Başakşehir Su Tesisatçı

Su tesisat kaçakları su saatinin bulunduğu yerden musluklara kadar devam eden borular üzerinde gerçekleşir. Basınçlı su kaçağı da denilen bu problem tesisatların herhangi birinde gerçekleşebilir. Hangi tesisattan olduğuna karar verilmesi için belirtiler dikkate alınır. Eğer basınçlı su kaçağı varsa başlıca sorunlar alt kata durmaksızın damlama devam eder. Gece su kullanımında azalma olacağından su basıncı gündüz vakitlerine göre daha fazla olabilir ve alt kata daha fazla su damlatabilir. Lavabo ve klozet atık su giderindeki pimaş hatlarında su kaçağı bulunması damlama şeklinde kendini gösterirken temiz su tesisat sorunlarında kesilmeksizin damlama görülür.

Başakşehir ilçesinde tesisat sorunlarına en kaliteli çözümler getiren su tesisatçı firmamız su kaçaklarını özel olarak geliştirilen cihazlar ile bulmaktadır. Kırma işlemi yapılmadan su kaçağı bulunan bölge tespit edilerek en uygun çözüm yoluna gidilir. Firmamız çalışanları alanında tecrübe ve bilgi sahibi kişiler olmakla beraber özenli ve disiplinli çalışarak su kaçağı problemini başarılı şekilde ortadan kaldırmaktadır.

Başakşehir Su Tesisatı Malzemeleri

Su tesisatı boruların döşenmesinde seçilen tüm malzemeler TSE garantili olmakla beraber su tesisatı malzemeleri uzun yıllar dayanıklılık gösterir. Firmamız hizmetleri müşterilerine ulaştırırken memnun etme temelinde çalışır. Sıhhi tesisat malzemeleri birinci sınıf kaliteye sahip ve dayanıklıdır. Bu sayede kırılma ve çatlama sorunları ile karşılaşılmaz. Tercih edilen kimyasallar da boruya zarar vermeyecek özel üretim malzemelerdir. Tesisat sorunlarınızın çözümünde hiçbir şekilde kalitesiz malzeme kullanılmaz. Başakşehir ilçesinde yürüttüğümüz hizmetlerimiz garanti kapsamına alınarak müşteri memnuniyeti üzerine kurulu Başakşehir su tesisatçı hizmeti verilir.

Su kaçağının tespiti için tercih edilen cihazlar farklı şekillerde çalışır. Cihazların görevleri her ne kadar benzer olsa da özellikleri farklıdır. Hassas sesleri yakalamada başarı elde etmiş bir cihaz olan akustik dinleme cihazı desteği ile işlemleriniz yerine getirilmektedir. Suyun kaçak sırasındaki sesini dinleyerek cihazdaki bar kısmında sızıntı sesinden oluşan rakamsal gösterge oluşturur. Bir kulaklık ila dinlene cihazda su kaçağının sesi rakamsal göstergeye denk geldiği anda gürültünün yükseldi görülür. Su kaçağının bulunduğu noktaya yaklaştıkça cihazın sinyalleri de artar ve cihazla su kaçağı tespiti başarı ile gerçekleşmiş olur.

Su kaçağını tespit eden ses dinleme cihazı olan akustik dinleme cihazının yanı sıra farklı yordamlarla tespit gerçekleştiren cihazlar da bulunur. En etkili olanlardan biri de termal kameralı cihazlardır. Isıya duyarlı olan bu cihaz sıcak ile soğuğu ayırt etmede hızlı ve başarılı sonuçlar verir. Termal kameralı su kaçağı tespit cihazı ile renkler üzerinden duvar içerisindeki boruları görmek mümkün. Bu sistemle boru güzergahları net şekilde belli olur. Aynı zamanda dinleme cihazlarına göre daha kısa zamanda tespit sağlar. Islaklığın yoğun olduğu kısımlar zemin altında bulunan su kaçağını işaret eder ve kanal gider açma işlemi uygulanır.

Su Tesisatçı Tıkanıklık Açma

Tesisat sektöründeki yenilikler sonucunda her türlü sorunla başa çıkmak daha kolay hale gelmiştir. Su kaçağı tespit etme teknolojinin en fazla kullanıldığı tesisat aşamalarından biridir. Hem sorunla karşıya karşıya kalanlara hem de ustalara kolaylık sağlayan sistem ile zamandan da tasarruf sağlanır. Yeni sistem ve olanaklar ile sızma olan borulara ulaşmanın yolu olan kırmaya gerek duyulmadan en az hasar verilerek tespit ve mümkün olur.

Su kaçağı sorunu için firmamız ile iletişime geçildiğinde bazı bilgiler firmamız için önem taşır. Bunlar arasında olan su kaçağının başlangıç zamanı, damlamanın alt katta hissedilip hissedilmediği, rutubet ya da kabarma olup olmadığı sorularının cevapları gerekir. Bu bilgiler dâhilinde su kaçağının kirli su kaçağında mı temiz su kaçağında mı olduğu belirlenir. Bu bilgilere göre adrese gelinerek test uygulanır ve su kaçağı tespit edilir. İzinde uzman ekibimiz ile Başakşehir ilçesinde yürüttüğümüz su tesisatçı hizmetlerimiz farklı sorunlara uygun çözümler getirerek tıkanıklık açma, gider açma, lavabo açma konularında en kısa sürede doğru yöntemleri uygular.

Bir binada su kaçağı olduğu nasıl anlaşılır?

Bu sorunun birden fazla cevabı olmakla birlikte çok önemli bir sorudur. Çünkü eğer çok geç fark ederseniz, maliyet ve iş büyüyerek sizler içi daha büyük bir sıkıntı yaratabilir. Anlaşılma şekilleri ise:

  • Duvarların üzerinde küflenme ve nemlenme gözlemliyorsanız,
  • Binada nerden geldiği ve nedeni anlaşılamayan kötü bir koku varsa,
  • Seramiklerin aralarında derzler vardır. Bu derzlerde sararma görüyorsanız,
  • Su faturasında gözle görülür bir fark varsa,
  • Bildiğiniz üzere kombide bir su barı göstergesi vardır. Eğer bu gösterge devamlı olarak düşük gösteriyor ve hiç yükselmiyorsa,
  • Parkelerde kabarma söz konusuysa

Kesinlikle bizimle iletişime geçmelisiniz. Unutmayınız ki bir telefon uzağınızdayız.

Anahtar kelimeler: su kaçağı, Başakşehir su tesisatçı hizmeti, akustik dinleme cihazı, kanal gider açma, su kaçağı tespit

Başakşehir Su Tesisatçı
Yazıya puan ver !

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir