferde aleni bir kapta bulunan su, bir sıcaklık deposu tarafınca ısıtıldığında suyun sıcaklığı giderek artar ve muayyen bir noktada buharlaşmaya başlar. Bu noktaya “kaynama noktası” yada “buharlaşma noktası” ismi verilir. Buharın istenen tazyik, nitelik ve oranda buğu kullanan cihaza sağlanması, tekniğe müsait tasarlanıp uygulanmış bir buğu dağıtım hattı ile mümkündür. Küçük çaplandırılmış bir buğu dağıtım hattı; yüksek tazyik kayıplarından ötürü buharın kullanım yerine düşük basınçta ulaşmasına ve proses cihazlarının performansının düşmesine, kifayetsiz buğu beslemesine, sitemdeki erozyon risklerinin artmasına, buğu hızının artmasından ötürü su koçu ve gürültü meydana gelmesine sebep olur.

Büyük çaplandırılmış bir buğu dağıtım hattı; boru, vana, fittings vb. döşem elemanlarının maliyetlerinin yükselmesine, destekleme ve yalıtım şeklinde döşem işlerinin maliyetinin artmasına, boru dış yüzey alanlarının artmasından ötürü sıcaklık kayıplarının artmasına, artan sıcaklık kayıplarından ötürü hatta ekstra kondens oluşumuna, dolayısıyla kondenstop adetlerinin artmasına ve buğu kuruluk derecesinin düşmesine sebep olur.Herhangi bir yakıtın (katı, sıvı, gaz) yakılması kararı yada elektrik veya nükleer enerji deposu kullanılarak sudan istenilen sıcaklık, tazyik ve oranda buğu elde etmeye yarayan basınçlı, kapalı bir kaptır. 25 Yıllık tecrübemiz ile vermiş olduğumuz hizmetler içinde yer edinen Buhar Tesisatı ve Kazanlargelişen teknoloji ile paralel olarak genç ve dinamik uzman ekibimiz ile beraber en iyi halde satın alan kıvanç odaklı projeler üretmek için var gücümüz ile çalışmaktayız.Buhar Kazan konstrüksiyonu Endüstride buğu kullanımında tercih sebepleri şu şekildeki sıralanabilir : 1. Yüksek akışkan sıcaklıklarına çıkmak mümkündür. 2. Isı geçiş yüzeylerinde ısı sabittir. Buhardan sıcaklık çekişi çoğu zaman doymuş buharın yoğuşmasıyla gerçekleşir. Bu muamele durağan sıcaklıkta gerçekleştiğinden tüm ısıtma yüzeyi süresince buğu tarafının sıcaklığı sabittir. 3. Sıcaklık kontrolunu oldukca duyarlı halde gerçekleştirmek mümkündür. Söz mevzusu durağan yoğuşma sıcaklığı buharın basıncına bağlıdır. Basınç kontrolu yöntemiyle proses sıcaklığını oldukca duyarlı olarak test etmek mümkündür. 4. Büyük oranda sıcaklık gücünü minik bir kütle ile taşımak mümkündür. 5. Buhar hijyenik , tamamen saf bir maddedir. Bu nedenle bilhassa besin endüstrisinde olmazsa olmaz bir dezenfeksiyon ve proses elemanıdır. Buharsız besin endüstrisi düşünülemez. Yukarıda sayılı nedenlerle buğu besin, kimya, petrokimya , tekstil endüstrisinde geniş seviyede kullanılır. Buharın dezavantajları ise : 1. Buhar tesisatında korozyon riski fazladır. 2. Kondens hattının oluşturulması ve işletmesi zor ve pahalıdır. 3. Buhar dağıtım hatları muayyen bir eğime haiz olmalı ve arasında kondens birikmemelidir. Endüstriyel kullanımda en yaygın kazan tipi (skoçtipi) alev duman borulu kazanlardır. Su borulu kazanlara endüstride sadece hususi hallerde gereksinim duyulur. BUHAR KAZANLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ TANIMLAR : Kazanlarla alakalı mühim büyüklükler işletme ve konstrüksiyon basınçları ile buğu kapasitesi ve kalitesidir. Bu büyüklükler kazanın temel ölçülendirme ve kapasite parametreleridir. Özellikle kazan alınırken yada seçilirken bu büyüklüklerin bilinmesinde satın alan ve satıcı açısından büyük yarar bulunmaktadır. KAZAN İŞLETME BASINCI : Kazanın işletmede çalmış olduğu nominal basınçtır.  Kazan direnç hesaplarında esas alınan tasavvur basıncıdır. Bu tazyik işletme basıncından yaklaşık daha büyük olmalıdır. BUHAR KAPASİTESİ : Kazanın ünite zamanda ürettiği buğu miktarıdır ve çoğu zaman saatte üretilen buharın kilo olarak kütlesi (kilo/h) benzer biçimde verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno - istanbul escort
casino siteleri