Evdeki Su Kaçak Problemleri

Evdeki Su Kaçak Problemleri
Yazıya puan ver !

İnsanların yaşamlarının en önemli parçasını oluşturan evlerinde binanın durumuna göre yaşadığı birçok sorunlar mevcuttur.  Bu sorunların başında ister yeni bir ev olsun ister eski bir ev su tesisatlarında yaşanan problemler önemli bir sorun görünümünde karşımıza çıkmaktadır. Yaşanılan binanın eski olması sebebiyle tesisatlarının da yıpranmış olması ya da yeni bir evde tesisatın düzgün ve muntazam bir şekilde yapılmaması sonucunda su sızıntısı su kaçağı gibi durumlarla karşı karşıya kalan insanlar tesisatlarını yeniletme yoluna gitmektedir. Bu durum insanlar için çok can sıkıcı ve sinir bozucu bir durum olabilmektedir.  Çünkü su kaçağını bulma işi gerçekten çok zor bir süreçtir. Bu süreç evinizin bazı yerlerinin kırılıp dökülmesine yol açmakta ve bu da yüksek maliyetlere ve başka diğer sorunlara (dekoratif) yol açabilmektedir.

Evlerde ya da işyerlerindeki su kaçaklarının belirtilerini anlayabilmek için şu hususlara dikkat etmelisiniz. Öncelikle ev ya da işyerlerinizin duvar ve zeminlerinde nem, ıslaklık, rutubet varsa bir yerlerde mutlaka su tesisatınızla ilgili problem var demektir. Eviniz veya işyerinizde kötü bir koku varsa bu atık su kanallarınızda problem olduğunun açık göstergesidir. Ayrıca zemin ve duvarlardaki çatlaklar da su kaçağının belirtisi olabilir. Ayrıca günümüzde kalorifer ve doğalgaz tesisatlarında da kaçak, tıkanıklık sorunlarıyla karşılaşılmaktadır. Bu problem tesisatınızın çeşitli sebeplerle tıkanması ya da tesisatınızın yıpranıp eskimesiyle ilgilidir.

Bu ve benzeri durumlar hepimizin yaşamında başımıza gelebilecek türden sıkıntılardır. Böyle durumlarda ilk akla gelen soru su kaçağının nerde olduğu sorusudur. Fakat bu sorunun cevabı öyle hemen cevap verilebilecek türden kolay bir cevap değildir. Su kaçağını bulmanın farklı yöntemleri olmakla birlikte su tesisatlarının genelde duvar içlerinde ya da zemin döşemeleriniz altlarında olmasından dolayı gözle tespit etmek mümkün değildir. Bu sebeple nem ıslaklık rutubet ve akıntı olan yerlerin belirlenmesiyle işe başlamak gerekir. Fakat bu da su kaçağını bulma da yeterli olmayabilir. Çünkü su akışkan maddedir dolayısıyla sorunun olduğu yerden farklı yerlere ilerleyerek kaçağın olduğu asıl yerden farklı bir yerde karşımıza çıkar.

Su Kaçağı Sorunlarınıza TEKNOLOJİK Çözüm bulan Firma ... ERSOYLAR TESİSAT

Sorunun mu var Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir