Acele su sızıntısı tespiti

Acele su sızıntısı tespiti
Yazıya puan ver !

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen arızalar her ne kadar can sıkıcı sorunlar olsa da erken müdahale edilmesi olası zararları minimuma indirmektedir.

Su tesisatı sorunu denince akla gelen su sızıntısı neredeyse herkesin başından geçmiş olan ciddi bir su tesisatı sorunudur. Bu nedenle sorun meydana gelir gelmez Acele su sızıntısı tespiti yapılması gerekmektedir.

Su sızıntısı probleminde asıl uğraştıran işlem, tespit işlemidir. Su borularının gözle görünür yerlerde olmaması nedeniyle, en ufak bir sızıntıyı bile tek başınıza tespit edemez, alanında uzman su tesisatçı firmaları ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Herkesin tüylerini diken diken eden bu problem özellikle tespit aşamasında sizleri hem maddi hem de zaman açısından oldukça güçlü zararlara uğratmaktadır.

Bu nedenle sorun nerede ve ne şekilde meydana gelirse gelsin acele tespit edilmesi gerekmektedir.

Su sızıntısı sorunu nedir?

Kullanılan su borularının çeşitli nedenler ile deformasyona uğraması ve bu nedenle su borularından su sızıntısı yaparak, gün yüzüne çıkmasına denmektedir.

Her türlü yapıda meydana gelebilen bu sorun, eskiden teknolojideki yetersizliklerden dolayı uzun süren meşakkatli işlemlerin ardından tespit ve tamir işlemi yapılırdı.

Su sızıntısı nerelerde görülmektedir?

Eskiden daha çok tarihi yapıların banyo, mutfak ve tuvalet gibi bölümlerinde ortaya çıkan su sızıntısı, son günlerde özellikle yeni inşaatlarda kullanılan kalitesi düşük su boruları nedeniyle yeni yapılan, AVM, ev, işyeri, okul, hastane gibi yapılarda da görülmektedir.

Yeni yapılarda görülen sorunlar, bir ihtimal tesisat sistemine verilen yanlış eğim nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir.

Kurulduğu yıldan bu yana her türlü su tesisatı sorunun karşısında sizlerin yanında yer alan Ersoylar acele su sızıntısı tespiti yapan firmamız, bu konuda da sizlerin yanında yer alarak kısa süre içerisinde sizleri bu sorundan kurtarmaktadır.

 

Su sızıntısı tespiti

Eskiden bu işlem, üzeri beton ve seramikler ile örtülü olan su borularına ulaşmak için kırma dökme işlemi ile gerçekleşirdi. Üzeri beton ve seramikler ile örtülü olan su borularından sızan suları tespit etmek için günlerce bazen haftalarca kırma dökme işlemi gerçekleşirdi.

Kırılan yerlerin altında çoğu defa sağlam olan su boruları da kırılır ve masraflarınız katlanırdı.

İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasındaki bütün semtlerine hizmet veren firmamız, öncelikle Avrupa’dan ithal ettiği akustik dinleme adlı su sesine karşı duyarlı cihaz ile noktasal olarak arızalı olan yeri tespit etmektedir.

Noktasal olarak tespit edilen su sızıntısı ile ilgili yapılacak olan işlemleri sizlere sıralayan ustalarımız, sizlerin de onay vermesi durumunda tek bir seramiğin altından tamir işlemini başlatmaktadır.

Firmamız tamir işleminde fazladan tek bir seramik bile kırmazken, Yenibosna, Şirinevler, Haznedar gibi semtlere aynı gün içerisinde servis imkanı da sunarak % 100 garanti vermektedir.

 

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

1 Yorum yapılmış

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir