Başlıca Su Kaçağı Nedenleri ve Tespit Yöntemleri

Başlıca Su Kaçağı Nedenleri ve Tespit Yöntemleri
Yazıya puan ver !

Ev, işyeri, okul, hastane, AVM gibi yapılarda istenmeden de olsa meydana gelen su tesisatı sorunları sizleri hem maddi açıdan hem de zaman açısından zarara uğrattığından neredeyse herkesin korkulu rüyası haline gelmiştir.

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen sorunların bir kısmı elde olmayan sebeplerle kullanıma bağlı olarak ortaya çıksa da bazı problemlerde yapılan bilinçsizce işlemlerin ardından gün yüzüne çıkmaktadır.

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen en temel sorun su kaçağı problemidir. Özellikle tespit işlemi esnasında sizleri yoran bu arızalar neredeyse herkesin korkulu rüyası haline gelmiştir.

Su borularının gözle görünür bir yerde bulunmaması, korumak amacıyla üzerinin beton ya da seramikler ile örtülü olması özellikle tespit işleminde sizleri epeyce bir yormaktadır.

Yer altında bulunan su borularının zaman içerisinde deformasyona uğraması sonucu ortaya çıkan bu sorunların, birkaç tespit yöntemi de mevcuttur.

Geçmiş yıllarda teknolojideki yetersizliklerden dolayı kırarak ve dökerek gerçekleştirilen tespit yöntemi, günümüzde daha modern ve teknolojik cihazlar ile ortadan kaldırıldığından daha kısa süren işlemler haline gelmiştir.

Çeşitli nedenler ile eski yeni dinlemeden her türlü yapıda oluşan bu sorunlar özellikle tespit işleminde uzmanlık istediğinden tek başınıza müdahale edebileceğiniz bir sorun değildir.

Alanında bilgi ve deneyim sahibi su tesisatçı firmalarından yardım alarak, en zahmetli sorunlardan bile kısa süre içerisinde kurtulmak sizlerin elindedir.

Başlıca su kaçağı nedenleri ve tespit yöntemleri nelerdir?

Su kaçağı sorununun oluşmasında önemli rol oynayan etkenlerden en büyüğü, eski binalarda kullanılan su borularının tahribata uğramasıdır. Yer altında bazı tahribatlara uğrayan su boruları su sızıntılarına neden olmaktadır. Öte yandan özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde bazı saat aralıklarında su tesisatından basınçlı su verilmesi, su borularınızın patlamasına vesile olmaktadır.

Eskiden daha çok tarihi yapılarda oluşan bu sorunlar, son zamanlarda artan inşaatlarda kullanılan kalitesi düşük su boruları ve tesisat sistemine verilen yanlış eğim bu sorunu tetiklemektedir.

En zorlu işlem olan su sızıntısı tespitinde eskiden sadece klasik yöntem adı verilen kırarak ve dökerek yapılan işlem kullanılırken, günümüz teknolojisine hızla ayak uyduran Ersoylar su tesisatçı firmamız, Akustik dinleme diye tabir edilen teknolojinin son ürünü olan cihaz ile kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağınızı tespit etmektedir.

Su sesine karşı duyarlı olan bu cihaz, ses çıkarmadan çalıştığından ne size ne de komşularınıza herhangi bir rahatsızlık vermemektedir.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir