Akustik Dinleme Cihazıyla Kaçak Bulma

Akustik Dinleme Cihazıyla Kaçak Bulma
Yazıya puan ver !

Su tesisatında meydana gelen arızalar sonucunda oluşan bir kaçak, kolay kolay tespit edilemeyebilir. Bu noktada bir su tesisatçısından yardım istediğinizde gözünüzün önüne muhtemelen kırılan fayanslar ve parçalanan döşemeler geliyordur. Ancak artık bu teknikler ile kaçak tespiti artık tarihe karıştı. Gelişen teknolojik imkanlar ve modern yöntemler ile yapılan su kaçağı bulma çalışmalarında, evinizin hiçbir noktasına zarar verilmeden tesisatınızın tamiri gerçekleştirilebilir. Tabii ki bu tarz bir uygulamayı sizin için sağlayabilecek çok az sayıda profesyonel su tesisatçısı bulunduğunun da altını çizmek gerek.

Su kaçağı konusunda uzmanlaşmış profesyonel tesisat hizmetlerinde;

-Su kaçağı herhangi bir fiziksel yapı hasarı ortaya çıkmadan bulunur

-Kaçak direkt olarak tesisattaki noktada tespit edildikten sonra tamiratı ilgili bölge açılarak gerçekleştirilir

-Kaçağın yayılım göstererek etki ettiği noktalar incelenir ve müdahale gerekiyorsa yapılır

-Genel tesisat kontrolü gerçekleştirerek olası sızıntılar incelenir ve gerekliyse müdahale edilir

Su kaçağı tespiti için kullanılan akustik dinleme cihazı

Su tesisatında çeşitli sebeplerle ortaya çıkan bir sızıntı söz konusu olduğunda çoğu zaman bu sızıntının nedenini, hangi noktada olduğunu ve çoğu zaman varlığını bile fark edemeyebiliriz. Çünkü beton yapılar arasında bulunan su tesisatı, gözle görülür bir belirti vermeksizin de sızıntı yapıyor olabilir. Yaygın olarak belirti vermeyen su kaçaklarında, kaçağın tespiti hane sahibi tarafından fatura incelemesi sonucunda ortaya çıkar. Böyle bir durumda eğer su kaçağından şüpheleniyorsanız, su kaçağı tespiti için keşif çalışması talep edebilirsiniz.

Su kaçağının tespit edilebilmesi için kullanılan en modern tekniklerden birisi de akustik dinleme cihazı ile kaçak arama yöntemidir. Bu teknikte, bir kulaklık ve alıcı ile beton yapı arasındaki tesisattan gelen sesler dinlenir. Dinleme çalışması sonucunda, belirli bir noktadan elde edilen farklı desibellerdeki ve tizlikteki sesler analiz edilerek kaçağın tam olarak hangi noktada gerçekleştiği saptanır.

Akustik dinleme cihazı ile kafanız rahat olsun

Akustik dinleme cihazı, Avrupalı bilim adamları tarafından geliştirilmiş olan ve sese karşı oldukça duyarlı bir araçtır. Cihazın donanımındaki duyarlılık sayesinde en derin bölgelerde meydana gelen sızıntılar bile net olarak tespit edilebilir ve böylelikle de kaçağın yapıya hasar vermesi önlenecek şekilde su kaçağı tamiri gerçekleştirilebilir.

Bu özellikleri sayesinde akustik dinleme cihazı; hane içerisinde kaçak bulunana kadar duvar, döşeme, fayans kırma gibi rahatsız edici uygulamaların tarihe karıştığını ilk paragrafımızda da belirtmiştik. Eskiden kaçak bulunana dek evin içinde kırılmadık yer kalmazken, artık dakikalar içinde tesisatta oluşan sızıntının merkezi dakikalar içinde bulunabilmekte. Böylelikle siz evi terk etmede ve eviniz inşaat alanına dönüşmeden sorununuz ortadan kaldırılmakta.

Su tesisatında tüm sorunlar çözülebilir

Genel anlamda karmaşık bir yapı halinde olan su tesisatı, beton bloklar arasında dolaşım halindedir ve herhangi bir noktasında sorun meydana gelebilir. Sorunun oluşmasında neden olabilecek çok sayıda faktör olduğu gibi tamiri içinde izlenecek çeşitli prosedürler vardır. Ancak hiçbir uygulama duvarlarınızın ve fayanslarınızın onarımı mümkün olmayacak şekilde kırılmasını gerektirmez.

Ersoylar Tesisat tarafından tahsis edilen su tesisatı tamircisi ekibi, evinizin yalnızca bir fayans karosunu yerinden kırmadan çıkarır ve tesisata ulaştıktan sonra sorunun incelemesini yapar. Bu inceleme sonrasında gerekliyse orijinal parça değişimi yapılır veya diğer prosedürler izlenerek tamirat gerçekleştirilir. İşlem başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra ilgili bölge açıldığı şekilde kapatılarak teslim edilir ve hiçbir iz bırakılmadan iş sona erer. Böylelikle siz de ekstra herhangi bir dekorasyon masrafına girmeden su kaçağı sorununuzdan kurtulursunuz.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

1 Yorum yapılmış

  1. Su kaçağı tespiti sırasında kırım işlemi çok olacak mı en çok onu merak ediyorum. Sitede cihazla tespit yapıldığı yazıyor. Lütfen sorumu cevaplayabilir misiniz.

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir